Banka İşlemleri

Bankaya Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme

Bankaya Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme

Cep telefonu numaranızı değiştirdiğiniz an itibari ile banka ile iletişim kurma problemi yaşamamak, sahip olduğunuz konforlu hayata devam etmek için bankaya kayıtlı telefon numarası değiştirme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Telefon numaranızı değiştirmeyi düşünüyor ya da değiştirdiyseniz banka cep telefonu güncelleme nasıl yapılır sorularının yanıtlarını püf noktaları ile birlikte olarak bu yazımızda bulabileceksiniz.

Banka Cep Telefonu Güncelleme

Banka numara güncelleme işlemi yapmak için banka şubelerine uğramak en kolay ve doğru yöntem olacaktır. Müşterisi olduğunuz bankayı ziyaret ederek banka numara güncelleme işlemini gerçekleştirebilir ve sahip olduğunuz soruların yanıtını da hızlıca öğrenebilirsiniz. Şube görevlileri sizlere seve seve yardımcı olacaklardır. Eğer şube görevlisi kendi şubenizden işlem yapabileceğinizi ve o şubeden işlem yapamayacağınızı belirtirse (bir ihtimal) müşteri destek hattını aradığınızı ve her şubeden bu işlemi yapabileceğinizi belirttiklerini söylemeyi unutmayın. Hatta görevliye direk bu cümleyi söyleyip ona fırsat vermeyin. Size uzatılan formu doldurup imzaladıktan sonra görevliye uzatmanızla birlikte işleminiz birkaç dakika içerisinde sonlanacaktır.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Banka Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme

Banka Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme işlemi için ikinci püf nokta ise müşteri hizmetlerini aramaktır. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle bilmeniz gereken önemli bir detay var o da;

  • Eski telefon numaranızın bankada kayıtlı olması gerekir aksi halde müşteri temsilcisi size yardımcı olamayacağını belirtir.
  • Hesap açarken iki cep telefonu numarası verip birini kullanmayıp diğerine geçeceğinizi bildirebilirsiniz.

Bankaların müşteri hizmetleri personellerinin yapabileceği işlemler bazen kısıtlı olabiliyor ve işlem çeşitliliği çok fazla olduğu için bazen bu durum onları aşabiliyor bu nedenle de sizleri tekrar şubelerine gitmeniz gerektiğini bildirip yönlendirebiliyorlar. Bu nedenle ilk ve kolay yöntem olan banka şubelerine uğrayarak işleminizi kolayca yapabilmenizi belirttik. Şans itibari ile eski numaranızı kullanıyorsanız işleminizi müşteri hizmetleri ile gerçekleştirebilirsiniz size bir kod gönderir siz de söylersiniz ve telefon değişikliği için onaylıyor musunuz vs.. gibi söylenmesi gereken prosedürleri tamamlayıp işinizi halledebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu