Banka İşlemleri
Trend

T.C ile Banka Hesap Bilgisi Sorgulama

T.C ile Banka Hesap Bilgisi Sorgulama

T.C. kimlik numarası ile banka hesap bilgisi sorgulama işleminin birden fazla yolu bulunmaktadır.  Müşteriler gittikleri kendi şubelerinden kimlik numaraları ile başvuruda bulunup hesap bilgilerini sorgulayabilmektedir. Bankalar ise bir diğer taraftan, müşteri hizmetleri aracılığı ile kişinin kendi adına açtığı ya da açılmış olan hesap bilgilerini sorgulayabilmektedir. Bir diğer taraftan ise internet bankacılığı kullanmakta olan müşteriler de sisteme girdikten hemen sonra kimlik ile birlikte banka hesabı sorgulama yerine girip kendilerine ait hesap bilgisi olup olmadığına bakabilmektedir.

E-devlet Üzerinden Banka Hesabı Sorgulama

Öncelikle e devlet sisteminden banka hesabı sorgulamak için e devlet sistemine şifreniz ile girmiş olmanız gerekmektedir. E devlet sistemine giriş yapılmasının hemen ardından e devlet arama çubuğuna banka hesabı sorgula demenizin ardından hakkınızda kimlik numaranız ile başka hesap var mı yok mu ortaya çıkmaktadır.

Bankadan Hesap Sorgulama

Banka hesabınızın olup olmadığını öğrenmenin bir diğer yolu ise bizzat şubenize gidip müşteri temsilcileri ile yüz yüze görüşmektir. Burada telefon bankacılığı kullanılarak kolaylık ile kimlik numaranızdan sizin adınıza açılmış bir banka hesabı var mı öğrenebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı Yardımı ile Hesap Sorgulama

Telefon bankacılığı yardımı ile banka hesabı sorgulamak isteyen kişi kendi bankasının müşteri hizmetleri ile irtibata geçmelidir. Müşterinin hangi bankalardan hesabı olduğunu öğrenmesi için ise tek tek merak ettiği bankaları arayıp teyit ettirmesi gerekmektedir.

İnternet Bankacılığından Hesap Sorgulama

İnternet bankacılığı ile kolaylıkla hesap sorgulamak için öncelikle internet bankacılığı şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Eğer bankanın internet bankacılığı uygulaması bulunuyor ise kişiler kendi adlarına açılmış bir hesap olup olmadığını ekrandan teyit ettirebilirler.

E-devlet Üzerinden Hangi Bankadan Hesap Bilgisi Sorgulanır?

E devlet üzerinden yapılacak olunan banka hesabı sorgulama işlemi her bankayı kapsamamaktadır. Sadece birkaç bankayı kapsayan bu özellik kişilere kolaylıklar sunmaktadır.

  • Albaraka Türk Bankası
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • Finansbank
  • TEB
  • İNG Bank
  • Şekerbank
  • Yapıkredi Bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • Ziraat Bankası

E devlete sistemine girmenizin ardından bankalardan seçim yapıp o bankada sizin adınıza açılmış bir hesap olup olmadığını kolaylık ile kontrol ettirebilir. Bu sorgulama için internet bankacılığı bilgileriniz gerekli görülmektedir. Bilgileriniz sistem tarafından doğrulandıktan hemen sonra işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu