İş Fikirleri

Akşamları Ek İş Ne Yapabilirim?

Günümüzün  ekonomi  durumu nedeniyle maalesef ki çoğumuz geçimini sağlayamıyor ve bu nedenle ek iş aramaya başlıyor. Son dönemlerde internet bi hayli yaygın olarak kullanılmaya başladı. Ve bunun artmasıyla beraber bilgisayar başından para kazanma, ek iş fırsatları doğdu. Çoğumuz kazanç arttırma yöntemlerini  arıyoruz. Akşamları ek iş ne yapabilirim? Diyen siz değerli okurlarımız için hoşunuza gidecek, yaparken zevk alacağınız bazı başlıklar belirttik.Çoğu sektör zor olmamakla beraber, araştırmasını doğru yaptığınız taktirde hemen usta olacağınız işlerdir. Özellikle evden ek iş fırsatları tamamen araştırma, bilgi odaklı olup akşamları bir kaç saatinizi ayırarak aylık asgari ücretin üzerinde kazanç sağlayacak bi fırsat kapısıdır.

İşinizde Usta, Rekabet’e Ortak Olun!

i̇şinizde usta, rekabet’e ortak olun!
İşinizde Usta, Rekabet’e Ortak Olun!

Ek iş fırsatları bahsettiğimiz için bi hayli artmakta. Örgü örmesinden, klavye basmasına kadar çok farklı sektörlerde kazanç  kapısı mevcut. Her ne kadar normal memur işi, inşaat işçisi gibi zor bi sektör olmasada tabi ki her işin farklı bi zorluğu, ustalık yapılması gereken alanlar var.Bu listelediğimiz işleri herkes yapabilir ama önemli olan severek ve ustaca yapmak. Geriye tek kalan paranızı kazanmak oluyor.Fırsatların kapınızı çalmasını beklemeyin, paraya ihtiyacınız varsa ve listelenen başlıklardan en azından bir kaç tanesini becerebiliyorsanız, araştırmaya öğrenmeye yatkın bi yapınız varsa hemen işe koyulun ve para kazanmaya başladın. Göreceksiniz seçtiğiniz sektör üzerinden iş yapmaya, müşterileriniz doluşmaya başladıkça daha da çok sevecek hatta kurumsallık yoluna kadar gideceğinize eminim.

Tüm işlerden sıkılıp boş boş oturmayı bırakın, birini dahi öğrendiğiniz taktirde pes etmeden sabırla müşteri aramaya devam edin. Genellikle evden ek iş yapanların müşterisi kapısını çalmaz, bunların satışını yapabileceğiniz platformları araştırın. Hangi ürün ne kadara satılıyor? Nerde satılıyor? Piyasa pazarını öğrenin.Örneğin makale yazarı iseniz 100 kelimesi ortalama ne kadardan satılıyor bunu muhakkak öğrenin. Müşteri devamlılığı istiyorsanız yani sabit müşterim olsun diyorsanız müşterilerinize küçük ama etkili güzellikler yapın, ödeme konularında sadece güvendiğiniz kişilere esneklik gösterin.Her zaman kaliteden yana olun ve asla işlerinizi vaad ettiğiniz tarihten sonra geciktirmeyin hatta yapabiliyorsanız daha erken saatte teslimat yapın ki müşterinin gözünde + yaratın.

İşte Sizler İçin Hazırladığımız 10 Adet Akşamları Yapabileceğiniz EK İŞ Listesi….

hayvan gezdirerek  para kazanın!
Hayvan Gezdirerek  Para Kazanın!

Hayvan Gezdirerek  Para Kazanın!

Günümüz de yeni  yeni  yaygın olmasına rağmen , özellikle büyük şehirlerde çok arayış var. Köpeğine, kedisine veya herhang  bi evcil hayvanına vakit ayıramayan, yoğun iş temposundan  hayvanın özgürlüğünü kısıtladığını yada eğlencesini engellediğini düşünen hayvansever  hayvan  sahipleri  bu konuda  eleman bulmada tedirgin.Bu yüzden  internet üzerinde hayvan bakıcılığı, günlük hayvan gezdirme siteleri üzerinden güvenilir bi profil yaratın.

Öğrenci olduğunuzu, harçlığınızı çıkarmanız gerektiğini, sadece belirli kişilere bu hizmeti  verdiğinizi  söyleyin.Hayvanlara karşı sevginiz varsa zaten bu işi çok severek ve zevkle yapacaksınız . Bi nevi  gezerek,  parklarda  dolaşarak para kazanacaksınız. Bunun  sektör için pek net  fiyat  vermemiz  doğru olmaz lakin ortalama 1 saat evcil köpek  gezdirme, bakma  için 45 ila 70 TL arasında bir ücret ödemesi yapıyorlar. Akşamları veya haftasonu yapılacak ek iş olarak kendinizi  bu alana verebilirsiniz.

Makale Yazarak En Az 3 BİN TL Gelir Elde Edin!

makale yazarak en az 3 bi̇n tl gelir elde edin!
Makale Yazarak En Az 3 BİN TL Gelir Elde Edin!

Bu sektör  son  3 yıldır çok yaygın  ve internette kendi  pazarını  kanıtlamış durumda. Araştırmayı, bi konu  hakkında  detaylı bilgi sahibi  olmayı hemen  hemen  hepimiz  seviyoruz, peki bunu kazanç’a dökmeye  ne  dersiniz? Makale yazarak para kazanın! Üstelik  günde  2  saat vakit  ayırarak ayda  3 bin TL  üzeri  kazanmak  mümkün. Web  site sahipleri  günlük  olarak  içerik üretmeye  tek  başına  yetersiz  kaldığını  düşünüyor.  Bu  nedenle  kendilerine, bi  konu  hakkında  bilgi sahibi  yada o konu  üzerine  okul  okumuş  birini arıyor. Okul okumanıza  gerek  yok  eğer  yazı  yazma hızınıza güveniyorsanız  sizde işi almak için teklif sunabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken birkaç husus var bu  detayları es geçmezseniz ve müşterinize  imla kurallarına dikkat eden bi  makale gönderirseniz sizinle devamlı çalışacağından emin olabilirsiniz.Asla kopya  içerik kullanmayın, başka sitede görüp aynısını kopyalayıp  hatta birkaç edit geçip özgünmüş gibi göstermeyin. Çünkü  yazdığınız makalelerin kopya olup olmadığını, düzenlenmiş olup olmadığını kontrol eden bir çok yazılım var. Bu şekilde iş teslim ederseniz hem paranızı  alamazsınız hemde itibarınız zedelenir ve kimse sizinle iş yapmaz.

Canlı Destek Elemanı Olun!

canlı destek elemanı olun!
Canlı Destek Elemanı Olun!

Bu bahsettiğim iş biraz daha diğerlerinden kolay olsa da ne yazık ki akşamları ek iş yapacağınız bi sektör değil. Genellikle iş verenler  12 saat çalışan eleman arıyor. Örneğin gündüz  12 gece 12  çalışabiliyorsunuz gece on iki’ye geldiği zaman vardiya sistemi gibi diğer eleman  devralıyor. 12 saat çalışma hızından bahsediyorum ama bir çoğunuz olumsuz baktı şuan konuya.

Korkmayın!  12 saat boyunca yapacağınız tek şey, internet üzerinde canlı destek sisteminden gelen müşterilerle ilgilenmek. Örneğin e-ticaret  siteleri günümüz de epey  faal halde iş yapmakta. Haliyle eleman talebi çok yoğun.E-ticaret canlı destek üzerinden gelen müşterilerle  yaşayacağınız diyaloglar tamamen satış odaklıdır. Ya aradığı ürünü bulamıyordur yada bahsettiği ürünün farklı bi bedenini istiyordur. Bu tarz müşterilerle ilgilenerek ayda  3500-4500 TL arası kazanmak mümkün.Ayrıca  minimum  12 saat değil bazı firmalar sadece akşam  5 gece  12 arası canlı destek elemanı’da arıyor.

Tasarım, Logo Yaparak Kazanın!

tasarım, logo yaparak kazanın!
Tasarım, Logo Yaparak Kazanın!

Bu yazdığımız sektör sizlere biraz yabancı gelebilir lakin bilgisayarla arası daha  haşir neşin olanlar piyasa değerini, ne kadar para kazandırdığını az çok bilecektir. Ayrıca belirtmek isterim ki öğrenmenin yaşı yoktur! Öncelikle youtube üzerinden logo yapma videoları, tasarım videolarını izleyin eminim ki sizlere daha çok öğretici yaklaşıp ilham sağlayacaktır. Bunun için programlar var, adobe, photoscape gibi programları araştırın ve temel  düzeyde hangisi size öğrenmeniz için kolaylık sağlayacaksa o programı indirip hemen programı kullanmayı öğrenin. İnternetten hazır logo ,arayüz, kartvizit vs. Şablonları indirin ve kendi  zevkinize göre düzenleyin.Bunları satabilmeniz için bahance, r10.net, bionluk tarzı siteler var. Oralara üye olun ve müşterilerinize daha önce yaptığınız logoları sunun.

Eminim ki bunların faydası çok olacaktır, zaten alım yapmak isteyen müşteri  illa ki daha önce  satışını yaptığınız veya tasarladığınız ürünleri görmek isteyecektir.Bu işe başlamadan önce en azından 1-2 ay öğrenme aşamasında olduğunuzu unutmayın, profesyonel işler tasarlayıp satmak  bu sürede mümkün fakat  sabırlı olun, her zaman bilgiye aç bi yapınız olsun. Hemen sıkılıp müşteri  bulamıyorum  triplerine girip işinizi bırakmayın. Unutmayın başlamak, bitirmenin yarısıdır.

Hamaratlar Buraya! Yemeklerinizi Kazanca Dönüştürün!

hamaratlar buraya! yemeklerinizi kazanca dönüştürün!
Hamaratlar Buraya! Yemeklerinizi Kazanca Dönüştürün!

Çoğunlukla  internetten ek iş yaparak para kazanma yollarını anlattık.Şimdi ise daha tecrübeli olduğunuz, hatta  bu  sektörü iş olarak değil  3 öğün günlük rutin hayatta her gün yaptığınız yemek yaparak para kazanma yöntemini açıklayacağım.Öncelikle hanımlar bu  başlık sizin için tabi kide gurme beyler  sizleride ilgilendiriyor bu başlık. Yemek yapmaya vakit bulamayan mı ararsın yada örneğin yaprak sarması yapmasını , tarifini formulünü bilmeyen mi ararsın daha bunlara çok örnek verilebilir ancak internet üzerinde bunların satışını çok sık görmeye başladık.Sizlere tavsiyem yemek pasta yada kargolanabilir herhangi  bi yemeği  yapmayı biliyor, kendinizi onun üzerinde profesyonel sanıyorsanız hemen  ocağın altını yakın!

Genellikle facebook gruplarında satışı olan bu tarz yemekler çok talep görüyor, örneğin facebookta yemek gruplarını aratın. Ve daha önce yaptığınız sarma, biber dolması, künefe, kuru pasta, tuzlu pasta vb. Ürünlerin  fotoğrafını profesyonel olarak çekin.Hiç yoksa adamın canı isteyecek, nefsine yenik düşüp , imkanlar nedeniyle olsa gerek, kendi yapamadığı yemeği sizden sipariş isteyecektir. Ödeme konusuna gelirsek tabi ki her işte olduğu gibi bundada ödemeyi önceden almanız gerekmektedir. Özellikle güvenilirlik için, malzeme parasını en azından önceden alın. Yemek yaparak para kazanmak mümkün.

Sizlere metfinans.com  olarak talep/arz yoğunluğu çok olan, akşamları ek iş olarak yapılacak, para kazandıracak 5 adet iş tavsiyesinde bulunduk.Unutmayın ki her  sektörün kendine göre bi zorluğu, bi müşteri potansiyeli var. Biraz yeteneğinizi, birazda araştırmaya kendinizi  yorarsanız emin olun yapamayacağınız iş yok. Ayrıca bu tarz internetten ek iş  tavsiyeleri ilk etapta biraz zor gelecektir, daha sonrasında  biraz daha ustalaştığınız taktirde günde 1-3 saat aralığını bu işlere vererek  sadece ek iş olarak, ayda binlerce lira kazandıracaktır.Akşamları ek iş ne yapabilirim? Diyorsanız mutlaka yazının tamamına göz atmanızı öneriyoruz.

Konuyu sürekli  güncelleyip, her hafta 5 ek iş fırsatı yayınlanacaktır. Konu hakkında görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu