Kredi ve Kredi Kartı

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021

Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar başvuru sahiplerinin kredi notunu incelemekte olup Sicili Bozuk Olanlara Kredi verilmesi hususunda gerekli kolaylığı sağlayan bankalar da mevcuttur.

Yapmış olduğu birikimleri belirli alanlarda değerlendirmek veya herhangi bir ihtiyaç nedeniyle ortaya çıkabilecek nakit sıkıntısını gidermek amacı ile bankalar üzerinden kredi başvurusu yapılmaktadır. Geçmiş dönemlerde aldığı kredileri zamanında ödeyemeyen veya kredi kartı kullanmakta iken bu karta ait taksitlerin ödemesini geciktiren kişilerin kredi notları düşük seviyelerde yer almaktadır.

Kredi notunun düşük olmasıyla beraber Türkiye’de çoğu vatandaşın sicili bozuk. 2021 yılında sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar virüs nedeniyle çoğaldı. Kimisinin faizi yüksek kimisinin faizi çok düşük. 2021 yılında bunları sizin için listeledik.

Kredi notlarının düşük seviyelerde yer almasından ötürü sicili bozuk olarak kabul edilen kişilerin normal şartlar altında bir sonraki kredi talepleri olumsuz bir şekilde cevaplanmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile birlikte sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar belli kuralların yerine getirilmesini talep etmektedir. İhtiyaca yönelik olacak şekilde en uygun çözümlere ulaşabilme adına bankalar tarafından düzenlenen kampanyaların ve sunulan şartların detaylı bir şekilde öğrenilmesinde yarar bulunmaktadır. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyenler için bu yazı bir rehber niteliğinde olacaktır. Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi verme durumu için müşteri hizmetlerini arayınız.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yapılan yasal düzenlemeler ile birlikte geçmiş dönem borç ödeme davranışlarından ötürü kredi notları düşük seviyelerde yer alan müşteriler için sicili bozuk olanlara kredi noktasında birtakım fırsatlar sunulmaktadır. Yasa değişikliği ile birlikte durumu parlak olmayan müşteriler için sicil affı getirilmesi yürürlüğe konulmuştur. Aftan yararlanma hakkı elde eden kişiler böylelikle acil nakit ihtiyaçlarını çözme konusunda en uygun şartlara sahip finans kuruluşlarına yönelme fırsatı yakalamaktadır. Sicili bozuk olana kredi verilecek mi sorusuna cevap vermeye devam ediyoruz.

Ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren ING Bank, Denizbank, Garanti, Finansbank ve Yapı Kredi gibi kuruluşlar üzerinden sicil durumu parlak olmasa dahi kredi alabilme imkanları bulunmaktadır. Bahsedilen bankalar üzerinden yapılacak başvuru işlemlerinde belirli adımların takip edilmesi gerekmektedir. Yapılan başvuru işlemlerinde bankaya ibraz edilen bilgi ve belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde iletilmesi büyük önem arz etmektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hususunda Uygulanması Gereken Başvuru Süreci

Geçmiş dönemler içerisinde ciddi boyutlarda kredi kullanımı yapan ve aldığı kredileri ödeyemeyen kişiler banka ve finans kuruluşları tarafından kara liste içerisine alınmaktadır. Yapılan işlemler dahilinde oldukça zor bir duruma düşen kişiler için yapılan yasal düzenlemeler ile birlikte yeniden başvuru yapabilme imkanları meydana getirilmiştir. Sicilim bozuk konut kredisi alabilir miyim diye düşünen bir kişi bankaların müşteri hizmetlerine ulaşabilir ya da şubelerine gidip en doğru bilgiyi alacaktır.

Bankaya yapılacak başvuru işlemleri esnasında aylık bazda geliri ispat etmeye yarayacak belgelerin banka yetkililerine sunulması çok önemli bir husustur. Ayrıca başvuru sahibinin üzerinde arsa ve gayrimenkul gibi yatırım kalemleri varsa bu ürünlere ait tapu evrakının bankaya sunulması alınmak istenen krediyi elde etme şansını artırmaktadır. Bankalar tarafından alınan karar doğrultusunda başvuru sahiplerinin gelir durumları göz önüne alınarak verilmesi uygun görülen ödenek tutarlarında üst limitler belirlenmektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Verme Sürecinde Yerine Getirilmesi Talep Edilebilen Şartlar

Gelir belgesi ve tapu gibi kişinin maddi durumlarını gösterir belgelerin yanı sıra bankalar tarafından kredi sağlama sürecinde farklı şartların yerine getirilmesi talep edilebilmektedir. Bazı bankalar yürüttüğü politikalar gereği başvuru sahibinden kefil bulunmasını isteyebilmektedir. Verilen kredi miktarını garanti altına almak için ipotek verme gibi ek teminatları talep eden finans kuruluşları da mevcuttur.

Sicili bozuk olan başvuru sahipleri için Müşteri ihtiyaçları ve gelir durumunun tespit edilmesinden sonra bankalar maksimum 100 bin lira seviyesinde olacak şekilde kredi imkanı sunmaktadır. İbraz edilen belgelerin ve gösterilen teminatların bankalar tarafından titiz bir çalışma sonucunda değerlendirilmesi ile birlikte durumu uygun görülen müşterilerin arzu ettiği ödenekleri kısa süre içerisinde temin edebilmesi mümkün olmaktadır. Başvuru sahiplerinin bu süreç içerisinde kredi notunu artırmaya yönelik girişimlerde bulunması faydalı bir hamle olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu