Banka İşlemleri
Trend

Garanti BBVA BES İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA BES İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik Sistemi dediğimiz olay kişilerin emeklilikleri geldiği zaman bir diğer birikim geliri olan bes iptal işlemi.

Yatırımlarını geleceğe yönelik yapan kişiler, bu emeklilik sistemine birden fazla kurumda başvuru yapabilmektedir. Kurulan bu yatırım sistemine Garanti BBVA BES üzerinden katılım sağlayabilir ve sizde emekliliğinize gelir ekleyebilirisiniz. Bu sistemin güzel tarafı ise istediğiniz zaman içerisinde iptal ettirebilmenizdir. Çok sayıda sorulan sorulardan olan sistem iptalini sizler için makalemizde hazırladık. İşte Garanti BBVA BES iptal detayları…

Garanti bireysel emeklilik sistemini kullanıyor ama bu yatırıma devam etmek istemiyor iseniz birden fazla yol ile bireysel emekliliğinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal işlemlerinizin hemen ardından kesilmiş olunan ücretler kişilere geri yatırılmaktadır. Makalemizin devamında Garanti Bireysel Emeklilik iptal işlemlerinin nasıl yapıldığını detaylı olarak bulabilirsiniz.

Garanti BES İptali Nasıl Yapılmalı?

Daha önce yatırım amaçlı olarak kullandığınız bireysel emeklilik siteminizi artık sonlandırmak ve iptal ettirmek istiyorsanız bu işlem oldukça basittir. İptal işlemini gerçekleştirmenin birçok yolu mevcuttur.

Mobil bankacılığınızı kullanarak bu işlemi kolaylıkla yapabileceğiniz gibi ayrıca telefon ya da SMS yolunu kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bunlarla uğraşmak istemeyip aynı zamanda Garanti şubelerinden size yakın olana gidip iptal işlemini kolaylıkla çözebilirsiniz.

Garanti BES İptalini Telefonda Nasıl Yapabilirim?

Bireysel emekliliğinizi iptal ettirme işlemini telefonunu kullanarak yapmak isteyen kişiler, gün içerisinde saatler 17.00’ı gösterene kadar 444 0 336 numarasını tuşlayarak bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Garanti bankasının bu iletişim sisteminde sesli bir asistan mevcuttur. Size konuyu sorduğunda BES işlemleri demeniz yeterli olacaktır. İstediğiniz bu işlemi söyleminizin ardından asisten sizi müşteri temsilcisine kolaylıkla bağlayacaktır.

Garanti BES İptali Mobil Bankacılıktan Nasıl Yapılır?

Bireysel emeklilik iptal işlemlerinizi mobil olarak kullandığınız bankacılığınız üzerinden gerçekleştirmek istemeniz dahilinde, öncelikle telefonunuza Garanti BBVA Emeklilik Mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Sonrasında uygulamayı açıp TC kimlik numaranız ve mevcut size özel olarak hazırlanan şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Girişi tamamlamanızın ardından ise sağ üst kısımda bulunan menü alanına tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ise BES seçeneğinden yatırdığınız tüm primleri görüntüleyebilir ve ayrıca iade hesabınızı kontrol edebilirisiniz. Menüden BES ayarlarına girip daha sonra sayfanın en altında bulunan BES sözleşmeden ayrılma butonuna tıklamanız bireysel emeklilik işlemlerinizin iptal ettirilmesi için yeterli olacaktır.

Garanti BES İptalinde Para İadesi Olur mu?

Öncelikle şu bilinmelidir ki, bireysel emeklilik sistemine girmenizin ardından iki ay içerisinde bu yatırım sisteminden cayma hakkınız bulunmaktadır. Size hak tanınan bu iki aylık süre içerisinde sonlandırmış olduğunuz cayma işlemlerinden birikim hesabınızdan kesinti yapılmamaktadır. Ancak iki aylık süre diliminden daha uzun çalışan kişilerin hesaplarından bir miktar kesintiler olabilmektedir.

Garanti BBVA BES İptali Şubeden Nasıl Olur?

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi Garanti Bankası’nda BES iptali için birçok seçenek müşteriler için sunulmuştur. Bunlardan biride şubeye giderek iptal işlemlerini gerçekleştirmektir. Şubelere bu işlemleriniz için gittiğinizde sizlere BES iptal formu verilmektedir. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Bu işlemin ardından ise cep telefonunuza BES iptali için bir SMS gelecektir. Gelen mesajı okumalı ve sizden istenildiği gibi bu mesaja onay vermelisiniz. Tüm bu işlemleri tamamlamanızın ardından ise 10 iş günü içerisinde BES iptal talebiniz değerlendirilmeye alınacak ve geri dönüt sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu