Enpara

Enpara’dan Sanal Kart Hizmeti Geliyor!

Türkiye’nin yenilikçi ve bir o kadar gelişmiş bankası  uzun zamandır beklenen enpara sanal kart hizmetini aktif ediyor. Facebook hesabından yayınladığı habere göre en geç nisan ayında bizlerle olacak. Ülkemiz’de Sanal Kart kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başladı özellikle internet üzerinden ödeme yapan, 3d güvenlik yöntemi bulunmayan, gerek yurt içi gerekse yurt dışı ödemelerini her türlü güvenlik önlemine karşı sanal kart ile yapmaya başlayan kullanıcıların bu isteğine Enpara sessiz kalmadı.

Sanal Kart Nasıl Veriyor?

Şuanda uygulama ve internet sitesi üzerinden maalesef ki aktif değil, en geç nisan ayına kadar aktif olacağını duyuran Enpara, bu hizmeti mobil uygulama ve enpara.com.tr hesabınıza giriş yaptıktan sonra anında aktif edebilirsiniz. Enpara sanal kart nasıl alırım, nereden alırım? Diyorsanız, bilmeniz gerekiyor ki Enpara dahil tüm bankalardan sanal kart almak için öncelikle o banka’da aktif hesabınız bulunması gerekiyor.

Bu hizmet üzerine enpara kullanıcıların kafasını karıştıran bir soru var, “enpara sanal kart limiti ne olacak?” bildiğiniz üzere sınırsız sanal kart hizmeti sunan birkaç banka var İş Bankası, Garanti Bankası gibi. Umuyoruz ki ziraat bankası gibi yıllık 10 adet sanal kart oluşturma limiti koymaz.

Sanal Kart Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Sanal kart sizin kredi kartınızın aynısı olmakla beraber, sadece internet şubesi üzerinden açtırabilirsiniz. Yeni sanal kart oluşturmak için banka şubesine gitmenize yada kartın aktif olması için günlerce beklemenize gerek yoktur. Bu işlem anlıktır, hesabı oluşturduktan önce yada sonra belirttiğiniz miktarda içine para atarsınız daha sonra bunu kullanabilirsiniz.

Son dönemlerde kullanımı iyice yaygınlaşan sanal kart ile internet üzerinden online ödemelerinizi yapabilirsiniz. Güvensiz, 3d ile ödeme yapmanıza imkan sunmayan alışverişleriniz için gerek tek kullanımlık, gerekse birkaç sefer kullanmaya devam edebilirsiniz. Sanal kart’ın amacı budur.

Güven vermeyen sitelerden alışveriş yapmanızı kesinlikle önermiyoruz ama yinede alışveriş yapmak isterseniz sanal kart ile yapabilirsiniz. Çoğu internet siteleri hacklenebiliyor ve kredi kartı kopyalama sistemi yapabiliyorlar o yüzden sanal kart oluşturup, içinde ki bakiyeyi kullanıp tekrardan o kartı kapatabilirsiniz.

Bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Örneğin 50 TL’lik sanal kart oluşturdunuz ve içinde ki bakiyeyi kullandınız. Daha sonrasında müşteri hizmetlerini arayarak yada internet bankacılığı ile bu kartı kapatıp yenisini oluşturabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı