Kredi ve Kredi Kartı

Google Play’de Kayıtlı Kredi Kartını Nasıl Silerim?

Her an yanımızda olan telefonlarımızda bulunan uygulamaları indirmek için kullandığımız Google Play, birçok konuda işimize yarayacak olan uygulamaları ücretli veya ücretsiz şekilde indirmeye yarayan sistemlerden biridir. Bu doğrultuda mobil uygulamalara birçok yolla sahip olduğumuzu biliyoruz. Tabii ki hayatımızın vazgeçilmezi olan mobil oyunlarda boş vakit değerlendirme konusunda bizlere destek oluyorlar. Her ne kadar durum böyle olsa da mobil oyunların oyun içi satın alım işlemlerini de Google Play’e kaydettiğimiz kredi kartlarımız ile yapabiliyoruz. Bu doğrultuda bazen kayıtlı kredi kartlarımızdan yanlışlıkla ödemeler yapabiliyoruz. Bu ödemeleri engellemek için yapmamız gereken tek şey Google play’de kayıtlı olan kredi kartını silmek oluyor. Bu işlemin nasıl yapıldığına dair net bir bilgilendirmeyi bulmak zor olsa da biz sizlerle paylaşıyoruz.

Google Play Kredi Kartı Eklemesi Nasıl Yapılır?

Google Play’den ücretli bir şekilde uygulama satın almak veya herhangi bağımlısı olduğunuz bir oyun için ödeme yapmak istiyorsanız bu ödemeyi gerçekleştirmek için bir kredi kartı kaydı yapmanız gerekiyor. Bu kaydı gerçekleştirmek için ise aşağıda belirtilen adımları eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz.

 1. Android cihazınızdan Google Play’e giriş yapın.
 2. Sol üst kısımda bulunan menüden Hesap – Ödeme Yöntemi Ekle adımlarını takip edin.
 3. Bu kategoriye girdikten sonra karşınıza çıkacak olan yönlendirmeleri takip edip hesabınıza ödeme yapmak için kullanacağınız kredi veya banka kartını kullanabilirsiniz.

Bu üç adımı yerine getirdikten sonra artık herhangi bir sorun olmadan oyun içi veya mağazadan ödemelerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Aslında bakıldığında tüm sorunun başlangıcı bu adım oluyor. İhtiyacınız olan müzikleri, uygulamaları ve buna benzer şeylerin ödemelerini yapmak için kredi kartınızı eklediyseniz artık yanlışlıkla satın alım işlemlerinin de önünü açmış olacaksınız. Bazı uygulamalar abonelik sistemi ile çalıştığı için kredi kartınız hesabınızda ekliyse habersiz çekimler yapabilir ve sizi zarara sokabilir. Tabii bunun bir çaresi bulunuyor. Bu çare ise kredi kartınızın 3D Secure güvenlik yöntemi ile ödeme yapmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda sizden herhangi bir onay alınmadan ödeme gerçekleştirilmez. Bir başka çare ise Google play’de ekli kartı kaldırma işlemidir. Bu aslında tüm sorunun kökten çözümüdür diyebiliriz. Eğer ki bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bir sonraki başlığımızda detaylı bir anlatım bulabileceksiniz.

Google Play Kredi Kartı Silme Nasıl Yapılır?

Google Play’den daha önce indirdiğiniz uygulamalar abonelik başlığı altında sizden bazı ücretler talep edebilir. Bu ücretlendirmelerde belirli periyotlar halinde düzenli olarak hesabınızdan çekilmektedir. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için yapmanız gereken şey otomatik ödeme yapılacak kredi kartını Google play’den silmek olacaktır. Bu doğrultuda kesin çözüm ile karşılaşma olanağınız artar. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Google Play’e giriş yapın.
 2. Sol kısımda bulunan menüden “Abonelikler” kategorisine giriş yapın.
 3. Karşınıza tüm abone olduğunuz otomatik ödemeler listelenecektir. Her uygulamanın yanında “Yönetim” adı altında bir buton bulunmaktadır.
 4. Bu butonu kullanarak aktif olarak kullanılan ödeme yönteminizi değiştirebilirsiniz.

Bu dört adım ile birlikte abone olduğunuz uygulamaların sizden alacağı düzenli ödemelerin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede sürpriz kart çekimleri ile karşılaşmaz ve kesintilerinde önüne geçebilirsiniz. Her konuda rahat bir kullanıma kavuşmanız için bu işlemi gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Ancak bu da kesin bir çözüm olmazsa Google play store kredi kartı silme adımlarını yerine getirebilirsiniz. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğim diye düşünüyorsanız yapmanız gereken şeyler aşağıda belirtilmiştir.

google play kredi kartı silme nasıl yapılır?
google play kredi kartı silme nasıl yapılır?
 1. Google Play’e giriş yapın.
 2. Sol üst menüden “Hesap Yönetimi” butonuna tıklayın.
 3. Burada karşınıza çıkan pencerede “Ödeme Yöntemleri” bulunacak ve ardından diğer ödeme yöntemlerine geçmeniz sağlanacaktır.
 4. Son çıkan ekranda Google play’de kayıtlı olan kartlarınız listelenecektir.
 5. Burada kaldırmak istediğiniz kartın yanındaki kaldır butonunu kullanabilirsiniz.

Bu sayede istenmeyen kart çekimlerinin önüne kesin çözüm niteliğinde geçmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu