Banka İşlemleri

Ziraat Bankası’ndan Emekliye 600 TL Ödeme

Ziraat Bankası’ndan Emekliye 600 TL Ödeme

Ziraat Bankası, daha önce eşi benzerine rastlanmayan bir ödeme planı için taşın altına elini koydu. Bu düzenlemeden emekli vatandaşlar en iyi şekilde yararlanabilecek. İşte haberin detayları…

Ülkemizde çoğunluklu olarak emekli vatandaşlar, diğer vatandaşların aksine rahatlık ile kredi ya da ödeme alamamaktadır. Korona virüs son bit yıldır ülkemizi esir altına almış durumda ise esnaflık yapan ya da emekli olan tüm vatandaş geçim sıkıntısına girdi. Hal böyle olunca bir yandan pandemi diğer taraftan işsizlik ve parasızlık sıkıntısı çeken emekli vatandaş, ne yapacağını bilmez halde devletten gelecek açıklamaları can kulağı ile dinlemekteydi.

Emeklilerin beklediği açılma çok geçmeden yapıldı ve emeklilerin yararına olacak karar ortaya çıktı. Karara göre belirlenen şartları sağlayan emekli vatandaşlara banka 600 TL ödeme yapacağını duyurdu. Devlet pandemi süresi boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlar yardımı ile vatandaşın belini doğrultmaya devam etti. Yapılan bu yardım paketlerine her geçen gün bir yeni daha eklenmeye başlandı. Bu düzenlemeler kapsamında Ziraat Bankası, yapılacak 600 TL’lik ödeme için emeklilerin az da olsa yüzünü güldürdü.

2000 Yılı Esas Alınacak

Ziraat Bankası emekli vatandaşları için yapacak olduğu ödemeyi yaparken iki önemli şart koşmuş oldu. Öncelikle emekli vatandaşlar, bu ödemeyi almak istemeleri dahilinde emekli maaşlarını Ziraat Bankası’na taşımak ile zorunlu tutuldu. İstenilen bu zorunluluk ise tamamen bankanın daha iyi bir hizmet standardı oluşturması için gerekli. Daha sonrasında ise, banka her emekli üyesi olan vatandaşa ödeme yapmayacak. Vatandaşlara sıra ile ödeme yapacak olan banka, ilk olarak 2000 tarihinden sonra emekli olmuş olanlara ödemelerini yapacak. Yapılacak olan bu ödemeler ise vatandaşın TC kimlik numarasına göre gerçekleşecek. 600 TL olan ödemeyi almak isteyen emekli vatandaşlar, ne zaman emekli olduklarına dair olan belgeleri ile birlikte nüfus cüzdanlarının fotokopisini yanlarında götürüp başvurularını yapabilecekler. 3 yıl için geçerli olan taahhütnameyi imzalayan emekli vatandaş ödemesini alabilecek. Beklenenler arasında emekli vatandaşın başvuru yaptığı gün ödemesini alması var. Bu miktardaki ödeme bile vatandaşın yüzünü biraz olsun güldürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu