Banka İşlemleri

2021 EFT Ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

Havale – EFT Ücreti Tarihe mi Karışıyor?

Teknoloji çağında yaşadığımız şu zamanda Bütün dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde yaygın olarak kullanılan işlemler arasında internet bankacılığı bulunuyor. Türkiye’de yaklaşık otuzdan fazla bank faaliyet gösteriyor. Bu bankaların pek çoğu EFT ve havale işlemleri için yasal olarak belirlenen bir komisyon karşılığında para transferi yapıyor. Bankalar arasında 2021 EFT ve havale işlemi için alınan ödeme değişirken bankaların kendi müşterileri arasında olan para transferleri için ödeme alınmıyor. Elbette Türkiye’de EFT havale komisyonu alan bankaların bulunduğu gibi bu gibi işlemlerden komisyon almayan bankalarda var. Bankaların birbirine rakip olma güdüleriyle beraber yakın tarihte bu komisyonun tarihe karışma ihtimali de yüksek.

ücret

EFT Ve Havale İşlemlerini Ücretsiz Yapan Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların arasında EFT ve havale ücreti almayan bankaların arasında bulunan banların bazıları şunlar:

  • ENPARA Finans bank
  • Kuveyt Türk
  • Albaraka Türk
  • Fibabanka
  • Cepte TEB
  • İng bank

Türkiye’de faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en köklü bankalarından olan bu bankalar, internet ve mobil bankacılığı aracılığı ile EFT ve havale işlemi için ücret almıyorlar.

EFT işlem komisyonu almayan banklar özellikle müşteri kitlesini daha da genişletebilmek için ve daha çok banka üyesi kazanabilmek için bazı alternatifleri kullanıyorlar. Bankların müşteri kazanma çabası arasında EFT ve havale işlemlerinden ödeme alınmaması da bu sebeplerden birisidir. İnternet ve mobil şube kullanımının yaygınlaşması ve ATM’lerden yapılan para transferi işleminin daha çok yapıldığı son günlerde EFT ve havale işlemi için Her hangi bir komisyon almayan altı bankanın müşterisi her geçen gün artıyor. EFT ve havale komisyonu almayan bu banklar Türkiye’nin köklü bankaları olduğu için en güvenilen ve ev çok kullanılan banlar oluyor.

EFT Ve Havale Ücreti Almayan Bankaların Sayısı Artacak mı?

Pek çok kişi tarafından eleştirilen internet bankacılığında kesilen EFT ve havale ücretleri müşterileri alternatif banka arayışına sokuyor. Günümüzde sıkça kullanılan bankalar arasında para transferi için komisyon almayan bankalar halk tarafından daha fazla rağbet görür oldu. Henüz bu işlemlerden para transferi için komisyon almayan bankaların sayısı ne kadar az olsa da her geçen gün bu sayının yükseleceği bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu