Kredi ve Kredi Kartı

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim? (2021 GÜNCEL)

Bankalardan kredi almak istediğinizde ilk olarak sizin kredi notunuza bakacaklardır.  Kredi notunuz orta ise kredi alma ihtimaliniz var kötü ise düşük 0 ise imkansız demektir.

Daha önce hiçbir kredi ürünü kullanmamış bireylerin kredi notları 0’dır. Ayrıca borçlarını zamanında ödemeyen ve epey aksatan bireylerin de kredi notları 0’a kadar inebilmektedir.  Bu gibi durumdaki bireylerin yapacağı ilk iş kredi notu yükseltme tekniklerini uygulamasıdır. Kredi notu her ne kadar düşük de olsa bazı teknikler yardımıyla yeniden yükselebilir.

Kredi notum neden sıfır?
Kredi notunuz eğer sıfır ise bu daha önce hiçbir kredi ürünü kullanmadığınız anlamına gelir. Kredi notunuzun oluşması için öncelikle bankadan kredi kartı almanız gerekmektedir. Kredi kartı alıp borçlarını zamanında ödediğinizde kredi notunuz yükselebilmektedir. Kredi notu kişinin borç ödeme alışkanlığını ölçen bir puan sistemidir. Bu sistem sayesinde kişilerin borçlarını zamanında ödeyip ödemediği anlaşılabilmektedir. Eğer daha önce hiç borç ödemediyseniz kredi notunuz 0 olacaktır.

“Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?” Diyorsanız…
Kredi notunuzun sıfır olmasını daha önce hiç kredi ürünü kullanmamanız nedeniyle oluştuğunu belirtmiştik. Bir diğer etmen ise yasal takibe girmeniz sonucu kredi notunuzun otomatikmen sıfırlanmasıdır.  Bu kişiler kredi notlarını sorguladıklarında  son 12 ay içerinde gerçekleşen kanuni takip nedeniyle kredi notu hesaplanamamıştır ibaresi çıkacaktır.

Eğer kredi notunuz yasal takip dolayısıyla sıfırlandıysa yeni bir kredi ürünü kullanmanız pek mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda ne kredi alabilir ne de kredi kartı kullanabilirsiniz. Bunun için kredi notunuzu yükseltmeniz  gerekmektedir. Bu yazıda sizlere detaylıca sıfırlanan kredi notunuzu nasıl artıracağınızdan bahsedeceğiz.

Bankalarla İlişkinizi Yakın Tutun
Kredi notunuzun sıfır olması durumunda kredi alamayacağınızdan bahsetmiştik. Kredi alabilmek için ilk olarak kredi notunuzun yükselmesi gerekir. Bunun için de bankalarla ilişkinizi yakın tutmanız gerekiyor. İlk olarak bankada bir hesap açın ve para yükleyin maaşınızın banka hesabına yatmasını sağlayın. Faturalarınızı banka hesabınızdan ödeyin. Alışverişlerinizi banka kartınız ile yapın.

  • “Gayri Meşru İş Arıyorum” Diyorsanız Mutlaka Bu Yazıyı Okuyun – İçeriğe Git
  • Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar (2021 GÜNCEL) – İçeriğe Git
  • Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (2021 GÜNCEL) – İçeriğe Git

Otomatik Ödeme Talimatı Verin
Nakit para harcamamaya çalışın. Tüm harcamalarınızı banka kartınız ile yapmaya çalışın, market, okul, kira ödemesi gibi ödemeleri hesabınızdan gerçekleştirin. Her ay düzenli ödediğiniz fatura kira gibi giderler için banka hesabınızdan otomatik talimat verin. Sık sık para yatırın dolayısıyla bankanın sizin mali durumunuzu incelemesine olanak tanıyın.

Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Yapın – EN İYİ TAKTİK
Hesabınıza sürekli olarak para yatırın ve çekin, hesabınızı sürekli aktif tutun. bu sayede banka zamanla size kredili mevduat  limiti sağlayacaktır. Kredili mevduat limiti ilk zamanlar epey düşük tutulacaktır.  Bu limite  hiç ihtiyacınız olmasa bile ara sıra çekin birkaç gün sonra geri yatırın. Bu sayede banka zamanla size güvenecek ve kredi notunuzu yükseltecektir.

Kredi Kartı Başvurusu Yapın
Sonrasında kredi kartı başvurusu yapın. Özellikle yüksek maaş bordrosu göstermeniz durumunda kredi kartı başvurunuz daha hızlı  onaylanacaktır. Kredi kartı aldıktan sonra kredi kartınızı harcayın ve her ay kartınızın asgari tutarı yerine toplam borcunuzu  ödeyin. Düzenli olarak kredi kartınızı harcayın ve borcunuzu zamanında ödeyin.

Zamanla kredi notunuz yükselecek ve kredi çekebilir hale gelebileceksiniz. Kredi çekebilme aşamasına geldiğinizde düşük tutarda bir kredi çekerek bunu zamanında ödeyin. Böylece zamanla kredi notunuz artacak ve daha yüksek tutarlarda kredi çekebileceksiniz.

Artık bankanın güvenini kazandınız, yüksek miktarlarda dahi kredi çekebilirsiniz, ancak yine de, ödeyebileceğinizi düşünmediğiniz tutarları çekip kredi notunuzu düşürmeyin.

  1. https://www.metfinans.com/sicilim-bozuk-hangi-banka-kredi-verir
  2. https://www.metfinans.com/en-kolay-kredi-veren-bankalar-hangileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu