İş Fikirleri

İzmir’de Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler (2021 Güncel)

İzmir, günümüzde kar yaptıracak, arsa üzerinden en iyi para kazanılacak bölgelerden biri haline geldi.. İşte yatırım fırsatlarının bol olduğu bölgeleri sizinle paylaştık!

Arsa yatırımı için Türkiye’nin büyük 3 şehri denilince akla gelen büyük şehirlerinden biri olan İzmir, insanların yaşamak istediği ve gelecekte yaşamak adına hayalini kurduğu adreslerden biridir. İzmir’de Arsa Yatırımı isteyen, İzmir’de arsa satın almak isteyen insanların araştırmalarıyla beraber birçok açıdan değerli fırsatların da bulunduğu gerçekler önümüze seriliyor.

İzmir’de şehrin her geçen gün büyüme ve gelişme kat etmesiyle beraber dinamik yapı çerçevesinde insanlar, gelişmiş bir şehirde en uygun fiyat ve performans olarak baktığında iyi şartlarda yaşamak istiyorlar. İzmir’de de hem şehrin sanayi alanında gelişimi hem de dinamik altyapısının gelişmekte olmasıyla beraber 2020, 2021 yılı en gözde adreslerden biri olacağa benziyor. Buna bağlı olarak İzmir’de arsa yatırımı yapmak doğru yatırım mıdır? Yoksa değil midir?

Öncelikle her geçen gün büyüyen bir şehirde şu anda yatırım yapabilmek, en uygun şartlarda yatırımı tamamlamak en iyi şartlardan biri olacağını unutmayın. Bu konuda gerçekten de metre kare başına biçilen fiyatlar sizler için uygunsa, değerlendirilebilir en iyi adreslerden biri de elbette İzmir olacaktır.

İzmir’de Nereden Arsa Yatırım Yapılır?

Eğer İzmir’e yatırım istiyorsanız, değerlendirilebilir birçok adres vardır. Yeni Bornova olarak bilinen Altındağ ve Çamdibi, şu anda en güncel adreslerden biridir. Gebze – Orhangazi – İzmir otoyolu yapılırken İstanbul ile İzmir’in arasındaki yol mesafesi 3,5 saate indirilmesi projesi bu bölgeden geçmektedir. Hal böyle olunca da buradaki arsaların tamamı için fırsat doğmuş, yeni günümüz şartlarında şehirleşmenin getirdiği zorunluluk ile bu bölgede Yeni Bornova kurulmaktadır. Şimdiden şehrin en gözde ve merkezi adreslerinden biri olacağa benziyor.

İkinci adres İzmir Harmandalı olacaktır. İki üniversite olarak Gediz ve Katip Çelebi üniversitelerinin kampüslerinin olduğu bu yerde ev sahiplerinin evlerinin ne kadar değerleneceğini varın sizler düşünün. Öğrenci kesiminin ilgi göstereceği bu yerde, geleceği anlamak ve istediğiniz altyapıyı kurarken de doğru çalışmayı bilmek önemlidir. Bu anlamda geleceğe önemli bir yatırım bırakmak istiyorsanız, bu tip üniversitelerin yeni konumlandığı adreslerde ev bakabilirsiniz.

İzmir’de Ulukent En İyi Yatırım Noktalarından!

İzmir’de eğer iyi bir yatırım adresi arıyorsanız, metro duraklarının geçtiği, birçok önemli okulun da içinde bulunduğu adreslerden biri Ulukent olacaktır. Arsa yatırımını İzmir’de nereye yapsam diye düşünen birçok kişi tarafından gözde adreslerden biri de Ulukent olurken, günümüzde diğer bölgelere göre İzmir’in en uygun fiyata ev sahibi olacağınız ya da arsa sahibi olacağınız adreslerden biridir.

Havalimanı Yakını Adres Gaziemir

Bu bölge, 5 km kadar uzaklıkta olduğu Adnan Menderes Havaalanı sayesinde son derece önemli konumlardan biridir. En eski ilçeler arasında yerini alan Gaziemir, her zaman gelişmeye açık ve gelişen, şehir nabzını yakalayan adres olarak bilinir. Eğlencesiyle, insanların alışveriş merakı ve tutkusuyla ev sahipliği yaptığı Gaziemir’deki alışveriş merkezlerinin burada olması da buraya ayrı bir canlılık kazandırmaktadır.

İzmir’de birçok fuar yerleşimlerinin de burada olmasıyla beraber arsa birikimi yapılacak doğru adreslerden biri Gaziemir olacaktır. Her zaman dinamik gelişime açık biri ilçe olması sayesinde tercihiniz olabilir.

Kendi İçinde Bir Şehir Mavişehir

İzmir’in en gözde adreslerinden biri olan Mavişehir, insanların burada yaşamak ve kalmak istedikleri adreslerden biri oluyor. Günün 24 saati boyunca canlı ve hareketli olan bu bölgede, ister alışveriş imkanları isterseniz de eğlence mekanlarıyla zaman geçirmek mümkündür. Her gün her mevsimde canlılığını yitirmeden hem yerli hem de yabancı turistlerin dahil olduğu adreslerden biri olarak bilinmektedir.

İzmir’in Merkezi Dışında Bir Yer: Torbalı

Eğer İzmir merkezine biraz uzak ancak oldukça yaşam kalitesi yüksek bir yer arıyorsanız, sizin için en iyi adres Torbalı’dır. Burası, kültür zenginliğinin olduğu ve her yıl binlerce turistin buraya gelerek keyifle zaman geçirdiği, çoğu zamanda da konakladığı adreslerden biridir. Siz de arsa yatırımı yapmak istiyorsanız eğer buraya gelebilir ve burada büyük ilgi görecek merkezi adreslerde ister arsa isterseniz de hazır konumlanmış ev sahibi olabilirsiniz.
Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Olduğu Adres: Buca
En çok göç alan adreslerden biri de elbette Buca oluyor. Çünkü burada çevre yoluna bağlı olması, içinde üniversite bulunması Buca’daki arsa değerlerini kat ve kat arttırmıştır. Taleplerin çoğalması ve eski evlerin yerine daha büyük ve geniş binalar yapılması da arsa yatırımcıları için önemli fırsatları beraberinde getirmektedir. Menemen gibi burası da favori adreslerden biri olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu