Banka İşlemleri

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır

Osmanlı Devleti döneminde kurulan bankalar arasında bulunan ilk bankalardan biri olan Ziraat Bankası, günümüzde en yaygın bankalar arasında yer alır. Son derece güçlü bir devlet bankası olmasıyla beraber günümüz şartlarında bir bankadan daha fazlası olan Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direkt bağlanma konusunda müşteri hizmetleriyle yapmanız gerek her konuda bilgi ve destek alabilirsiniz.

Bir bankadan daha fazlası sloganı ile reklamlarda yayın yapan, kendini ön plana çıkartan Ziraat Bankasında müşteri temsilcileriyle birçok konuda görüşme yapma durumlarınız olabilir. Genelde Ziraat bankası müşteri hizmetlerini aradığınızda aşağıdaki konularda yardım ve destek alabiliyorsunuz:

 • Kayıp ve çalıntı kart bildirimi,
 • Kart işlemleri ya da şifre işlemleri,
 • Bankacılıkla ilgili işlemler,
 • İnternet bankacılığı işlemleri,
 • Mobil bankacılık işlemleri,
 • Ziraat Pos soru ve sorunlar,
 • HGS, OGS yükleme işlemleri
 • Şifre İşlemleri
 • Diğer Bankacılık işlemleri olmak üzere birçok alanda müşteri hizmetleri ile görüşebilir, bilgi, destek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0850 220 00 00

Ziraat Bankası müşteri temsilcileriyle yapacağınız görüşmelerde tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir, yaptırabilir ya da bilgi alabilirsiniz. Herhangi bir banka sırası beklemesiyle uğraşmadan direkt olarak güvenli ve basit bir şekilde müşteri temsilcileri dışında internet bankacılığı kullanarak işlemler yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası internet sayfasında tüm bankacılık süreçlerinizi işlerken, gerektiği takdirde çağrı merkezini arayıp bilgi de alabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcilerine Hemen Bağlanma

Ziraat Bankası çağrı merkezini aradığınızda, hızlıca bağlanma için bazı özel tuşlamalarla hızlıca işlemler yapabilirsiniz:

 1. Kayıp – çalıntı işlemleri için 1
 2. Kart işlemleri hakkında işlemler için 2
 3. Bankacılık işlemleri için 3
 4. Şifre değiştirme, yeni şifre alma ya da şifrelerle ilgili tüm işlemler için 4,
 5. İnternet ve mobil bankacılık hakkında 5
 6. OGS ve HGS bakiye yükleme, işlemler için 6
 7. Diğer tüm işlemler için 7 tuşuna basmalısınız.

Müşteri temsilcileriyle görüşmek istiyorsanız eğer en hızlı şekilde şu işlemleri yapmalısınız:

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri için 444 00 00 nolu telefonu arayın. Karşınıza çıkan menülerden 1 tuşlaması yapın, ardından 6 tuşlaması ve son olarak 0 tuşlamasıyla beraber direkt Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Müşteri temsilcileriyle yapacağınız görüşme sırasına alınırsınız. Bu süreçte müşteri temsilcileriyle beraber yapacağınız görüşmelerde anında işlemlerinizi yapabilir, temsilciyle ilgili yapmak istediğiniz süreç ve işlemler hakkında kayıtlı cep telefon numaranızdan aradığınızda sadece müşteri hizmetleri numarasını ve TC no bildirerek tüm hizmetlerinizde müşteri temsilcisine direkt verebilirsiniz.

Alternatif Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bağlanma Tuşu

444 00 00 yada 0850 220 00 00 numaralarından birini arayarak, sesli mesajla da yönlendirmelerde bulunabilirsiniz. Alternatif çözüm olarak bu noktada sesli mesaj bırakarak da görüşmeler yapabiliyorsunuz.

Bu konuda Ziraat Bankası, yeni sistemi olan sesli yanıt sistemi sayesinde tuşlama yerine doğrudan “müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorum” diyerek Ziraat Bankası müşteri temsilcisine bağlanabilir ve bilgi alabilirsiniz. Yanıt sistemi içerisinde hangi amaç ile bağlantı yapacağınızı söyleyerek, müşteri temsilcisi bağlantısı yapmak mümkün olmaktadır. Hangi amaçla müşteri temsilcisine bağlanmak istediğinizi bildirmenizle beraber direkt olarak çağrı merkezinde birçok şey yaptırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisiyle Kredi Kartı Kayıp Çalıntı İşlemleri

Eğer banka kartı ya da kredi kartınız kayıp, çalıntı süreçleriniz yaşanıyor. Bu süreçlere istinaden de kısa süre içinde yapılması gerek aşamalar için, 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı telefonlardan direkt olarak müşteri temsilcisine ulaşarak, “kartımı kaybettim”, “kartımı çaldırdım” demenizle birlikte hızlı şekilde aksiyon alabilirsiniz. Bu şekilde müşteri temsilcileriyle beraber görüşme yaparken anında hesabınızın bloke edilmesini sağlar, kart veya kredi kartı çalınması halinde herhangi bir zarara uğramanızın da önüne geçersiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Hesap Kapatma

Herhangi bir nedene bağlı olarak müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmede, Ziraat Bankası hesabı kapatma gibi bir sürece girecekseniz eğer genelde en zor işlem olur. Müşteri temsilcisiyle bağlantı kurduğunuzda, size kimlik bilgileriniz, kartınız hakkında bazı sorular sorar. Kart veya kredi kartınız, görüşme sonunda iptal edilir. Fakat bu süreçte herhangi bir duruma karşılık tarih ve saat olarak hangi zaman aralığında müşteri temsilcisiyle görüşme yaptığınızı da kayıt altına alınız tavsiyesinde bulunmak isteriz.

Kart – hesap kapatma süreçleri sonrasında dilerseniz 1 ay geçtikten sonra, müşteri hizmetlerine tekrar erişerek teyit etme şansınız varsa gerçekleştirin. Bu sayede herhangi bir aksiliğe karşı kartınız kapanmış mı kapanmamış mı emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu