Banka İşlemleri

Garanti IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır? Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

Bireysel veya kurumsal olarak para transferleri için önemli olan bilgiler, banka bilgileri olmaktadır. Burada da Garanti BBVA ile çalışıyorsanız eğer hesap bilgilerinizin dışında, size para transferi yapacak kişiye vereceğiniz Garanti BBVA IBAN numaranın da önemi yüksektir. Hal böyle olunca Garanti BBVA IBAN sorgulama konusunda bilgi sahibi olacağınız sistem üzerinden dilediğiniz gibi IBAN sorgulayabilir ve Garanti BBVA hesabınıza ait istediğiniz hesap türünüz için IBAN bilgisi öğrenebilirsiniz.

Garanti BBVA IBAN Sorgulama için adım adım gideceğiniz gibi birçok işlem bulunmaktadır. Her bir işlem basit ev kolayca ulaşılabilir işlemler olurken, günümüzde ister EFT işlemleriniz için IBAN numarası paylaşımında isterseniz havale işlemlerinde bu bilgileri paylaşmadan önce bankadan direkt olarak şüphe etmeden IBAN bilgilerine ulaşabilirsiniz. Garanti BBVA  Sorgulama için internet sitesinden öğrenebilir, müşteri temsilcileriyle öğrenebilir, cep bank şubenizden öğrenebilir ya da şubeye gitmek sizler için kolaysa, şubeye ulaşarak öğrenebilirsiniz.

garanti iban sorgulama nasıl yapılır? garanti bankası bbva şube kodu ve hesap no öğrenme

Garanti  Sorgulama Nasıl Yapılır?

Teknolojiyle birlikte dijital bankacılığın genişlediği bir merkezde siz de Garanti Bankası BBVA ile birlikte IBAN bilgilerini kendi internet sayfasından öğrenebilirsiniz. Bu sayede tüm para transferi işlemlerinizde kendi hesabınıza ait IBAN paylaşarak, ödemelerinizi alabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı veya mobil uygulama ile öğrenmek isteseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İnternet Bankacılığıyla Garanti BBVA IBAN Sorgulama

Çok basit şekilde siz Garanti BBVA Bankası ile birlikte IBAN sorgulama yapabilirsiniz. Burada yapacağınız şey, internet bankacılığına giriş bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra hesap bilgilerinizi açmaktır. Online menüler üzerinde hesap bilgilerinize ulaşarak Vadesiz TL hesabınızı seçip devam ettiğinizde, karşınıza çıkan alanda IBAN bilgilerinizde yer alır. Bu ekranda tüm bilgilerinizi görebilir, IBAN numaranızı isterseniz kopyalayabilirsiniz.

Garanti BBVA Bankası Şubesi ile IBAN Öğrenme

Dilediğiniz her zaman Garanti Bankası şubelerine ulaşarak da IBAN bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Kimlik bilgilerinizi paylaşarak doğrudan şubeye ulaşarak bilgi edinmeniz mümkün olacağı gibi sizlere verilen hesap cüzdanı varsa, bu hesap cüzdanında da her zaman IBAN bilgileriniz yer almaktadır. Ardından online menülerle beraber istediğiniz gibi bankacılık işlemleri sayesinde Garanti Bankası hesap bilgilerine ulaşabilir ve istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri İle IBAN Sorgulama

İstediğiniz an telefonla da müşteri hizmetlerini arayabilir ve IBAN sorgulaması yapabilirsiniz. Bu işlem için Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayıp bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Garanti Bankası telefonla ulaşacağınız müşteri temsilcileriyle beraber görüşerek kısa bir görüşme sonrasında hemen siz de bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için 444 0 333 nolu telefon numarasından Garanti Bankası Müşteri hizmetlerine direkt bağlanma yapıp burada görüşme sağlayabilirsiniz.

Telefon üzerinden yapacağınız görüşmelerde, direkt olarak müşteri hizmetlerinin sizlere soracağı birtakım bilgilerle beraber güvenlik sorularına doğru yanıt vermeniz sonrasında, istediğiniz hesabınızın vadesiz TL IBAN bilgilerini öğrenebilmek de mümkün olacaktır.

Garanti Bankası IBAN Hangi İşlemlerde Kullanılır?

Garanti Bankası üzerinden öğreneceğiniz hesabınıza ait IBAN bilgileri temelde para transferleri için geçerli olmaktadır. Birden fazla kullandığınız hesabınız varsa, birden fazla IBAN bilginiz de yer alacaktır. Bu nedenle ilk işiniz IBAN numarası sorgulamak olmaktadır. Bu konuda birçok açıdan kolay şekilde siz de bankalar arası işlemlerde, yatırım işlemlerinizde ya da uluslararası işlemler ilk sırada olmasıyla beraber IBAN gibi bilgilerin sahibi olabilir ve buna göre para transferlerinizi yaptırabilirsiniz. IBAN öğrenmek birkaç dakikanızı alacak çok basit bir işlemdir. Menüler arasından internet bankacılığı sayesinde öğrenebilirsiniz.

 

4 Yorum

  1. Garanti bankası sitesine giriyorum iban sorgulama sayfası var ve çalışmıyor. işin ilginç yani garanti müşteri hizmetlerini aradım 2 saat olan faturama oldu. halbuki garanti bankası şube kodu ve hesap no öğrenmenin daha hızlı yolları varmış.
    çok teşekkürler.

  2. Sunduğunuz hızlı yöntemler için teşekkürler.
    Garanti bankası hesap numarası normalde uygulamada yazıyor arkadaşlar direk olarak int. bankacılığından bulabilirsiniz.
    Garanti iban sorgulama için site veya direk olarak sms ile garanti iban sorgulayabilirsiniz.

  3. teşekkürler garanti şube kodu sorgulama yapabildim sonunda. benim gibi int. bankacılığı kullanmayanlara birebir bilgi valla

  4. Garanti bankası iban sorgulamanın bir çok yolu var. Bizimle en hızlı yolları paylaştığınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu