Kredi ve Kredi Kartı

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2021 GÜNCEL)

Günümüzde orta gelirli veya dar gelirli herkes para sıkıntısı yaşamakta ve zaman zaman acil paraya ihtiyaç duymaktadır. Bu gibi durumlarda soluğu genelde bankanın kredi ürünlerinde alırlar. Teknik olarak bankadan kredi çekebilmek için mevcut bir gelirinizin olması veya çalışıyor olmanız gerekmektedir. Ancak son zamanlarda bankalar kurallarını daha yumuşatmış durumda ve çalışmayan ev hanımları da belirli kurallar dahilinde kredi kullanabiliyor.

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilme Hakkı Var Mı?
Bankalar çalışmayan ev hanımlarına da kredi verebilmektedir. Tabi bunun için belli bazı şartlar aramaktadır. Bu şartlardan birisi de  hane halkı geliridir. Örneğin eve giren aylık gelir 10 bin TL ise ve bu parayı eşiniz veya çocuklarınız kazanıyorsa, bu durumda onları  kefil göstererek çalışmasanız dahi kredi alabilirsiniz. Yine üzerinize ait işyeri, ev, arsa,tarla, veya çeşitli varlıklarınız varsa bunları teminat göstererek kredi alabilrisiniz. Eğer bu varlıklardan gelir  elde ediyorsanız bu durumda teminat göstermeden sadece elde ettiğiniz gelir belgesine göre de kredi alabilirsiniz.

Ev hanımlarının çalışmıyor olması kredi almasını imkansız yapmıyor olsa da, kredi çekme ihtimalini zayıflatmaktadır. Bu nedenle kredi çekerken ev hanımlarının kredi notlarının iyi olması şarttır. Kredi notu daha önceden kötü bir pozisyona düşmüş bir ev kadının kredi alma ihtimali nerdeyse imkansızdır.

TEB Ev Hanımı Kredisi
Türk Ekonomi Bankası ve Çalışma Sosyal Politilkalar Bakanlığının ortak çalışması ile ev hanımları kolaylıkla kredi çekebiliyor. Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına TEB, 24 ay vade ile 125 bin TL’ye kadar kredi çekme olanağı tanıyor.

Enpara Ev Hanımı Kredisi
Ev hanımları çalışamadıkları için doğal olarak gelir belgesi beyanı veremezler.  Fakat enpara gelir belgesi olmayan ev hanımlarına da kredi çekme olanağı tanıyor. Enpara ile ev hanımları 30 bin TL’ye kadar kredi çekebiliyor. Daha düşük kredi ihityaçları için ise kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Ev Hanımı Kredisi
Aktifbank kredi veren bankalar arasında zorluk çıkaramadan en kolay kredi veren banakalrdan birisidir. Ancak bunun  karşılığında çok yüksek faizler ödemek zorunda kalırsınız. Aktifbank ortalama faizi yıllık %30-38 arasıdır. Düşük tutarlardaki kredilerde faiz oranları %38’e daha yakın iken yüksek tutarlarda %30’a daha yakındır. Aktifbank kredi notunuzu değerlendirmeye almaz. Yani aktifbank için kredi notu önemli değil. Sadece kara listeye girmemiş olmanızı beklemektedir. Aktifbank N kolay kredi ile 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası Ev Hanımı Kredisi
Kendi işini kurmak isteyen ev hanımları için Ziraat Bankası büyük kolaylık sağlamaktadır.  Ziraat Bankası 60 ay vade imkanı ile ev hanımlarının kredi alabilmesini sağlamaktadır.  Eğer kuracağınız işyerinin mülkünü de satın alacaksanız bu durumda vade 96 aya kadar çıkabilmektedir.

CEPTETEB Ev Hanımları Kredisi
Ev hanımlarına kolay kredi veren bir diğer banka ise Türk Ekonomi Bankasıdır. TEB ev hanımlarına tek bir tuş ile kolaylıkla kredi imkanı sunmaktadır. Cepteteb uygulaması sayesinde eğer TEB nezdinde banka hesabınız varsa anında hesabınıza  yatabilmektedir. Cepteteb üzerinde en fazla 30 bin TL kredi çekebilirsiniz. Çekeceğiniz krediyi 48 ay vade ile alabilirsiniz.

Denizbank Ev Hanımları Kredisi
Denizbank ev hanımlarına kredi veren bir diğer bankadır. Tek bir SMS ile 80 bin TL kredi alabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyen, ev hanımları Denizbank ev hanımı kredisini almak için GIRISIMCI yazıp boşluk bırakıp TC NO  yazıp 3280’e SMS göndermesi yeterli olacaktır.

  1. https://www.metfinans.com/kredi-notu-yukseltme-rehberi-kredi-notu-nasil-yukselir/
  2. https://www.metfinans.com/kredi-karti-taksitlendirme-nedir-nasil-yapilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu