Banka İşlemleri

Kart CVV Kodu Nedir? Nerede Yazar?

Kart Kodu Nedir? Nerede Yazar?

Hayatımızın her alanına yayılan kredi kartı ve banka kartı artık bir çok alanda kullanılmaktadır. Online olarak yapılan alışverişlerde giyim, market, kozmetik alanlarında ürün satın almak istenildiğinde Kart CVV kodu sorulmaktadır. Alışveriş işleminiz tamamlandığında kartınız üzerinde yer alan isim, CVV ve kredi ve banka kartı numarası sorulmaktadır. Kart bilgilerinizi ve kart CCV kodunuzu kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir. CVV kartı zamanımızda bir çok alanda karşımıza çıksa da esas kullanım alanı olarak online alışverişlerde karşımıza çıkmaktadır. CVV kodunuzu çevrimiçi bir satıcıya vermek gerçekten fiziksel olan bir kredi kartı ya da banka kartına sahip olduğunuzu kanıtlamaktadır ve dolandırıcılık ihtimalini ya da sahtecilik riskini oldukça azaltırken online alışveriş yaparken güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı da sağlamaktadır.

CVV Kodu Nedir?

Yapacağımız online alışverişlerde ve diğer kullanım alanlarında büyük öneme sahip olan CVV Kodu nedir bir çok kişinin merak ettiği sorular arasındadır. Yeni kart kullanıcıların da bilgilenmesi için CVV Kodu, ya da güvenlik numarası kredi kartına ve banka kartına ait olan bir güvenlik kodudur. Bu kod çeşitli şirketler tarafından farklı şekillerde adlandırılmıştır. CVV Kodu kredi kartı ya da banka kartı şifresi ile karıştırılmamalıdır. 3 haneli bir sayıdır.

CVV Kodu Nerede Yazar?

Kredi Kartı ve Banka kartı doğrulama kodu olarak bilinen CVV kodu nerede yazar sorusu yeni kart kullanmaya başlayan kişiler için merak konusu olmaktadır. CVV kodu diğer adıyla güvenlik numarası, banka kartı veya kredi kartının arka yüzünde bulunan genel olarak beyaz renkli olan alana basılı rakamların son 3 hanesini oluşturmaktadır. Bankaların online olarak alışveriş yapan kişiler için kredi kartınızın 4 haneli şifresini istememek amacıyla geliştirdikleri bir sistemdir.

CVV Kodumu Nereden Öğrenebilirim?

Eğer kredi kartınız ya da banka kartınız fiziksel olarak elinizde bulunuyor ise veya ulaşabileceğiniz bir yerde ise kartınızın arka tarafında bulunan beyaz şerit üzerinde bulunan 3 haneli rakamlar CVV kodunuzu oluşturmaktadır. Bu sebeple kredi kartı ya da banka kartınızın arkasında bulunan 3 haneli rakamı özenli bir şekilde korumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu