Gündem

Milli Piyango, On Numara, Sayısal Loto, Süper Loto İkramiyesi Banka Aracılığı ile Nasıl Alınır?

Şans oyunları ülkemizde oldukça sıklıkla oynanıyor. Peki ikramiye çıkması durumunda bu ikramiye banka aracılığı ile nasıl alınır biliyor musunuz?

Adım adım ve tane tane sizler için anlattık! Buyrun içeriğimize.

Milli Piyango, Sayısal Loto, Süper Loto, On Numara ve Şans Topu; ülkemizde sürekli olarak oynanan şans oyunlarıdır. Bu şans oyunlarının idaresi ve ikramiye dağıtımı Milli Piyango idaresi tarafından yapılmaktadır.

İkramiyenin Size Çıkması Durumunda İşlemler Nasıl Oluyor?

Özellikle milli piyangoda son 4 haneye kadar bayiden ikramiyenizi alabiliyorsunuz. Ancak 4 üzeri rakam ikramiyeleri için Milli Piyango müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir. Yüksek tutarlarda ikramiye çıkması durumunda yapmanız gereken ilk şey biletinizi çok iyi bir şekilde saklamaktır. İkramiye denk gelen bilet numaraları noter tarafından onaylandığından dolayı iyi sakladığınız biletiniz ile birlikte Milli Piyango idaresine başvurmanız gerekir. Ancak yüksek tutardaki ikramiyeler için bankalar ile anlaşarak oldukça güvenli ve garantili bir şekilde ikramiyenizi de alabilirsiniz.

Banka ile Loto İkramiyesi Nasıl Alınır? Süreç Nasıl İşler?

Öncelikli olarak biletinizdeki barkodun, numaranın fotoğrafını çekin. Barkod mevcutsa (Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu, On Numara kuponlarında barkod bulunur) fotoğrafını çekip bankaya başvurun. Banka bu durumda bir noter çağıracaktır ve barkod doğrulaması ile ikramiyenin size çıktığını teyit edecektir. Bu noktadan sonra barkod ile noter sizin adınıza bir işlem yapar ve ikramiyenin sizde olduğu resmileşir. Buradan sonrası ise bileti sakladıysanız oldukça basit.

Yüksek tutardaki ikramiye ödemelerinde Milli Piyango İdaresi size nakit tutar yerine bir çek verir. Bu çeki almak için de noter onaylı barkod, bileti ibraz etmek için anlaştığınız bir bankanın müdürü ile Milli Piyango idaresine gidersiniz. Burada daha idare binasından çıkmadan çek banka müdürü aracılığı ile sisteme aktarılır ve paranız hesabınıza geçer. Bu şekilde çok güvenli bir şekilde paranızı almış olursunuz.

  • Banka Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim? – Yazıya Git
  • Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır? – Yazıya Git

Peki Hangi Banka ile Anlaşmak Gerekiyor?

İşi çok da uzatmadan, mevcut müşterisi olduğunuz ve iyi bildiğiniz iki üç bankaya giderek yüksek tutardaki ikramiyeniz için size ne gibi avantaj sunabileceklerini sorun. Alacağınız yüksek faiz, imkan ve fırsatlara göre karar verebilirsiniz. Burada gözünüzün açık olması gerekiyor.

ÖZET:

Loto ikramiyesini banka aracılığı ile almak en güvenli ve garantili yöntemdir. Hem paranızı taşımadan ve stres yaşamadan işinizi halledersiniz hem de paranızı anında hesabınıza alabilirsiniz. Banka müdürleri ve güvenlikler ile birlikte iş yapacağınızdan dolayı güvenlik konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Noter ile birlikte biletinizi tescil ettiğiniz için de ikramiye o bilet için sadece size ödenmektedir. Dolayısı ile stres yapacak hiçbir durum kalmaz.

Milli Piyango, On Numara, Sayısal Loto, Şans Topu, Süper Loto’dan büyük ikramiye kazandım. Bunu banka ile nasıl teyit edebilirim?

Biletinizin bir fotoğrafını veya varsa bilet üzerindeki barkodun fotoğrafını çekerek bankaya gidin. Bunu orada noter aracılığı ile teyit edecekler.

Banka ile ikramiye almak güvenli midir?

En güvenli ve garanti yöntem diyebiliriz. Yazımızda anlattığımız üzere daha Milli Piyango binasından çıkmadan paranız hesabınıza geçecek.

Kaynaklar;
http://www.mpi.gov.tr/
https://tr.wikipedia.org/wiki/Mill%C3%AE_Piyango_%C4%B0daresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu