Kredi ve Kredi Kartı
Trend

Gelen Gıda Destekleri Vatandaşın Yüzünü Güldürdü

Gelen Gıda Destekleri Vatandaşın Yüzünü Güldürdü

Pandemi sırasında yaşanılan zor ve sıkıntılı günler sebebi ile gelen gıda destekleri. Sonra normalleşmeye adım adım geçtiğimiz şu günlerde, vatandaş devletten yeni destek paketleri ile ilgili sevindirici haberler duymak istiyor. Vatandaşın bu talebi ise geri çevrilmiyor ve günden güne yeni destek paketleri hayata geçirilmeye devam ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre devlet vatandaşları için yeni destek paketleri hazırlamaya devam ediyor. Yapılacak destek paketinde vatandaşlar tüm gıda ihtiyaçlarını temin edebilecek. Para olarak gerçekleşecek paket kapsamında, vatandaş rahatlık ile markete gidip istediği ürünün teminini gerçekleştirebilecek. Bu destek yardımında ise vatandaşın beli bir nebze olsun doğrulacak.

Pandemi süresince birçok vatandaşımızın ve esnafın iş yerlerini kapatması ve işsiz kalması hayli zor günler geçirmemize sebep oldu. Birde buna eklenen kimi vatandaşların maaşlarını yarım almak zorunda kalması, devleti harekete geçirdi. Devlet vatandaşın yanında olduğunu göstermek amacı ile yeni destek paketleri çıkarmaya başladı. Bu paketlerde istenilen bazı belli başlı şartları da halk ile paylaştı. Başvurularda bu şartları sağlamadan başvuruda bulunan vatandaşların kağıtlarının okunmadan reddedileceği ise duyurulanlar arasında. Bu durumun asıl nedeni ise vatandaşlar daha önceleri birçok destek ödemlerine şartları ağlamamalarına rağmen kayıt yaptırdı ve bu durum asıl yardıma ihtiyacı olanları yine dertli bıraktı. Bu sefer durumun böyle olmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu başvuru yapan kişilerin ise ileride tekrar gündeme gelecek olan destek ödemelerinden yararlanması için katılım sağlanması istenilecek.

Yaş Sınırı 18 ile Sınırlı Olacak

Açıklanan destek paketi için, yaş sınırlandırılması getirilerek 18 yaşından küçüklere bu yardımın yapılamayacağı duyuruldu. 18 yaşından büyük olan kişiler hukuki olarak sorumluluk ile yüklendiği için bu kişilere kolaylık ile destek ödemesi çıkabilecek.

Bir başka arana şart ise eve giren gelirin kişi başı 700 TL altında olması beklenmekte. Eğer yapılan başvuruda ailedeki her ferdin kişi başı düşen geliri 700 TL üzerinde ise başvurular hemen reddedilebilecek.

Yapılacak olunan başvurular sadece e-devlet sistemi üzerinden tamamlanabilecek. Başvuru süresi uzatılmayacağı için bu destek ödemesini almak isteyen kişilerin ellerini çabuk tutup bir an önce başvurularını yapması gerekmektedir. Başvuruların hemen ardından gıda ödemeleri sisteme girilecek ve vatandaş bu destek ödemlerini alabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu