Banka İşlemleri

Ege Üniversitesi Harç Hangi Banka?

Üniversite kazandıktan sonra ya da üniversiteye devam ederken genelde eğitim öğretim yılı geldiğinde dönemlik harç parası yatıran 2. öğretim öğrencileri üniversitelerinin harç ücretleri ödeme dönemini merak ediyor. Bununla beraber üniversitelere ait şekilde harç ödeme tarihleri ve ödeme ücretleri nelerdir? Bu konu çoğu zaman çok merak ediliyor. Ege Üniversitesi ikinci öğretim öğrencilerinin harç ücretleri ve güz dönemi kayıt yenileme süreçleri, yaz dönemi kayıt yenileme ücretleri ne kadar olacak? Tüm detaylarıyla beraber bu rehber sizler içindir.

2012 yılında harç ücretlerinin kaldırılmasıyla beraber örgün öğretim için hiçbir şekilde harç ücreti bulunmuyordu. Fakat harç ücreti sadece ikinci öğretimde devam ederken, ikinci öğretim eğitim hayatına devam eden öğrenciler harç ücreti ödeyerek eğitimlerine devam ediyorlar. Günümüzde de Ege Üniversitesi’nde öğrenim gören güz ve bahar dönemi olmak üzere 2 taksitte harç ücretleri yatıran öğrenciler, ikinci öğretim harç ücretlerini Ege Üniversitesi bölüm web sitelerinden anında öğrenebilirler. Aynı sayfada yer alan bilgiler dahilinde bölüm web sitesinde taksitlerin ne zaman yatırılması gerektiği ve bununla ilgili birçok detayda yer alıyor. Ancak hangi banka olduğuna dair çoğu zaman karmaşıklık olmakta, hangi banka olduğunun bilgisi de yeterli düzeyde bulunmuyor.

2020 – 2021 Ege Üniversitesi öğrenim ücretleri hakkında ne kadar olduğuna dair tüm detayları internet sitelerinden öğrenebilirsiniz. Bu sayede eğer yeni üniversite kazandıysanız ya da yeni geçiş yaptıysanız, direkt olarak para yatırarak harç ücretinizle ilgili 2 dönemlik harç taksitlerinizi de tamamlamış olabilirsiniz. Bunun dışında ise 2. öğretim harç ücretleri hangi bankaya yatırılacaktır, tüm detaylarıyla vermek istiyoruz.

Ege Üniversitesi Katkı Payı/ Öğrenim Ücreti Bilgisi Sorgulama ve Yatırma

Ege Üniversitesi aktif olan öğrencilerin tamamı katkı payı ya da öğrenim ücreti olarak yapacakları ödemelerini kendi ekranlarında görebilirler. Ege Üniversitesi öğrenci sistemi üzerinden görecekleri gibi HALK BANKASI üzerinden ödemelerini tamamlayabilirler. Türkiye’nin herhangi bir Halk Bankası şubesi ile birlikte ödemelerinizi yapabilir ve harç ödemelerinizi yaptıktan sonra sisteme otomatik işlenip işlenmediğini de görebilirsiniz.

İkinci öğrenim gören öğrenciler, katkı payı ödemelerini yapacakları Ege Üniversitesi öğrenimi için Halk Bankası şubelerine ulaşarak, 11 haneli öğrenci numaralarını söyleyerek ödemelerini yapabilirler. Öğrenciler ödemelerini yaparken doğru öğrenci numarası söylenmesiyle birlikte harç borçlarını görecek ve buna göre tüm işlemleri yapabilir olacaklardır. Ayrıca ATM üzerinden de bu ödemelerini yapabilirler.

Halk Bankası ATM şubeleriyle birlikte ödemelerini menü üzerinden Ödemeler – Üniversite Harçları şeklinde yapabilir ve Ege Üniversitesi ikinci öğrenim katkı payı ödemelerini de hem sorgulayıp hem de yatırma işlemini basit şekilde yapabilirler.

Herhangi bir aksilik oluşmasına karşılık tüm yapacağınız ödemeler sonrasında ücretin dekontunu da direkt olarak okul talep edebilmektedir. Bu nedenle ödemelerinizle ilgili olarak sorun oluşmaması adına istediğiniz zaman ibraz etmek için dekontunuzda alınmış ve saklanmış şekilde bir yerde ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı İle Katkı Payı Ödeme

Ege Üniversitesi öğrencilerinin katkı payı ve öğrenim ücretleri ödemeleri aynı zamanda Halk Bankası internet bankacılığı kanalıyla da yapılabilmektedir. Bunun için öğrenciler, Halk Bankası internet bankacılığı hesabına giriş yaparak öğrenci harçları menüsü üzerinden öğrenci numarasını belirterek ödemelerini basit şekilde yapabilirler. Ödeyecekleri tutar, öğrenci sistemi olarak Ege Üniversitesi hesaplarında yazdığı gibi aynı tutar, öğrenci numarası girildikten sonra da yine İnternet Bankacılığı ekranında yazacaktır. Buna göre de öğrenci harçları ödemelerinin yapılıp yapılmadığına dair sorgulamalarını eşleştirmeli şekilde iki tarafa bakarak kontrol edebilirler.

Ege Üniversitesi Katkı Payı Ne Kadar Yatıracağım?

Seçilen derslere göre danışman tarafından onayı yapılacak olan tüm ders kayıtlarınızın seçimi için, öncesinde harç ödemelerinizin kalmaması gerekiyor. Tüm öğrenci adaylar, öğrenim süreleri boyunca harç ödemesi yaptıktan sonra ders seçimleri yapabilirler. Ege üniversitesi katkı payı ücreti ne kadar olduğuyla ilgili olarak tüm bilgiler ise direkt olarak Ege Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi olarak kendi hesabınız üzerinde görüntülenir olacaktır.

Ders seçimi yapacağınız ekranda harç ücretlerinizin de bulunduğu menü ile beraber ödemelerinizi yapabilir ve tüm aşamalarla ilgili olarak gerekli görülecek durumlarda da danışman hocalarınızdan destek alarak ders seçimlerinizi yapabilirsiniz. Herhangi bir ret veya onay durumuna karşılık hocalarla görüşerek aksilik olmasını da önlemek adına görüşmelerinizi tamamlayabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Zamanı değil ama şu önümüzdeki günlerde çok yararlı olacak . bende ege üniversitesinde okuyorum. ara ara sitenizi kontrol ediyorum, neredeyse tüm ünilere yönelik bilgiler var. başarılarınızın devamını dilerim

  2. tesekkurler. yer imlerine kayıt ettim, zamanı gelince lazım olacak ege üniversitesi harç yatırma için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu