Banka İşlemleri

OGS Veren Bankalar Hangileri

OGS kısaltması özellikle otoyollarda karşımıza çıkmaktadır peki bu OGS ne demektir? OGS açılımı “Otomatik Geçiş Sistemi” anlamına gelmektedir. OGS uzun yıllardır hayatımızda olan ve köprü ile otoyollarda ücret ödemeyi kolaylaştıran bir sistemdir. Ücretler daha önceleri sadece nakit olarak alınmaktaydı. Ancak otoyol ve köprülerde oluşan yığılmaların önüne geçmek için sistem geliştirildi. Daha önceleri KGS ile birlikte işleyen sistem daha sonraları sadece OGS ile devam etti.
OGS nereden temin edilir sorusu bu noktada merak edilen konulardan biri olmaktadır. OGS cihazı almak için PTT ya da anlaşmalı bankalara gitmek ya da başvuruda bulunmak yeterlidir. Bunun yanında otoyol üzerinde çeşitli noktalarda OGS alım noktaları da bulunmaktadır. bu sayede ihtiyaç giderilebilmektedir.

OGS Nasıl Temin Edilir?

OGS PTT ya da anlaşmalı bankalar vasıtası ile temin edilebilmektedir. Hangi bankalar OGS veriyor sorusu ise bu noktada merak edilen konulardan biridir. OGS veren bankalara şahsen başvuru yapmak ya da internet üzerinden başvuruda bulunmak yeterlidir. OGS veren bankalar şunlardır.

  • Ziraat Bankası               http://www.ziraatbank.com.tr
  • Vakıfbank                       http://www.vakifbank.com.tr
  • İş Bankası                       http://www.isbank.com.tr
  • Denizbank                      http://www.denizbank.com.tr
  • Garanti BBVA                 https://www.garantibbva.com.tr

Bu bankalara ya da internet şubelerine başvurmak cihazı almak için yeterli olmaktadır. Ancak her bankanın ücreti ve garanti süreleri farklılık göstermektedir. Ancak her bir cihaz sistem için yeterli olmaktadır.
ogs fiyatları ne kadar

OGS Cihazı Ne Kadar?

OGS cihazı ne kadar sorusu da merak edilen konulardan biridir. Bankalara göre farklılık gösterse de 40 ile 60 lira arasında bir ücret alınmaktadır. Bunun yanında cihazlara verilen garanti süreleri de her bir bankaya göre değişiklik göstermektedir. Cihazlara verilen garanti süreleri şu şekildedir.

  • Ziraat Bankası 3 yıl
  • Garanti BBVA 3 yıl
  • İş Bankası 4 yıl
  • Vakıfbank 5yıl
  • Denizbank 5 yıl

Bankalar tarafından verilen cihazların garanti süreleri bu şekilde olmaktadır. Bunun yanında garanti kapsamına giren bir durum söz konusu ise arızalanan cihaz birebir değişim yapılmaktadır.
Ancak arızalanan cihazların garanti süreleri dolmuş ise yenisinin alınması gerekmektedir. Bu nedenle cihazın kontrolünün sağlanması ve herhangi bir olumuz durum ile karşılaşılmaması tavsiye edilmektedir. Alınan cihazlar arabalara takıldıktan sonra bakiye eklemek için kredi kartı ile talimat verilebilmektedir. Bu sayede her an her yerde yükleme yapılabilmektedir. Bizlerinde size tavsiyesi kredi kartına talimat vermeniz yönünde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu