Kredi ve Kredi Kartı

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar (2021 GÜNCEL)

Günümüzde herkesin acil paraya ihtiyacı olabiliyor. Bu ihtiyaçlarımızı çoğu zaman bankadan kredi almak usulü ile halletmeye çalışıyoruz. Eğer ki bir işiniz yok ve çalışmıyorsanız çalışmayana kredi veren bankaları araştırmaya başladınız demektir. Çalışan bireyler bankalardan çok daha rahat ve kolay kredi alabilirken, çalışmayan bireylerin kredi alabilmesi için bankalar teminat kefil gibi şartlar talep edebiliyor.

Sizde gelir belgeniz yoksa veya uzun zamandır işsiz, çalışmıyorsanız bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. 2021 gelir belgesiz, çalışmayana kredi veren tüm bankaları detaylarıyla birlikte sizlere sunduk.

Çalışmayan bir vatandaş bankaya gidip kredi başvurusunda bulunduğunda kendisinden nüfus cüzdanı ve çalıştığına dair belge istenmektedir. Ancak bu durum son zamanlarda biraz daha esnetilmeye başlandı Faizler oldukça yüksek olduğundan bankalar topladığı mevduatları krediye çeviremiyor bu nedenle risk grubundaki bireylere  daha sıcak yaklaşmaya başlıyor. Bu nedenle bazı bankalar çalışmayan müşterileri için de gelir belgesiz kredi imkanı sunabiliyor. Bu yazıda sizlere maaş bordrosuz, gelir belgesiz kredi veren bankaları konu edeceğiz.

Birçok banka müşterilerine kredi verirken kendilerini güvence altına almak verdiği kredinin geri ödenip ödenmeyeceğini garanti altına almak için müşterilerinden gelir belgesi talep etmektedir. Tabi bu belge sadece düşük krediler için istenmektedir. Çok daha yüksek kredilerde buna ek olarak teminat gerekebilmektedir. Bu sayede kredi borcunu ödemeyen müşterinin maaşının bir kısmına haciz koyma hakkına sahiptir.

Genelde ekonomik durum iyi olduğunda bankalar kredi alacak müşteriyi kolaylıkla bulduğundan gelir belgesi olmayan  çalışmayan vatandaşlara kolay bir şekilde kredi vermemektedir. Ancak şuan ki ekonomik durum ve faizlerin yüksekliği bankaların krediyi satmasını zorlaştırmaktadır. Bu nedenle gelir belgesi olmayan vatandaşlar çok daha kolay kredi alabiliyorlar. Bazı bankalar gelir belgesi olmayan vatandaşlara kredi verebiliyor ancak bu durumda yine bazı şartlar isteyebiliyor. Örneğin kefil veya teminat gibi tabi bazı durumlar için bankalar bunu da göz ardı edebiliyor. Peki nedir o bazı durumlar?

Kredi başvurusunda bulunan gelir belgesiz çalışmayan vatandaş daha önce kredi çektiyse ve borcunu zamanında ödediyse, kredi borcu negatif değilse bu durumda kefil gibi şartlar aranmayabilir.

Kredi başvurusunda bulunan vatandaşın kendi üzerine kayıtlı gayrimenkul, veya arabalarının bulunması halinde kefil teminat gibi şartlar aranmayabilir.

Eğer yukarıdaki 2 durumdan birine sahipseniz çalışmayan bir birey olarak bankaya herhangi bir kefil veya teminat göstermeden kredi alabilme durumunuz vardır.

Hangi Bankalar Kefilsiz Kredi Veriyor?
Bankalar birbirleriyle rekabet edebilmek için daha fazla müşteri odaklı çalışmaya başladılar. Yani müşterileri için daha fazla hizmet sunmaya çalışıyorlar. Bu nedenle pek çok banka çalışmayan gelir belgesi olmayan müşterilerine kredi verebiliyor. Peki hangi bankalar çalışmayan gelir belgesiz vatandaşlara kredi veriyor ?

Türkiye İş Bankası
Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan İş Bankası, çalışmayan bireylerinde kredi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için  gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır. İş bankasına kredi başvurusunda bulunduğunuzda olası herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak için kredi notunuzun yüksek olmasına dikkat ediniz.

Eğer kredi notunuz düşük ve gelir belgeniz de yoksa kredi alma ihtimaliniz çok zayıftır. Bu nedenle kredi notunuzu yükseltip yeniden başvuru yapmalısınız. İş bankası gelir belgesiz kredi için 48 aya varan vade seçeneği sunuyor. Ayrıca pek çok bankadan daha uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredinizi İş Bankasından temin edebilirsiniz.

Akbank
Gelir belgesi bulunmayan bireyler Akbank’tan 20 bin TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabiliyor. Vade süresini bizzat siz belirleyebileceğiniz gibi 48 aya kadar vade süresini uzatma hakkı veriyor. Akbank kredi başvurusunda bulunmak için bizzat Akbank şubesine gidebilir veya SMS ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank SMS ile kredi başvurusu için 4425’e kredi yazıp boşluk bırakarak Tc Kimlik numaranızı girip SMS’i yollamanız yeterli olacaktır.

  1. https://www.metfinans.com/maasimin-kac-kati-kredi-alabilirim-hesaplama-sartlar-nelerdir/
  2. https://www.metfinans.com/geri-odemesiz-hayvancilik-kredisi
  3. https://www.metfinans.com/evlilik-kredisi-veren-bankalar-guncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu