Banka İşlemleri

PTT Kart Şifremi Nasıl Yenilerim? 2021

PTT Kart Şifresi Hakkında Her Şey

Son zamanlarda Türkiye’nin en önemli markalarından bir tanesi olan PTT, kargo ve taşımacılık alanının yanı sıra bankacılık işlemlerinde de popülaritesini artırıyor. PTT Kart kullanımı ile ilgili merak da haliyle günden güne artarken konu ile ilgili en güncel ve doğru bilgilere bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

PTT bankamatiklerinde kart ile işlem yapmak için PTT kart şifresine sahip olmalısınız. PTT kart şifresini birkaç yolla alabilirsiniz. Bu yollardan en basit ve en çok tercih edileni çağrı merkezi üzerinden şifre almaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonunuzdan 444 1 788’i tuşlayarak müşteri temsilcisi ile irtibata geçmektir. Ayrıca çağrı merkezinden müşteri temsilcileri ile yaptığınız arama ile unuttuğunuz şifrenizi de yenilemek için işlem yapabilirsiniz. Çağrı merkezi dışında PTT kart şifresi alabileceğiniz başka yollar da mevcuttur. Bu yöntemler internet bankacılığı üzerinden şifre almak, mobil uygulama üzerinden şifre almak, PTT büroları üzerinden şifre almaktır.

PTT Kart Şifremi Nasıl Yenilerim?

Herhangi bir kart aidatı talep etmeden işlem yapabileceğiniz PTT kart, önceden belirlenen bir şifre ile kullanılır. 444 1 788 nolu numaradan PTT çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz halinde, PTT kart kullanımı için gereken unuttuğunuz şifreyi yenileyebilir veya yeni bir kart için ilk şifre alımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda PTT şubeleri de yardımcı olmaktadır. Ayrıca internet ya da mobil uygulama da PTT Kartınızla ilgili şifre yenileme işlemlerinizi tamamlamak için size sunulan imkanlar arasındadır. Uygulama üzerinden şifrenizi yenilemek veya almak için telefon numaranızın PTT sisteminde tanımlı olması gerekmektedir. Bu sayede cep telefonunuza gelen şifre ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca PTTBank internet bankacılığını henüz kullanmak isteyen bireyleri “Anında Şifre” yöntemi sayesinde bu sisteme kolayca dahil olabilmektedir.

PTT Kartım Bloke Olursa Ne Yapmalıyım?

PTT kartınızın bloke olması halinde ilk yapılması gereken yine PTT Çağrı Merkezi ile 444 1 788 numaralı telefondan irtibata geçmek olacaktır. Çağrı Merkezinde müşteri temsilcisiyle görüşerek blokenizi kaldırmayı talep edebilir ya da size en yakın PTT şubesine giderek kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu