Kredi ve Kredi Kartı

İşsizlere Kredi Veren Bankalar (2021 GÜNCEL)

Bazı bankalar belirli şartlar durumunda kredi verme imkanı tanımaktadır. Peki 2021 yılında hangi bankalar işsizlere kredi vermektedir?

işsizlere kredi, Bir işyerinde sigortalı olarak çalışmıyorsanız bu durumda bankalardan kredi alabilme ihtimaliniz oldukça düşüktür. Eğer kredi notunuzda düşükse kredi almanız nerdeyse imkansız hale gelir. Ancak bazı bankalar yüksek faiz karşılığında işsizlere kredi vermektedir.

Akbank
Sigortanız olmadığı takdirde kredi alma ihtimalinizin zayıf olduğundan bahsetmiştik ancak yine de işsizlere kredi veren bankalar  bulunmaktadır. Bu bankalardan biri de Akbank’tır.  Akbank Direkt uygulaması sayesinde, gelir belgeniz olmadan kredi çekme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca uygun faiz oranlarıyla ve 48 aya varan vade imkanlarıyla kredinizi kullanabilirsiniz.

Akbank’tan kredi alabilmek için ilk olarak bir vadesiz banka hesabı açmanız gerekmektedir. Akbank üzerinden banka hesabı  açtıktan sonra akıllı cep telefonunuza Akbank Direkt uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra, Tc kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifrenizi girdikten sonra Akbank Direkt uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Eğer internet  şubesi şifreniz yoksa, hemen bir Akbank şubesine gitmeli ve internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir.

Akbank Direkt uygulamasına girdikten sonra hemen ana ekranda sizi karşılayan ”Başvuru Nakit İhtiyaçlar” menüsüne tıklayın. Sonrasında Akbank direkt kredi menüsüne gelip tıklayarak, kredi miktarını ve vade süresini belirledikten sonra, kredi sözleşmesini onaylayarak devam edin. Kredi başvurunuz onaylandığında hesabınıza krediniz yatacaktır.

Bu uygulama sayesinde Akbank ile  20.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Tabi krediniz kesin onaylanır diye bir kaide yok. Genelde işsizlere kredi veren bankalar  kredileri onaylarken tüm başvurular sırasında durumu en iyi olanları seçerler. Çünkü banka verdiği kredinin geri ödeneceğini garanti altına almak ister.

QNB Finansbank Enpara
Enpara da işsizlere 30 bin TL’ye kadar limitli kredi kullandırabilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası (TEB)
Türk Ekonomi Bankası işsizlere 30 bin TL limitle kredi imkanı sunmaktadır.

N Kolay Kredi
Aktifbank uygulaması olan N Kolay Kredi İle 30 bin TL’ye kadar limitle kredi çekebilirsiniz.Ancak faiz oranlarının diğer bankalara kıyasla çok daha fazla olduğunu da söylememiz gerek.

ING Bank
Ing bank diğer bankalara nazaran kredi çekerken çok daha fazla limit tanıyor. Yaklaşık 50 bin TL’ye varan limitlerle  Ing Bank ‘tan kredi çekebilrisiniz.

Odeabank
Odeabank 40 bin TL’ye kadar limitle işsizlere kredi imkanı sunmaktadır.

  1. https://www.metfinans.com/kredi-borcu-odeyemenler-ne-yapmali/
  2. https://www.metfinans.com/en-kolay-kredi-karti-veren-bankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu