Kredi ve Kredi Kartı

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar (2021 GÜNCEL)

Bankalar gelir belgesi olmayan veya  çalışmayan bireylere ev hanımlarına kredi kartı vermemektedir. Ancak yapılan son düzenlemelerle belli şartlar dahilinde ev hanımları öğrenciler kısacası çalışmayan veya çalışma durumu olmayan  herkes kredi kartı alabiliyor. Bankalar ev hanımlarına ve çalışmayan bireylere kredi kartı verirken genelde cömert davranmıyor haklı olarak. Çünkü bu  gibi kimselerin aldığı borçları ödeyebilmesi garanti değil. Bu nedenle ev hanımlarına kredi kartı vermiş olsa bile genelde verilen kredi kartlarının limitleri düşük seviyelerde olmaktadır.

Ev hanımlarına verilen kredi kartlarının limiti yaklaşık 500-1000 TL arasındadır. Ancak bu limiti artırmak mümkündür. Eğer ev sahibiyseniz ve kira alıyorsanız, ya da herhangi bir yerden gelir elde ediyor ancak bunu kanıtlayamıyorsanız, eşiniz veya ailenizden biri çalışıyor ise onu kefil göstererek kredi kartı limitlerinizi artırabilirsiniz. Eğer eşiniz çalışıyorsa kendi üzerine ama sizin adınıza bir ek kart çıkartabilir.

Ev Hanımları Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

2021 yılında pek çok banka artık çalışmayan ev hanımlarına da kredi kartı vermektedir. Kredi kartı başvusu için pek çok çeşitli yollar vardır.  Eğer bir banka ile çalışıyorsanız, bankanın belirlediği numaralara TC kimlik Numarası ve alacağınız kredi kartını belirterek SMS atabilirsiniz. Bankalar size kısa süre içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönecektir.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

İş bankası 1500 TL gibi bir limitle ev hanımlarına kredi kartı vermektedir. Ancak limitin düşüklüğü sizi aldatmasın. Kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödediğiniz takdirde limtiinizi 3000 TL hatta bazı durumlarda 5000 TL’ye kadar yükseltmeniz mümkündür. İş Bankası kredi kartına başvuru için MAXIMUM yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik No yazıp 4402’ye SMS yollamanız yeterli olacaktır. İşlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirmek için İş Bank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Kart başvurunuz kabul edildiğinde geçici bir kart alacaksınız, bu kartın limiti gerçek kartınızın limitinden çok daha azdır. Gerçek kartınız 15 gün içerisinde adresinize teslim edilecektir.

TEB She Kart Türk Ekonomi Bankası kadınlara özel tasarlanmış olan SHE kart ile ev hanımlarının kredi ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.  Teb She kredi kartının limiti 1000 TL ancak zamanla limitinizi artırabilirsiniz. Ayrıca giyim kozmetik ve pek çok alanda  büyük indirimler ve büyük kampanyalar da hediye etmektedir. Ayrıca her harcamanıza para puan vermektedir. Bu para puanları anlaşmalı işyerlerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Akbank Axess kredi kartı ile ev hanımlarına 1000 TL’ye kadar limitle kredi kartı vermektedir. Bu limitin zamanla artacağını da  söyleyelim. Ayrıca akbank kredi kartınızı diğer bankalara nazaran en hızlı teslim eden bankadır. Eğer benim acil karta ihtiyacım var diyorsanız Akbank bir numaralı tercihiniz olmalı. Akbank Ev hanımlarına kredi kartı için, Akbank şubelerinden  veya telefon bankacılığından başvuru yapabilirsiniz.

  1. https://www.metfinans.com/kredi-notum-0-nasil-kredi-cekebilirim
  2. https://www.metfinans.com/kredi-karti-taksitlendirme-nedir-nasil-yapilir
  3. https://www.metfinans.com/atmden-en-fazla-ne-kadar-para-cekilir-15-banka-ve-oranlari/
  4. https://www.metfinans.com/kredi-kartinin-asgarisini-odersem-ne-olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu