İş Fikirleri
Trend

Gayri Meşru Yollardan Para Nasıl Kazanılır?

Bu yazımızda gayrı meşru yollardan para kazanma konusuna yer vereceğiz. İllegal olarak nitelendirilen gayri meşru para kazanma yolları, kolay yoldan para kazanmak isteyen kişiler tarafından yapılmaktadır. Peki yapılması takdirinde cezai yaptırımı olan gayri meşru yoldan para kazanma işeri nasıl yapılır,  nelerdir?

Kolay yoldan oturduğu yerden para kazanmak isteyen kişiler, ilk olarak akla gelen kazanç kapısı olan illegal işlere başvurmaktadır. Öncelikle bilinmelidir ki bu işler devlet tarafından yasaklanmış ve yapılması dahilinde önemli cezai yaptırımlara sahip kazanç yollarıdır. Bu sebepten dolayı böyle bir işe kalkışmak isteyen kişilere gayri meşru yoldan para kazanmak için gidilen tüm yolların yanlış olduğunu söylemeliyiz.

Günümüzde çok sayıda parayı oturduğu yerden emek sarf etmeden kazanmak isteyen kişiler, illegal yollara başvurmaktadır. Bu kişiler yasa dışı sayılacak işler yaparak yüksek kazançlar sağlamayı hedeflemektedir. Bu makalemizde sizlerle bir taraftan gayri meşru yoldan para kazanma yollarından bahsederken, bir diğer taraftan ise yasal yollardan da para kazanmanın mümkün olduğu işlerden bahsedeceğiz.

Gayri Meşru Para Kazanma Yolları

İllegal işler genel olarak acil olarak para sıkıntısı yaşayan kişilerin girdiği işlerdir. Kişiler çevrelerinde bu yol ile para kazanan kişilerden imrenip hep daha fazlasını isteyerek gayri meşru yoldan para kazanmak için yeni işler kovalamaya başlar.

Günümüzde bilinen aktif olarak kullanılan gayri meşru para kazanma yollarından bir kaçı aşağıdaki gibidir.

  • Yasa dışı olarak bahis siteleri açmak ve bu siteleri oynatmak,
  • Tefecilik yapmak,
  • Hırsızlık yapmak,
  • Dolandırıcılık ile para kazanmak,
  • Uyuşturucu maddeyi satmak ya da temin etmek gibi sayabiliriz.

Daha bunun gibi birçok gayri meşru para kazanma yolları mevcuttur. Fakat biz daha fazla fikir olmaması açısından ve bu yolun yanlış olduğunu düşündüğümüz için bu bataklığa girmemenizi önermekteyiz. Şunu söylemeyiz ki ilk başlarda kazanacağız paralar size hoş ve çok gelecektir ama bir süre sonra kazandığınız kazançların mutlaka ağır bedelleri olacaktır.

Yasal Olarak Para Kazanma Yolları

Yasal olarak yapabileceğiz ve güzelde paralar kazanabileceğiz birçok iş bulunmaktadır. Bu işler sizden ayrı bir yetenek ya da ayrı bir tecrübede istememektedir. En önemlisi de gayri meşru yoldan haksız kazanç sağlayan kişiler gibi ne suç işlemiş olursunuz ne de garantisiz iş yapmış olurusunuz. Bu işler emek vererek ve emeğinizin karşılığını fazlası ile alarak yapacağınız işlerdir.

Hadi gelin sizlere kolay yoldan ama yasal olarak paralar kazanabileceğiz birkaç iş fikri söyleyelim.

  • Makalelerinizi diğer insanlar ile paylaşabilirsiniz

Neredeyse her gün bir şey öğrenmek, okumak için girdiğimiz web siteleri içeriklerinde kullandıkları makaleleri bu işi yapabilecek ve para kazanmak isteyen kişilere yazdırmaktadır. Bu şekilde sizde makalelerinizi insanlara duyurabilir hatta ayda neredeyse 4.000 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz.

  • Balık tutarak aile bütçesine katkı sağlayabilirsiniz

Kimilerinin hobisi olan bu iş oldukça keyifli ve kişiler için psikolojik açıdan geri dönüt alabileceği bir para kazanma yoludur. Denize yakın bir yerde yaşıyorsanız hiç durmayın ve günde 1 ya da 2 saat içerisinde 2-3 kilo arası yakalayacağınız balıkları, hemen orda örneğin 50 liradan satmaya başlayın.

  • Domain alıp satarak para kazanabilirsiniz

Yeni ortaya atılan bu iş fikri, bu işte biraz uzmanlaşan kişilere ciddi paralar kazandırabilmektedir. Şöyle bir örnek vermemiz mümkün: Bu kişiler, domain broker olarak adlandırılmakta ve 35 lira gibi kaydettikleri domainleri şayet iyi bir domain ise 1 milyon dolara kadar satabilmektedir.

  • Butik açarak para kazanabilirsiniz

Önceleri sahiplerine daha çok para kazandırdığını itiraf etmekte fayda vardır. Şuan pek çok kişi bu alana yönelim göstermiştir. Bu aralar çok yüksek oranda karlar bırakmasa da yine de sahipleri iyi paralar kazanabilmektedir. Genel olarak satış başına aldıkları karları 100 ve 200 lira arasında değişim gösterebilmektedir. Bu işte önemli olan reklamdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu