Gündem
Trend

PTT Kargo İnternetten Takip Numarası Üzerinden Sorgulama

PTT Kargo İnternetten Takip Numarası Üzerinden Sorgulama

PTT için tüm kargo sorgulama işlemlerinizi isminizden, cep telefon numaranızdan, T.C. kimlik numaranız üzerinden ya da PTT kargonun size vermiş olduğu kargo takip numarasından yapabilirsiniz. PTT için bir kargo takibi yapmak istiyor iseniz öncelikle elinizde mutlaka bir kargo takip numaranızın bulunması gerekmektedir. Bu size verilen numarayı kaybetmeniz gibi durumlarda ise, T.C. üzerinden ya da isminizden de bu sorguyu gerçekleştirmeniz mümkündür.

PTT için kargo sorgulama işlemleri internetten kolaylıkla yapabileceğiniz işlemlerdir. Öncelikle mutlaka bir kargo numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Bu kargo numaraları ise tarafınıza kargo göndermenizden hemen sonra mail ya da SMS yolu ile ulaşmaktadır. Size verilen bu numara ile ise PTT’nin internet sitesinden bir sorgulama yapmanız mümkündür. Bu şekilde kargonuzun durumunu öğrenebilir ve ne zaman geleceğiniz görebilirsiniz. İsterseniz gelin size bu konu ile ilgili detaylı bir bilgi verelim. İşte haberin detayları…

PTT Kargo Sorgulama Ekranı

Öncelikle şu bilinmelidir ki PTT kargo şirketinin, kendi internet sitesi ya da e-devlet dışında başka hiçbir yerden işlem yapılmamaktadır. Ancak tabi ki de şirketin çağrı merkezini arayıp kargonuz hakkında bilgi sahibi olmanızda mümkündür.

Kargolarınızda gönderimin hemen ardından bir barkod numarası gelmedi ise, İnternet üzerinden sorgulama yapmazsınız. Bunun için ilk olarak barkod numarasını öğrenmeniz gerekmektedir. Bu da gönderi yaparken telefon numaranızı doğru bir şekilde vermenizden geçmektedir. Doğru verilen telefon numarasına SMS yolu ile barkod gelmektedir.

İnternet Üzerinden PTT Kargonun Takibi PTT kargoda müşterileri için geliştirilmiş güzel bir uygulama olan PTT kargon nerede uygulaması ile internetten kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz bir barkod numarasına ihtiyacınız vardır. Barkod numarasını aldıktan hemen sonra internetten sorgulama ekranından istenilen bilgileri girip sorgunuzu yapabilirsiniz. Barkod numaranız yok ise hemen edinmenizde fayda vardır.

PTT içi kargo sorgulama işlemlerine başlarken öncelikle daha önceden vermiş olduğumuz PTT’nin kargo işlemleri için kullandığı internet adresine girmeniz gerekmektedir.

Daha sonrasında ise karşınıza bir sorgulama yapmak için sorgulama ekranı gelecektir. Buraya sizden istenilen gibi 13 haneli olan barkod numaranızı yazmalısınız.

Eğer birden fazla kargonuz var ise onları da her satır için 1 tane olacak şekilde kargo takip numaralarını sıralayıp diğer kargolarınızın da durumunu öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu