Banka İşlemleriKredi ve Kredi Kartı

Kapalı Kredi Kartı Nasıl Açtırılır?

Günümüzde herkes tarafından aktif olarak kullanılan kredi kartları, acil nakit ihtiyacı ve gündelik alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak için en önemli destekçilerinizden biridir.  Her ne kadar durum böyle olsa da taksitlendirilmiş borçlarınız ve çektiğiniz nakit avansların geri ödenmemesi sebebi ile bankalar kullandığınız kredi kartını kapatma yolunu tercih ediyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda kredi kartınızı tekrar açtırmak için bazı yöntemleri kullanmanız gerekmektedir. Tabii ki bu konudan önce kredi kartınızın ne sebeple kullanıma kapatıldığı ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Kredi Kartım Neden Kullanıma Kapatılıyor?

Bu işleme sebep olan birçok durum karşınıza çıkabilir. Eğer ki kartınız kapatıldıysa ve kartınızın kapatılmasına sebep olacak bir borcunuz yok ise ilk şüpheleneceğiniz durum kartınızın çalınmış olmasıdır. Eğer ki kart bilgilerinizin kopyalanması gibi bir durum gerçekleştiyse banka kartınızı otomatik olarak kullanıma kapatılacaktır. Banka bu şekilde önlem alarak tüm olumsuzlukların önüne geçer. Eğer ki kartınızın çalınması gibi bir durum gerçekleşmediyse bankaya olan borçlarınız tarafınızca ödenmemiştir. Kartınızın ödemelerini aylık taksitler halinde yapıyorsanız ve bu taksiti uzun süre geciktirdiyseniz muhtemelen kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. Kredi kartını açtırmak için izlemeniz gereken birkaç yol bulunuyor. Bu yolları doğru bir şekilde takip ederseniz herhangi bir sorun yaşamadan aktif olarak kartınızı kullanmaya devam edersiniz.

Kredi Kartım Çalındı Kartımı Kapattırdım Ancak Nasıl Açtırırım?

Günümüzde kredi kartı hırsızlığının fazlasıyla artış göstermesi sebebiyle kartınızın başka birinin eline geçtiğini düşünüyor ve bu konuda en azından şüpheleriniz var ise direkt olarak bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bu durumda müşteri hizmetleri gerekli incelemeleri yaparak kartınızın çalınması durumunda kartınızı kullanıma kapatacaktır. Eğer ki sorunun devam edeceğini düşünüyorsanız kartınızı iptal etmelerini talep edebilir ya da sorun ortadan kalktıysa bir süreliğine kullanıma kapatılmasını isteyebilirsiniz. Her durumda kartınız art niyetli kişilere karşı koruma altına alınacaktır.  Kredi kartını açtırmak için ise direkt olarak bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer ki sorun gözükmüyorsa kartınız tekrardan kullanıma açılacaktır.

kredikarti
ödenmemiş borçtan dolayı kapatılan kart nasıl açtırılır?

Ödenmemiş Borçtan Dolayı Kapatılan Kart Nasıl Açtırılır?

Eğer ki kredi kartını aktif olarak kullanan biriyseniz ve bu sebeple kredi kartınız borcu ödenmediği için kapatılmışsa yapmanız gereken tek işlem yasal işlemlere kadar süreyi uzatmadan direkt borcunuzu tamamını kapatmak olacaktır. Tabi bu durumun süresi uzarsa kredi kartını açtırmak için haciz işlemleri ile uğraşmanız gerekebilir. Banka tarafından adınıza dava açılır ve kart borcunu ödememeniz durumunda haciz işlemleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Kredi kartınız kapalıysa ve açtırmak istiyorsanız direkt olarak atmyi kullanarak kartınızın borcunu ödeyebilir ve kullanıma açtırabilirsiniz.

Yapılandırma Yapılan Kartlar Geri Açılır mı?

Bankadan kredi kartı kullanan müşterilerin borçlarını düzgün ödeyememeleri durumunda yapılandırma süreci başlatılabilmektedir. Bu süreç bazen müşterinin isteği ile bazen de bankanın isteği ile başlatılır. Bu sayede ödemeniz gereken miktar sizleri zorlamadan belirli vadelerde ödenir. Tabii ki bu durumda yapılandırmaya giden kart açılır mı sorusunun cevabı kullanıcılar tarafından yoğunlukla araştırılıyor. Bu soruya verilecek en doğru cevap bankaların yapılandırma yapılmış kartlara hiçbir şekilde insiyatif tanımadığı ve bu sebeple kredi kartının kesinlikle açılmayacağıdır. Bunun sebebi nedir diye soracak olursanız bankanın size olan güveni azalacaktır. Bir önceki borçlarınızı ödemediğiniz için kredi kartı açılsa bile tekrardan ödemelerde sorun yaşayacağınız düşünülecek ve kredi kartını açtırma talebiniz yok sayılacaktır. Eğer ki bu durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız kredi kartı borçlarınızı kesinlikle zamanında ödemeye özen göstermelisiniz. Yapılandırma süreci içerisinde geleceğe dair planlamalarınız da kredi notunuzun düşmesi ile birlikte değişecektir.

Kredi Kartımı Nereden Açtırırım?

Kapalı olan kredi kartını açtırmak isteyen müşterileriniz başvurması gereken yer banka şubeleridir. Bazı durumlarda müşteri hizmetleri bu konuda yardımcı oluyor olsa da genellikle işlemlerin tam anlamıyla tamamlanması için banka şubelerine başvuru yapmak gerekiyor. Eğer ki müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmeler sonucunda işlemlerinizi tamamlayamazsanız direkt olarak banka şubesine gitmeniz gerekir. Bunun sebebi ise kredi kartı bilgilerinize müşteri hizmetlerinin tam anlamıyla erişiminin olmamasıdır. Bu durum aynı zamanda sizlerin güvenliği için de büyük önem taşıyor. Her konuda yardım alabileceğiniz banka şubeleri kredi kartı açtırma sürecinde sizlere en iyi şekilde destek olacak ve tüm sorularınızı cevaplandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu