Memur

Polis Maaşları 2021

Emniyet hizmetleri sınıfında bulunan polis maaşları oldukça merak edilmektedir. Her yıl değişen memur maaşları bu yıl ne kadar oldu, polis maaşları 2021 içerisinde ne kadar arttı ve şuanda mevcutta ne kadar maaş almaktadır bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Polis memurlarının maaşları çalışmış oldukları birimlere göre ve illere göre değişmekle birlikte her yıl ocak ve temmuz aylarında zamlarla birlikte yine değişmektedir.

Polis Memuru 2021 Ocak Maaşları
Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı çalışan bir çok personel bulunmaktadır ortalama olarak 300 bin kişilik bir kadrodan bahsedecek olursak bu kadro içerisinde en büyük kısmı polis memurları oluşturmaktadır. Polis memurlarının yanı sıra emniyet içerisinde çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere sırayla komiser yardımcısı, komiser, başkomiser, emniyet amiri, 4. sınıf emniyet müdürü, 3. sınıf müdürü, 2. sınıf emniyet müdürü ve 1. sınıf emniyet müdüründen oluşmaktadır. Tabi bu kadroların yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğünde sivil memur, sözleşmeli işçi, teknisyen, avukat, siber güvenlik uzmanı ve doktor gibi çeşitli personellerde görev almaktadır. Bu kısımda ise en çok merak edilen sürekli dile getirilen polis maaşlarının ne kadar olduğudur?

Polis memurları 2021 yılı ocak ayı zammı ile birlikte şu şekildedir;

Göreve yeni başlayan polis memurlarının ortalama olarak batı ilinde çalıştığını düşünürsek 6400 TL gibi bir maaş almaktadır.

10 yıllık bir polis memurunun 2021 yılı ocak maaşı ise 6800 lira civarındadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz maaşlar bekar ve çocuğu olmayan polis memurları için hesaplanmış maaşlardır bunun yanı sıra evli ve çocuğu olan polis memurlarının maaşları ise eşlerinin çalışıp çalışmadığına göre ortalama 250-350 arası artabilmektedir.

2021 Temmuz Ayı Polis Maaşları
Her yıl ocak ve temmuz aylarında memurlara yapılan maaş zammı ile birlikte ortalama olarak 2021 yılı temmuz ayında memurlara yüzde 6-7 arasında bir zam almaları beklenmektedir. Tam olarak yüzdenin kaç olacağı ise temmuz ayının ilk günlerinde belli olacaktır.

Ortalama olarak %6,50 üzerinden 2021 temmuz ayı polis maaşlarını hesaplayacak olursak şu şekilde olacaktır;

Göreve yeni başlayan polis memurlarının batı ilinde çalıştığını düşünürsek 416 TL zam ile 6800 TL gibi bir maaş alacaktır.

10 yıllık bir polis memurunun 2021 yılı temmuz maaşı ise 442 lira zamlanarak 7442 TL gibi bir maaş alacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu