Gündem

İsim Üzerinden Numara Sorgulama Yasal Olarak Nasıl Yapılır?

İsim Üzerinden Numara Sorgulama Yasal Olarak Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sıklık ile sorduğunuz isimden numara sorgulamanın yasal yöntemlerinden bahsedeceğiz. İşte haberimizin detayları…

İsimden numara sorgulama ve hatta öğrenme işlemleri sayesinde ulaşmak istediğimiz ama sadece adını bildiğimiz kişilere kolaylık ile ulaşabilmekteyiz. Bu tür yasal yöntemleri bazı operatörler gerçekleştirmektedir. Öncelikle bir kişinin adından numarasını öğrenmek için kişinin izni gerekmektedir. Ama bazı kişilerin bu sistemden haberi olmadığı için bu izini bilmeden verdiği görülmekte. O yüzden ise denemekte fayda var. İşte bazı operatörlerden kişilerin adlarını kullanarak telefon numaralarını öğrenmenin yolları aşağıdaki yazımızda yer almakta.

İsimden Numara Sorgulama Uygulaması

Bu yöntem ile ulaşmadığınız ama acil ulaşmanız gereken kişilerin telefon numaralarını ya da sizi arayan ama numarayı tanımadığınız kişilerin adlarını öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? İnternet üzerindeki uygulamalar ile artık çok mümkün.

Türk Telekom TT Rehber Üzerinden Numara Sorgulama

Bu firma müşterilerinin kullanımı için sunduğu TT Rehber hizmetinin sayesinde kişiler için numaraların bulunmasını olanaklı hale getiriyor. Eğer ki sorgulayacağınız kişinin numarası Türk Telekom operatörünü kullanıyorsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Öncelikle TT Rehber uygulamasına giriş yapmalısınız. Daha sonrasında basit ve kapsamlı arama kısmından her türlü bilgiyi öğrenmeniz oldukça mümkündür.

Vodofone Operatöründen Numara Sorgulama İşlemi

Eğer siz Vodofone operatörünü kullanıyorsanız isimden numara sorgusu yapabilirsiniz. Vodofone’da Türk Telekom’dan farklı olarak isim bilgisinden kolaylık ile hat sahibini bile öğrenebilirsiniz. Bu sistemi ise kısa bir mesaj atarak sağlayabilirsiniz. Alınacak olan ücretlendirme ise mobil hattınız üzerinden yapılmaktadır.

Turkcell’den İsim Yolu ile Numara Sorgulama

Turkcell operatöründe diğerlerinden farklı olarak isimden numara sorgulama maalesef çok mümkün değildir. Bu yüzden ise farklı bir yöntem kullanmanız gerekecektir.

Turkcell’de kendi içinde yapmış olduğunu numara sorgulama servisi kullanarak isimden numarayı sorgulamanız oldukça basittir. Telefonunuzdan Turkcell uygulamasından ve ya müşteri hizmetlerini arayarak bilinmeyen numaraları bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralar için Servisler

Bilinmeyen numaraların kullanıldığı servisler genel olarak numarayı vererek bu numaranın kime ait olduğunu öğrenebildiğiniz servislerdir. Ancak yeni çıkan bazı servislerde isim yolu ile telefon numarası tespiti yapmak oldukça basittir. Numarasını teyit etmek istediğiniz kişinin bazı bilgilerini vererek bu kişinin numarasını ve aynı zamanda adına kayıtlı tüm numaraları görebilirsiniz. Bu uygulamalar ve telefon numaraları genelde ücretlidir. Bu yüzden ücretlendirmelerine bakarak bu işlemi gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu