KOSGEB 50.000 TL Faizsiz Kredi Şartları

İçindekiler

Her yıl olduğu gibi bu sene de faizsiz 50.000 lira kredi her sektörde hizmet veren esnaflara verilecektir. Bu kredi ile esnaflar acil ihtiyaçlarını karşılayabilir aynı zamanda yeni bir şube açma durumunda giderlerini karşılayabilir. Tabii ki kosgeb tarafından verilen her kredide olduğu gibi bu kredide de yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunuyor. Bu konu hakkında bilinmesi gereken birçok bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

50000 TL Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Son zamanlarda her türlü esnafın gelişmesi adına verilen faizsiz krediler işletmeleri desteklemek amacıyla büyük önem arz ediyorlar. Bu kredi olanaklarından faydalanmak isteyen esnaflarda bazı şartları yerine getirdikten sonra başvurularını dile getirebilirler. Peki 50000 tl faizsiz kredi almak için gerekli şartlar nelerdir sorusunun cevabına gelirsek;

 1. Eğer esnafsanız hangi sınıfta bulunuyorsanız o sınıfa göre bir odaya kayıtlı olmanız gerekmektedir. Bu ticaret odası veya esnaf kefalet odası olabilir.
 2. Vergi borçlarını düzenli olarak ödeyen ve devlet kurumlarının herhangi birine son ödemesi geçmiş vergi borcuna sahip olmamak gerekiyor.
 3. Bir diğer şart ise Halk Bankası’ndan daha önce herhangi bir şekilde faizsiz kredi almamış olmalısınız.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nereye Yapılır?

Devlet tarafından sağlanan 50000 tl faizsiz kredi fırsatına başvurular kosgeb üzerinden yapılıyor. Eğer ki başvuru yapacaksanız kosgeb giriş adı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Buna rağmen daha önce kullanıcı adı ve şifre belirleme işlemi yaptıysanız başvurunuzu yapmadan önce bilgilerinizi muhakkak güncellemelisiniz. Bu kredinin başvurusu için kosgeb tarafından oluşturulan başvuru sayfasına gitmeniz ve buradan gerekli başvuruların tamamını yapmanız gerekiyor.

esnaf kredisi
kosgeb’den esnafa 50 bin tl kredi

İnternet Üzerinden Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB bu tür başvuruların alınması için sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adında bir internet sitesi oluşturdu. Bu adrese girdiğinizde açılacak olan ekranda sizden Vergi Kimlik No / T.C. Kimlik No ve İşe Başlama Tarihi bilgileri istenecektir. Bu tarih vergi levhanızın üzerinde belirtilmiştir. Tarihlerin arasına nokta koymadan (140315) girmelisiniz. Aksi taktirde girişiniz başarısız olacaktır.

Bu aşamayı geçtikten sonra karşınıza daha önce kayıt etmiş olduğunuz bilgiler çıkacaktır. Bu bilgileri muhakkak doğru mu değil mi diye dikkatlice kontrol edin. Eğer ki bilgilerinizde hata var ise başvuru aşamalarını devam ettirmeden önce en yakın şubeye başvurun ve bilgilerinizi güncellemelerini talep edin. Eğer güncellemeleri tamamladıysanız şimdi başvurunuzu onaylayabilirsiniz.

50000 TL Faizsiz Krediyi Kazandığımı Nasıl Öğrenirim?

Başvurunuz başarılı sonuçlandırıldıysa başvuru aşamasında girmiş olduğunuz telefon numarasına bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Eğer ki sms ile bilgilendirme tarafınıza yapılmadıysa direkt olarak yetkili banka şubesine giderek başvuru durumunuzu sorgulatabilirsiniz.

esnafa kredi destegi
kimler yararlanabilir? şartları var mı

Esnafa Faizsiz Kredi Desteği Paketi

50000 tl faizsiz kredi desteğinin yanı sıra bazı destekleri de paket halinde kosgebden alabileceksiniz. Bu paketin içeriği genel olarak işyeri sahiplerinin yükünü hafifletmeyi amaçlamakta olup girişimleri desteklemeye yöneliktir. Paket dahilinde aşağıda listelenen yardımlar bulunuyor.

 1. Geleneksel alanda faaliyet gösteren mesleklere kira desteği,
 2. Markalaşma adına verilen destek,
 3. Tedarik ve dağıtım kooperatifi kurulumu desteği,
 4. Vergi desteği,
 5. Prim teşviği,
 6. Sosyal güvence desteği,
 7. Kredi ve finansman desteği,
 8. Oda kayıtlarında kolaylık desteği sağlanmaktadır.

Bu tür destekler işletme sahiplerini bir hayli rahatlatarak yaptıkları işten üst düzey kar etmeyi amaçlamalarını sağlıyor.

Markalaşma Desteği Nedir?

Küçük işletmelerin genel olarak markalarını tanıtmak için ülkemizde kurulan fuarlara katılmaları sağlanarak büyütülmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda işletmelere gerekli destek verilecek ve büyümeleri sağlanacaktır.

Tedarik ve Dağıtım Kooperatifleri Kurulumu Desteği Nedir?

İşletmenin üretim için ihtiyacı olan malı kolay bir şekilde piyasadan alması sağlanacak ve üretime katkısının maksimum düzeye çıkarılması hedeflenecektir. Bu sayede kooperatifler devlet desteği altında büyüme adımları atacaktır.

admin

MetFinans en uygun kredi ve banka şartlarını araştırarak en güncel bilgileri sunar. Aynı zamanda kredi kartı, banka işlemleri,sigorta, KOSGEB gibi pek çok konuda da sizi bilgilendirir. Paranızı yönetmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir