Gündem

Emekli Banka Promosyonu Ne Kadar

Bankalar tarafından başlatılan bir uygulama olarak emekliye maaş promosyonu 2021 yılında da verilmeye devam edecektir. Bu promosyonun miktarı bankadan bankaya değişkenlik gösterdiği gibi en yüksek miktardan yararlanmak isteyen emekliler maaş transferi işlemini birkaç başvuru neticesinde gerçekleştirebilir. Bu konu ile ilgili bilgilere bu yazımız aracılığıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Banka Promosyonu Uygulaması Nedir, Nasıl Başladı?

Emekli maaşlarının geçmişte sadece belirli devlet bankaları üzerinden dağıtılıyordu. Bir sonraki dönemlerde bu durum emeklinin tercihine bırakıldı ve bankalar bu konuda birbiri ile yarış içerisine girdi. Bu yarışın sonucunda emekliye promosyon dağıtılarak bankalar emeklileri kendi bünyesine  çekmeye çalışıyorlar. 1 Mart 2017 yılında başlatılan bu uygulama bir nevi emeklilerin yararına olmuştur.

Emeklinin Promosyon Alması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

emekli maas promosyonu
emekli ne kadar promosyon alacak?

Bu uygulamanın 2017 yılında başlaması ile birlikte banka ile yapılan sözleşme 3 yıllık ise tekrardan başka bankaya maaş taşıma işlemi yapmak için 2021 yılını beklemeniz gerekiyor. Eğer ki sözleşme yapmazsanız zaten promosyon uygulamasından faydalanamıyorsunuz. Durum böyle olsa bile isteğinize bağlı olarak banka ile yaptığınız sözleşmeyi feshedebiliyorsunuz. Buna istinaden ilk sözleşme yaptığınız zamanki size ödenmiş olan promosyonu geri iade etmeniz gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir sorumluluğunuz bulunmuyor. Bu olayın dışında eğer daha önce hiçbir şekilde banka ile sözleşme yapmadıysanız banka promosyonu uygulamasından faydalanmak için önünüzde herhangi bir engel bulunmuyor.

Emekli Maaşımı Nasıl Taşırım?

Türkiye’de bulunan emeklilik sistemleri farklılık gösterdiği için maaş taşıma işlemleri de hangi emeklilik sistemi ile emekli olduysanız ona göre değişkenlik gösteriyor. Bu doğrultuda emekli maaşı taşıma işlemini aşağıda belirtilen bilgiler ışığında gerçekleştirebilirsiniz.

emekli
emekli maaşını nasıl taşırım?

Emekli Sandığı Maaş Taşıma İşlemi

Eğer emekli sandığından emekliliğiniz var ise maaş taşıma işlemini gerçekleştirmek için halihazırda emekli maaşı aldığınız bankaya başvuru yapabilirsiniz.

Bağ – Kur Maaş Taşıma İşlemi

Bu emeklilik tipinde e – devlet üzerinden başvuru yaparak maaş taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey “Tahsis ya da Beyan Taahhüt Belgesi” doldurma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Hangi Banka Ne Kadar Banka Promosyonu Veriyor?

Emekli maaşı promosyonu 2021 yılında her banka tarafından farklı promosyon limitleri belirlenmiştir. Bu promosyonlar arasında en cazip teklif Garanti Bankası tarafından yapılıyor. Garanti Bankası eğer maaş taşıma işleminin tamamlanması halinde bunun yanı sıra iki adet otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda 750 lira promosyon veriyor. Bununla birlikte aşağıda her bankanın verdiği promosyon miktarları sizlere verilmiştir.

Akbank Maaş Promosyonu 2021

Maaş taşıma işleminin gerçekleştirilmesi durumunda 450 lira promosyon Akbank tarafından verilmektedir. Bununla birlikte diğer bankalara ait atmler üzerinden ayda iki defa masrafsız para çekme işlemi gerçekleştirebilirsini.z

Denizbank Maaş Promosyonu 2021

Denizbank tarafından veriline maaş promosyonu da 450 lira olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte eğer diğer emekli arkadaşlarınızı Denizbank ile çalışmaya ikna edebilirseniz getirdiğiniz her müşteriye 100 lira promosyon alabilirsiniz.

Garanti Bankası Maaş Promosyonu 2021

Başlığın girişinde bahsettiğimiz gibi Garanti Bankası tarafından sizlere ödenen promosyon miktarı 750 liradır. Aynı zamanda eğer ki kredi çekme durumunuz olursa düşük faiz oranlarından faydalanabiliyorsunuz.

İş Bankası Maaş Promosyonu 2021

Banka 450 lira maaş promosyonu vermesinin yanı sıra kullanılan kredi kartlarından da kart aidatı almıyor. Bununla beraber para transferi işlemlerinizde ekstra işlem ücreti ödemiyorsunuz.

QNB Finansbank Maaş Promosyonu 2021

Emeklilere çok fazla fırsat sunan bankaların başında gelmektedir. Eğer ki maaş taşıma işleminin ardından iki tane otomatik ödeme talimatı verirseniz minimum 700 lira promosyon alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bankaya getirdiğiniz her emekli ile 125 lira hediye para kazanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu