Kripto Para

Kripto Para Birimi Yasakları Hindistan İle Başlayabilir

Kripto Para Birimi Yasakları Hindistan İle Başlayabilir

Kripto para konusunda mesafeli olan ülkelerin başında gelen Hindistan, bu alanda ilk ciddi adımı atmaya hazırlanıyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde ülkenin maliye bakanı tarafından yapılan açıklama bu iddiayı destekler nitelikte.

Hindistan maliye bakanının geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama ile kripto para konusunda ciddi adım atacağının ilk ve en güçlü sinyalini verdiğini uzmanlar belirtiyor. Özellikle bu anlamda olumsuz bir pozisyon alacaklarının altını çizen maliye bakanı gündeme dair açıklamalarda da bulundu. Reuters haber ajansında verilen bilgide, Hindistan ülkesinin kriptoparalar hakkında ticarette, madencilikte ve birçok sektörde kullanımını kısıtlayan, bazı yerlerde yasaklayan yasa önereceğini belirtti.

kripto para

Hindistan Hükümeti Ciddi Adım Atıyor

Aynı haber kaynağından elde edilen bilgiye göre, Hindistan’ın bu anlamda son derece kararlı olduğundan söz edildi. Üst düzey hükümet yetkilisine dayandırılarak verilen haberin içeriğinde ise, maliye bakanının düşüncelerine yer verildi. Kriptoparayı ticaret başta olmak üzere neredeyse tüm sektörlerde yasaklamayı planlayan ülke, yakın zamanda bunu hayata geçirmeyi planlıyor. Bu anlamda açıklaması bulunan Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman; kesin biçimde dijital dünyada farklı deneyler konusunda yeni yollara bakıyoruz’ dedi. Bu deneylerin ne olduğu, nasıl bir çalışma planlandığı hakkında gelen soruya da cevap veren Sitharaman, bunun şu an proje aşamasında olduğunu ve çok fazla detay veremeyeceklerini belirtti.

Kripto Para Borsacıları İyimser

Hindistan’ın yasa paketi ile bu şekilde bir adım atması durumunda en çok merak edilen konulardan biri de ülkede bulunan kriptopara borsacıları oldu. Zira yasağın onaylanmasından ve yürürlüğe girmesinden sonra, Hintli kriptopara işletmeleri kapanmak durumunda kalacaklar. Ancak yine de tüm bu olanlara ve ülkenin bu anlamda ciddi adım atmasının sinyallerini vermesine rağmen borsa yöneticilerini umutlu olduklarından da söz edilebilir. Hindistan kriptopara borsasındaki yöneticiler ülkenin bu denli önemli bir konuda sert bir karar almalarını beklemiyor. Ancak yine de olası en kötü senaryo konusunda da kendilerini buna hazırladıklarını ifade ediyorlar. En önemli hazırlıkları ise, yasak onaylanırsa Hindistan Yüksek Mahkemeleri olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu