Kredi ve Kredi Kartı

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar (2021 GÜNCEL)

Günümüzde pek çok kişi nakit sıkıntısı yaşamakta ve acil bir şekilde nakit sıkıntılarını giderebilmek için banka ürünlerini kullanmak zorunda kalıyorlar.  Çalışan ve geliri olan bireyler nispeten daha kolay bir şekilde banka ürünlerini kullanabilselerde çalışmayan ev hanımları veya öğrenciler bankanın kredi ürünlerini kullanmakta  zorluk çekebiliyorlar.  Bu yazıda özellikle öğrencilerin nasıl kredi kartı alabileceklerini ve aldıkları kredi kartlarını hangi limitler dahilinde kullanabileceğini sizler için araştırdık.  Keyifli okumalar dileriz.

İş Bankası Üniversite Öğrencisi Kredi Kartı
Üniversiteli öğrencilerin büyük bir bölümünün kullandığı  İş Bankası üniversite öğrencisi kredi kartı, öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Bu kart ile ilk yıl kesinlikle kart aidatı ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca bu kart pek çok çeşitli avantajlar sunabilmektedir.

1- Maximum kampanyalarından yararlanabilme hakkı,

2- Harcamalarda Maxipuan kazanabilme ve kazanılan puanları anlaşmalı işyerlerinde kullanabilme

3- Temassız kart özelliği ile şifre kullanmadan ödeme yapabilme.

İş bankası öğrenci kredi kartını kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey bir nüfus cüzdanınız ve kimlik belgeniz ile banka şubesinden kart başvurusu yapmanız. Hatta eğer İş Bank müşterisiyseniz, İşcep veya SMS yoluyla da kart başvurusunda  bulunabilirsiniz.

Sms üzerinden başvuru yapabilmek için, TC Kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakarak 4402’ye mesaj atmanız gerekmektedir.  İş bankasının üniversiteli öğrencilere sunmuş olduğu kartın aidat ücreti 22 TL’dir. İlk yıl kesinlikle ücret alınmamakla beraber devam eden süre içerisinde her yıl 22 TL alınacak olup, temassız kart kullanmak istediğinizde ise yılllık 27 TL aidat ücreti ödemek zorunda kalacaksınız. 

Ziraat Bankası Bankkart Genç
Ziraat Bankasının sunmuş olduğu Bankkart Genç, kartının en büyük özelliği kesinlikel herhangi bir ücretinin bulunmayışı ve aynı zamanda hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilme özelliğidir. Bankkart ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur.

1- Bankkart ile Türkiye’deki tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit para çekebilme kolaylığı

2-  Hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği ile internette güvenli bir şekilde alışveriş yapma kolaylığı

3- EFT/Havale, para çekme gibi hesap hareketlerinin tamamını internet şubesinden detaylı olarak görebilme kolaylığı.

Örneğin hesabınıza para yattığı zaman kim tarafından hangi tutarda ve ne zaman yatırılığını rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca kartınız harcandığı zaman nereye harcandığı ve ne zaman harcandığını da rahatlıkla görebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Anlaşmalı mağazalarda alışverişilerinizi taksitlendirebilme ve bu alışverişleriniz sonucunda para puan kazanma hakkı, tüm bunlara ek olarak kazandığınız puanları yine anlaşmalı işyerlerinde harcayabilme kolaylığı var.

Kredi Kartı ile 90 TL’ye kadar temassız şifresiz alışveriş yapabilme kolaylığı var.

Bankkart Genç başvurusunda bulunmak için, GENC BANKKART yazıp boşluk bırakarak 4747’ye mesaj atmanız yeterli olacaktır.  Ayrıca yine size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden veya çağrı merkezinden kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

TEB Öğrenci Kredi Kartı
Öğrenciye pek çok banka kredi akrtı verebilmektedir, bu bankalardan birisi de TEB’dir.  ÜniversiTEB oalrak geliştirlen bu karta üniversitede lisans veya yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler başvuru yapabilmektedir.  Başvuru yaparken sizden herhangi bir kefil istenmeyecektir.  Başvuru esnasında yanınızda nüfus cüzdanı fotokopisi, ve öğrenci olduğunuza dair belge bulundurmanız gerekmektedir.  Peki ÜniversiTEB ne gibi avantajlara sahip?

1 – ÜniversiTEB ile yapmış olduğunuz 50 TL ve üzeri alışverişlerde hafta sonu Sinema ve Tiyatro biletlerinde en az %50 indirim.

2-  Almış olduğunuz kart için herhangi bir hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

3- Havale için bir ücret ödemezsiniz.

4- ÜniversiTEB kart sayesinde taksitle kolay bir şekilde alışveriş yapabilme olanağı

ÜniversiTEB karta başvuru yapabilmek için, Teb şubelerine gidebilir, çağrı merkezini arayabilir ya da internet sitesi üzerinden başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Axess exi26 AKBANK
Akbank tarafından tasarlanan Axess Öğrenci Kredi Kartı,  Öğrencilere SMS ile nakit para çekme kolaylığı sağlıyor. Ayrıca diğer pek çok bankaya nazaran faiz oranları çok daha düşüktür.  Peki axess kredi kartı ne gibi olanaklar sağlıyor ?

1- Axess üye işyerlerinde yapılan alışverişlerde chip para kazanma fırsatı,

2-  Kazandığınız chip paraları üye işyerlerinde harcayabilme olanağı,

3- Havaalanı transfer hizmetini karta özel indirimli bir şekilde kullanabilme olanağı

4- Fatura ödemeleri için otomatik ödeme talimatı verebilme.

5 – Sms ile nakit para çekebilirsiniz, bunun için PARA yazıp boşluk bıraın ardından kartınızın son 6 hanesini yazıp

5990’a kısa mesaj gönderin. Gün içerisinde hesabınıza 500 TL tanımlanacaktır.

  1. https://www.metfinans.com/emeklilere-faizsiz-kredi-veren-bankalar
  2. https://www.metfinans.com/dosya-masrafsiz-kredi-veren-bankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu