KOSGEB Proje Örnekleri 2021

İçindekiler

Kendi işinin patronu olmak isteyen ve istihdam alanı yaratarak ülkedeki işsizlik sorununu en aza indirmek isteyen müteşebbisler için sosyal devlet ilkesinin bir gereği olarak destekleme alımlarına yer verilir. Bu ortada duran nitelikleri ışığında yer verilecek olunursa her açıdan kaliteden ödün verilmeden gerçekten de en iyi imkanlarda hizmete yer verileceğini kesinlikle dikkate almamız gerekir. Bu özellikleri neticesinde aktarılacak olunursa KOSGEB proje özelliğiyle en iyi imkanlarda üst limit verilerek kendi işinizi yapma şansı tanınır.

Kosgeb proje örnekleri 2021 yılı için tamamını listeledik. Kesin onay alabileceğiniz ve desteklenen proje örneklerinin tamamı bu konuda!

Desteklenen Proje Örnekleri

18 Eylül 2009 tarih ve 15431 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren desteklenen projeler şunlardır:

  • Madencilik (linyit, taş kömürü, ham petrol, doğal gaz işletmeciliği, mermer ocakçılığı, granit ocakçılığı, krom madenciliği, yapı taşları ocakçılığı vs)
  • İmalat (et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, kümes hayvancılığı, büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, deniz mahsulleri işletmeciliği (balıkçılık), sebze ve meyvecilik, kuruyemiş imalatı, tarım ürünleri, tütün ve tütün ürünleri, tekstil ürünleri, orman ürünleri, tıp, sağlık, eczacılık, kunduracılık, unlu mamuller, inşaat vs)
  • Bilim ve Teknoloji ( radyo ve televizyon yayıncılığı, dijital pazarlama, telekomünikasyon ve haberleşme, özel güvenlik ve istihbarat, bilgisayar sistemleri vs)
  • Sanayi ve ticaret (beyaz eşya, otomotiv, endüstriyel tarım, lojistik ve nakliyat, haddecilik ve imalathane, metalürji, cam ve cam ürünleri, raylı sistemler vs) 

Bu alanlara yönelik proje örnekleriyle KOSGEB tarafından verilen destekleme alımlarından anında yararlanmanız mümkün olacaktır.

KOSGEB 2021-2022 ONAY ALAN PROJE ÖRNEK DOSYALARI (İNDİRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

(Dosyalar pdf olarak hazırlanmıştır.)

 

24 Ay Proje Süresi ve Limitleri

Projenizi hayata geçirmek adına öncelikle yeni girişimcilik iş planı adındaki başvuru formunu hemen doldurmanız gerekiyor. Bu formu doldurduktan sonra 24 ay + 12 ay süreli olarak proje desteği sağlanır. 

Öte yandan toplam 1.000.000 TL toplam limite sahip olan bu projenin 300.000 TL tutarı geri ödemesiz kalan 700.000 TL tutarı ise geri ödemeli olarak alınır. Bu nitelikleri açısından değerlendirildiği zaman toplamda 24 ay proje süresinin var olduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekir.

Kendi İşinizi Kurmanıza Devlet Desteği

Sosyal devlet anayasanın ilk üç maddesinde yer alan bir ilkedir. Bu ilke doğrultusunda halkın refah düzeyini sağlamak ve arttırmaya yönelik tedbirleri almak için istihdam alanlarının yaratılması gerekiyor. İşte söz konusu bu alanlara yönelik olarak siz de kendi işinizi kurarak anında devlet desteğinden yararlanma imkanını bulacaksınız.

Ortada duran tüm bu özellikler neticesinde yer verildiği zaman kaliteden ödün vermeksizin en iyi imkanlarda hizmete yer verildiği ortada duran nitelik olarak karşımıza çıkar.

Bunun yanı sıra yine bir diğer yaklaşım tarzı olarak tam 1 milyon lira tutarına kadar üst limit destekleme ile siz de kendi işinizin patronu olabileceksiniz. Bu sayede ülkedeki işsizlik sorunlarına anında el atarak ekonomik açıdan istihdam alanlarının yaratılmasına da her yönden katkıda bulunabilirsiniz. Bütün bu özellikleriyle yer verilen tüm bu alanlarda en iyi imkanlarda ekonomik kalkınma düzeyinin araştırılması gerçekten de önemini bir kere daha meydana getirir.

Girişimcilik İş Planı Oluşturun ve İşinizi Kurun

Bunun için yapmanız gereken girişimcilik iş planı oluşturmak. Bu sayede işletmenizin giderek büyümesini sağlayarak nasıl geleceğe adım adım uzanacağını her yönden ele almanız mümkün kılınacaktır. Ortada duran tüm bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman tamamen profesyonelce en iyi olanaklarda hizmete yer verilmesi gerçekten de mümkün kılınır.

Siz de tüm bu özellikleri ışığında girişimcilik politikasından hareket ederek kısa süre içerisinde kendi işinizi kuracak ve uzun vadeli bir kazanç sağlama imkanını elde etmiş olacaksınız. Tüm bu özellikleri neticesinde her halükarda ortada duran nitelik olarak kendini gösterdiğini ele almamız gerekir.

  1. https://www.metfinans.com/en-kolay-kredi-veren-bankalar-hangileri

admin

MetFinans en uygun kredi ve banka şartlarını araştırarak en güncel bilgileri sunar. Aynı zamanda kredi kartı, banka işlemleri,sigorta, KOSGEB gibi pek çok konuda da sizi bilgilendirir. Paranızı yönetmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir