Banka İşlemleriKredi ve Kredi Kartı
Trend

TBB Müjdeli Haberi Verdi

TBB Müjdeli Haberi Verdi

Türkiye Bankalar Birliği’nden TBB bugün vatandaşların lehine olarak yapılan bir açıklama dikkatleri çekti. Türk Bankalar Birliği, krediler için olan faiz oranlarında düşmeye giderken vadelerin kullanımı için ise esnemeler yaptı. İşte haberin detayları.

Türkiye Bankalar Birliği’nin vatandaşın yüzünü güldürecek açıklamalarda bulundu. Böyle değişikler yapmasının ise asıl nedeninin her bankanın kendine göre kredi faizlerinin oranlarında yaptığı değişiklik harekatının bir kargaşa ortamı yaratıp vatandaşın aklının karışmasına sebep olması gösterildi. Tüm bu kargaşa ortamına ek olarak buz zor zamanlarda bankaların vade düzenlemelerinin tek düze olarak devam etmesi vatandaşın canını sıkmasına sebep olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz son bir yılda zor günler geçiren ve geçirmekte olan vatandaşın, en rahat şekilde kredi alıp kullanması için kampanya başlatan Türkiye Bankalar Birliği, tüm bankaları bu kampanyaya destek olmaya davet etti. Bu kapmayanın asıl amacı ise vatandaşın aldığı krediyi öderken sıkıntı yaşamayacak olmasıdır. Belirlenen %0.71 faiz oranları ile işlemlerini yapacak olan bankalar, bu düzenlenen kampanya kapsamında 48 aya varan vade seçenekleriyle imkan sağlamış olacak. Bu sayede ise vatandaşın bütçesine bir yardımda bankalardan gelecek.

Vatandaşa her türlü yardımda bulunmak isteyen Türkiye Bankalar Birliği, ayrıca geri ödemesiz kredilerinde önümüzdeki günlerde gündeme geleceğinin müjdesini verdi.

Vatandaşlar pandemi süresince hayli zorluk çektiği için en azından kredilerin bu şekilde düşürülmesi, sıkıntıları az da olsa azaltacağa benzemekte.

Kredi Notu Kredi Almanın En Önemli Yolu

Türkiye Bankalar Birliği’nin başlattı bu kampanyaya destek verecek olan bakalar ile yürütülen bu düzenleme için geri sayım başladı. Kısa süre içerisinde ise işlemlerin hızlanması ve vatandaşa kredi vermeye başlanması beklenilmekte.

Kredi için başvuruda bulunacak olan vatandaşın ise fazladan bir şey yapmasına şu an için bir gerek yok. Her zaman yapılan kampanyalarda geçerliliğini koruyan tüm belgelerin bu kampanya kapsamında da geçerli olacağı duyuruldu. Bu kampanya da tek önemli olan vatandaşın sicil notları olacak.

Kredi sicil notu ortalama belirlenen rakamın altında kalan vatandaşa kredi verilemeyecek. Bu sebepten ise kredi almak isteyen vatandaşın bir an önce banakları ile iletişime geçip kredi notları hakkında bilgi almaları en iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu