Gündem

“Gayri Meşru İş Arıyorum” Diyorsanız Mutlaka Bu Yazıyı Okuyun

Kısa yoldan çok fazla para kazanmak iyi gibi görünse de pek çok riskli yanı vardır. Bu yazıyı "gayri meşru iş arıyorum" diye aratanlar için hazırladık.

Bir finans rehberi yazımıza daha hoş geldiniz. Bu içeriğimizde internette çok sık aranan “gayri meşru iş arıyorum” aramaları için bilgi niteliğinde maddeler hazırladık.

Öncelikle gayri meşru işler adı üzerinde yasal olmayan yolları içinde barındırır. Bu nedenle riski oldukça yüksektir ve sizi çok ciddi sıkıntılarla baş başa bırakır. Bu nedenle gayri meşru yani illegal, yasal olmayan işler yerine kısa yoldan nasıl para kazanabileceğinize dair bir rehber hazırlamaya karar verdik. 5 maddelik çok temel bir rehber hazırladık.

Gayri meşru para kazanma yolları listemizde evde para kazanma yolları, ofiste para kazanma, direk para kazanma, part time para kazanma ve çalışmadan para kazanmayı merak edenler için bazı bilgileri gerçekler ile paylaştık. Para kazanma yolları teknoloji geliştikçe çok daha değişik bir hal alacaktır.

1.En iyi bildiğiniz işi yapın

Yeni bir iş yapmak, daha doğrusu hiç bilmediğiniz bir iş yapmak sizi bir süre uğraştıracaktır. Hatta belki de pes etmenize bile neden olabilir. 2021 yılında işsizlik iyice arttı, kendi işimi zaten yapamıyorum o yüzden böyle aramalara giriştim diyorsanız durun, diğer maddelerimiz ile devam edelim.

2.Kimse size havadan bir para vermez, riski yüksek olan işlerin patlama ihtimali de yüksektir ve hayat boyunca bunun sıkıntısını yaşayabilirsiniz.

Yasal olmayan işlere giriştiğinizde getiri yüksek olabilir ama orada da kesin diye bir şey yoktur. Her an farklı bir sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da ne yazık ki tek başınıza olacaksınız. Kimse size yardım etmeyecektir. Muhtemelen “ben seni, sen beni tanımıyorsun” diyerek sözleştiniz. E bu durumda ne olacak? En yakınlarınıza da iş detayı veremeyeceğiniz için yaşayacağınız en küçük sıkıntı ailenizi ve onurunuzu da kötü yönde etkileyecektir. Uzak durun.

3.İnternet girişimciliğine merak sarın.

Hiçbir bilginiz olmayabilir ama inanın öğrenmek hiç zor değil. Bir internet bağlantısı ve ikinci elden 500 600 liraya alacağınız bir dizüstü bilgisayar bile işinizi görecektir. Sektörü belirledikten sonra yazılar yazmak ve onları pek çok yolla insanlara ulaştırmak (bakın bu sitenin yaptığı gibi) emin olun size hem uzun vadeli hem de güzel bir getiri sağlayacaktır.

4.Tarıma yönelin

Evet, söylemesi basit; tarıma yönelin. Günümüzde artık organik pek çok ürün çok fahiş fiyatlara satılıyor. Normal domatesin 3 lira olduğu bir pazar ile organik etiketi olan bir marketi düşünün, orada domatesin fiyatı 10 TL olacaktır. Kara bakar mısınız?

Uğraşabileceğiniz diğer ek işleri de sizler için aşağıda detaylı olarak listeledik!

Hayat pahalılığının giderek artmasıyla birlikte insanlar artık, evden ek iş yapma peşinde. Yeni iş fikirleri arayan pek çok kişi de var. Biz de sizler için yeni ve karlı iş fikirleri arıyorsanız 2021 güncel içeriğimize hoş geldiniz!

Siz de ek iş olarak ne yapabilirim diye düşünenlerden biriyseniz o halde bu evden kolayca yapabileceğiniz işler tam da size göre. Üstelik sermayesiz, herhangi bir zamana bağlı kalmadan serbest zamanlı yapılabilecek meslek olma özelliği taşımaya devam ediyor.

Gayri Meşru Para Kazanma Yolları

1. Evden Yazı Yazarak Para Kazanmak

Dijital pazarlamanın gelişmesiyle birlikte artık kurumsal firmalar ürün/hizmet tanıtımını gerçekleştirmek adına reklam ajanslarından içerik sipariş ederek şirketlerini tanıtıcı yazılar istiyor. Siz de kalemine güvenenlerden biriyseniz bu işten gerçekten de iyi paralar kazanabilme şansını yakalamanız işten değil. Her ay düzenli ödemeler alarak evinizden ek iş yapabilmek adına evden yazı yazarak para kazanmak mümkün. Sadece interneti olan bir bilgisayar yeterlidir.

2. Özel Ders Vererek Para Kazanın

Herkesin mutlaka ama mutlaka uzmanlık alanı vardır. Siz de bu profesyonel uzmanlık alanlarınızı kullanarak anında bu yönünüzü kazanca çevirme şansını yakalamış olacaksınız. Bu sayede gerçekten de kısa süre zarfında ek iş elde etme olanağı sizi bekliyor olacaktır.

Günümüzde bütün öğrencilerin ortak sorunu olmaya devam eden matematik dersi özel ders arasında en rağbet görüyor. Özel matematik dersi vererek hem ek gelir alabilir hem de bilgilerinizi tazelemiş olursunuz.

3. Evden Home Ofis Çağrı Karşılayarak Kazanmak

Çağrı merkezi sektörü global olarak büyümeye devam eden sektörlerin başında geliyor. İşte siz de evinizden oturduğunuz yerden size gönderilecek tam teçhizatla sadece şirketin müşterilerine ait, dilek/istek ya da önerileri karşılayarak anında kazanç elde etmeniz mümkün. Üstelik personel sayısı açısından gerçekten de bir hayli fazlaca olduğu için muhakkak siz de istihdam edilenler arasında yer alabilirsiniz.

4. Ev Yemekleri Yaparak Ek Gelir Elde Edin

Fast-food gıdalar uzmanlara göre aşırı derecede kilo almamızın elbette bir numaralı nedenini oluşturuyor. Peki bunun için ne yapılması gerekli. Elbette tamamen doğal ev yemeklerine ağırlık verilerek düzenli beslenme alışkanlığının kazanılması son derece önemli konudur. İşte bu anlayıştan hareket edildiği zaman ev yemekleri konusundaki maharetinizi artık sizin de gösterme vakti geldi demektir. Esnaflar için olsun veya iş merkezleri için olsun siz de sipariş alarak anında para kazanabilirsiniz.

5. Paketleme İşinden Para Kazanmak

Özellikle ev hanımları için boş vakitlerini nakde çeviren bir iş. Tekstil firmaları fabrikadan gönderilen malların paketlenmesi için dışarıdan kişilerle anlaşarak onlara yevmiye (günlük ücret) üzerinden para öder. Evde boş zamanlarını kazanca dönüştürmek ve aile ekonomisine doğrudan doğruya katkıda bulunmak isteyen ev hanımları için son derece kârlı bir iş.

Genellikle mum, çorap, sabun, elbise paketleyerek siz de paketleri kolilere yerleştirebilir ve anında boş vaktinizi nakde dönüştürebilirsiniz.

6. Evden Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Reklam ajansları dijital pazarlama doğrultusunda veri giriş elemanları ve metin yazarları tarafından hazırlanan içeriklerin doğruluğunu, imla kontrollerini ve anlatım bozukluklarını her yönden kontrol etmek adına editör kadrosuyla freelance yani serbest zamanlı iş birliği içerisine girer. Siz de serbest zamanlı olarak düzeltmen işinden gerçekten de aylık asgari ücret gelirinin üç – dört katını üstelik daha az çalışarak kazanabilirsiniz.

7. Anket Doldurarak Para Kazanın

Firmalar ürün ve hizmetlerini müşterisine ulaştırırken onların geribildirimde bulunmasını da istiyor. Siz de anketör olarak müşterinin sesi olabilirsiniz. Anket dolduran şirketler ilgilendiğiniz firmalar ve ürün & hizmetleri size sunarak bunlar hakkındaki yorumlarınızı bekler. Bu sayede size para öder. Siz de özellikle öğrencilik zamanınızda kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak açısından bu işten anında para kazanabilme imkanını elde edeceksiniz.

8. E-Ticaret Sitesi Kurarak Kazanın

Yeni iş fikirleri arasında giderek popüler olmaya devam eden e-ticaret platformu gerçekten de son derece kazançlı bir iş. Siz de internete taşınan alışveriş çılgınlığını kazanca dönüştürerek hemen kazanç elde etmeye başlayacaksınız. Bu sayede e-ticaret sitesi kurarak anında doğrudan doğruya kazanma şansını gerçekten de yakalamış olursunuz.

9. Çocuk Bakıcılığı Yaparak Ek Kazanç

Ekonomiye kadın istihdamının da artmasıyla birlikte bebeklerin günlük bakımının muhakkak uzman bir çocuk gelişimcisi tarafından yürütülmesi gerekir. Siz de bir anne olarak ya da annelik içgüdüsünün getirdiği koruma duygusuyla tıpkı kendi çocuğunuza gösterdiğiniz özenin aynısını müşterilerinizin çocuğuna karşı da gösterebilir üstelik bu işten anında para kazanma şansını da yakalayabilirsiniz.

10. El İşi Örgü Satarak Kazanın

Geleneksel el sanatları günümüzde giderek önem kazanıyor. Siz de el emeğiniz göz nurunuz el işi ürünlerinizi satarak gerçekten de hem yaptığınız işten keyif duyabilir hem de anında para kazanabilirsiniz. Bunun için sosyal medya platformları gerçekten de potansiyel olarak müşterilerinizi rahatlıkla bulabilmeniz adına büyük bir nimet. Siz de bu işten anında yüksek oranda net kazanç sağlama imkanını gerçekten de bulmuş olacaksınız.

11. Katalog Ürünleri Siparişinden Para Kazanmak

Avon kapınıza geldi özellikle 90’lı yıllara damgasını vuran bir replikti. İşte günümüzde de yine dünyanın önde gelen markalarından oluşan kozmetik ürünlerinin satışından siz de ekstra kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle online başvuru formunu doldurarak katalog siparişi vermeniz ve size özel %50 oranına varan yarı yarıya indirimle ürünleri çevrenizdeki potansiyel müşterilerinize ya da sosyal medyadaki kullanıcılara satabilirsiniz.

12. Mobil Uygulama Geliştirerek Kazanın

Android veya iOS işletim sistemi her yerden yani taşınabilir özellikteki işletim sistemidir. İnsanlar artık mobil cihazlardan internet erişimi sağlıyor, oyun oynuyor ve bütün işlerini gerçekleştiriyor. Siz de sıra dışı yazılımlar geliştirerek yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

13. Çiğ Köfte Bayiliğinden Para Kazanmak

Çiğ köfte bayiliği az sermayeli kazandıran meslekler arasında giderek yaygın hale geldi.  Siz de düşük sermayeli işler arasında bunu da düşünebilirsiniz.

14. Enstrüman Dersi Vererek Kazanın

Müzik dinlemek kadar yapabilmek de son derece önemlidir. Siz de çalabildiğiniz bir enstrümanı başkalarına öğreterek anında bu işten kazanç sağlayabilirsiniz.

15. Organik İşlerden Ek Gelir Sağlayın

Tarımsal gübre (solucan gübresi, hayvan küspesi) alarak bunu kârıyla yine satıp anında kazanma imkanı sizi bekliyor olacaktır.

16. Dikiş – Nakış İşinden Para Kazanın

Tekstil şirketleri geleneksel el işi örgü yapabilen kişilerle günlük yevmiye üzerinden anlaşarak onlardan dikiş – nakış siparişi alıyor. Siz de birbirinden özenle hazırlanmış el işi örgüleri tanıtarak hemen kazanabilirsiniz.

17. Evde Baklava Açarak Kazanmak

Baklava geleneksel Türk mutfağının damak tatlarından birisi olmaya devam ediyor. İşte siz de baklava açarak anında kazanabilirsiniz. Bu sayede ev yapımı baklavanız ile hem müşterinin damak zevkine hitap edecek hem de kazanmış olacaksınız.

18. E-Kitap Yazarak Kazanmaya Ne Dersiniz?

Artık elektronik ortamda yer alan kitaplar tercih edilmeye başlandı. İşte siz de e-kitap satışından gerçekten de para kazanacaksınız.

19. Aracınızı Kiralayarak Kazanın

Aracınızı hemen günlük kiralayarak siz de para kazanabilirsiniz. Böylelikle hem başkalarının acil ihtiyaçları için onlara hizmet etmiş olup hem de ek gelir elde etmenin pratik yolunu bulmuş olabilirsiniz.

20. Evinizin Odasını Kiralayarak Para Kazanmak

Özellikle turistik bölgelerde yerli ve yabancı turistler butik mekanlar tercih ediyor. Siz de pansiyondan daha makul fiyat teklifinde bulunarak evinizin bir odasını kiralayarak hem yeni insanlarla tanışma şansı yakalamış olur hem de bu işten anında ek kazanç elde etme imkanını bulmuş olursunuz.

Ayrıca bkz: KOSGEB Kredisi Alma Şartları ve Koşulları

3 Yorum

  1. çoçuk oyuncak alım satım kiralama tamir bakım işleri yapıyorum kocaeli ve şehirler arası imalatta yapabiliyoruz masa üstü şarj ve çoçuk box şu anda 2020 yılında ve pandemide en mantıklı yatırım 0534 657 38 99

  2. En iyi iş, en büyük kabadayılık evine helal lokma götürebilmektir beyler.
    Gayrimeşru iş arıyorum diye kendinizi kötü yollara sokmayın.
    gayri meşru iş sahibi olmak istiyorsanız en dürüst yolu yine helal olandır

  3. Gayri meşru iş arayanlar bu konudanmı iş bulacak 😀 şaşırıyorum valla. Gençler gayri meşru sokakta dönüyor. boşuna iş aramıyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu