Kredi ve Kredi Kartı

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2021

Ziraat Bankası, Türkiye’de bulunan çiftçilere destek vermek için 1863 yılında Sırbistan’ın Pirot ilçesinde kurulmuştur. Geçmişten bu güne her zaman olduğu gibi çiftçiler için çalışmalarına devam etmiş ve çiftçileri her daim ürünleri ile desteklemektedir. Türkiye’de birçok banka çiftçilere destek amaçlı kredi imkanları sunuyor olsa da hiçbiri Ziraat Bankası kadar uygun faiz oranları ile hizmet verememektedir. Ziraat Bankası çiftçi kredisi desteği sunduğu süreç boyunca müşterilerinin başvurularını şubeler aracılığıyla almaktadır. Başvurucu için bankaya giderken elinizde başvuruda gerekli olan belgelerin tümünü bulundurmanız gerekiyor.

Yeni dönemde çiftçilerimiz için ziraat bankası oldukça esnek paketler sunuyor. 2021 ziraat bankası çiftçi kredisi almak istiyorsanız güncel tüm bilgileri sizlere aşağıda listeledik. Daha fazlası için kredi başvuru sitesini ziyaret edebilir yada ziraat bankasını telefon ile arayabilir veya en yakın bankaya gidip bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2021

Ziraat Bankası her sene olduğu gibi bu sene de çiftçi müşterilerini desteklemeye devam ediyor. Çiftçilere sağlanan kredi imkanlarında uygulanan faiz oranlarının uygun olması ve ödeme kolaylığı sağlanması bankanın tercih edilebilir hale gelmesinde büyük rol oynuyor. Ziraat Bankası çiftçi kredisi 2021 yılında farklı farklı başlıklar altında çiftçilere veriliyor. Bu başlıklar;

 • Genç Çiftçi Kredisi
 • Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredisi
 • Tarımsal Mekanizasyon Kredisi

Bunların yanı sıra Ziraat Bankası ürünlerini kullanan müşterilerine devlet destekli olarak tarım sigortası imkanıda sunuyor. Bankanın kullandırmış olduğu kredilerin en önemli özelliklerinden biri her kredinin hasat zamanında ödeniyor olması ve faiz oranlarının yıllık %5 – %6 civarlarında olmasıdır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Banka tarafından genç çiftçi kredisi adı altında verilen ürünün tarım ile uğraşan gençlere destek amaçlı verildiğini biliyoruz. Ülkemizin tarımsal olarak kalkınmasının tamamen gençlerin elinde olması ve gençlerin tarıma yönelmesini sağlamak için bu  kredi gençlere veriliyor. Aslına bakıldığında Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi bir nevi eğitim semineri gibi düşünülebilir. Bu kampanyadan faydalanmak isteyen gençlerin aşağıda belirtilen şartları eksiksiz olarak yerine getirmesi gerekmektedir.

 • Türkiye’de yaşıyor olmak,
 • C. vatandaşı olmak,
 • 18 – 30 yaşları arasında olmak,
 • Kredi kullanmak için herhangi bir engel olmaması,
 • Askerliğin tamamlanmış olması,
 • Lise ve dengi eğitim kurumlarından mezun olmuş olmak,
 • Medeni hakları kullanmakta özgür olmak,
 • Tarımsal faaliyetlerde aktif rol almaktır.

Eğer yukarıda belirtilen ziraat bankası çiftçi kredisi şartları tarafınızca yerine getiriliyorsa genç çiftçi kredisi için gerekli başvuruları yapabilirsiniz. Ancak bu şartlar resmi bir nitelik taşımamakta olup, kadın çiftçi adayları erkeklere göre önplanda tutulmaktadır. Kadınların yanı sıra öncelik hakkına sahip olan bir diğer kişiler ise üniversitelerin tarım ile ilgili bölümlerinden mezun olan kişilerdir.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi için Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası çiftçi kredisi gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp öyle başvuru yapmaları doğrultusunda çiftçileri sürekli olarak uyarıyor. Aşağıda listelenmiş olan belgelerden herhangi biri eksik olduğunda başvuru tamamlanamamaktadır.

 • Nüfus cüzdanı,
 • Çiftçi belgesi,
 • Tarımsal işletmesi olduğunu doğrulayan belgeler (tapu, kira sözleşmesi),
 • Kredi teminatına ait belgeler,
 • Bilanço ile faaliyet gösteren bir işletme olunduğu durumda son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Çiftçi Kredisi Alınırken Kredi Notunun Önemi Var mı?

Direkt olarak devlet tarafından talep edilen kredilerde kredi notunun önemi bulunmazken çiftçilerin bireysel başvurularında kredi notu dikkate alınıyor. Buna rağmen kişiler teminat gösterebiliyorsa bankalar kişiye kredi verip vermemek konusunda biraz daha esnek davranabiliyor.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Faiz Oranları 2021

2021 yılında uygulamaya koyulan bir kampanya ile birlikte ziraat bankası çiftçi kredisi faiz oranları 2021 tamamen ortadan kaldırılarak çiftçilere 100.000 TL faizsiz kredi alma imkanı verildi. Hayvancılıktan tarıma, tarımdan arıcılığa kadar birçok sektörde yüzde sıfır faiz ile kredi alma fırsatı doğuyor.

Aşağıda belirtilen liste dahilinde sektörel dağılımlarla hangi sektörden ne kadar faiz alınacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Et ve süt ürünleri yetiştiriciliği yapmak isteyen kişilere 100.000 TL’ye kadar faiz alınmayacaktır.
 • Damızlık hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenlerden herhangi bir faiz alınmayacaktır.
 • Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen çiftçiler sıfır faizli kredi imkanından yararlanabilecektir.
 • Arıcılık sektöründe uygulanan faizlere %50 indirim yapılacaktır.
 • Kümes hayvanı yetiştirme sektörüne %50 faiz indirimi yapılacaktır.
 • Su ürünleri ve yaygın hayvansal gıda üretimi yapanlara 100.000 TL’ye kadar 0 faizli kredi imkanı sunulacaktır.
 • Seracılık ile uğraşan kişilere 100.000 TL’ye kadar %75 faiz indirimi uygulanacaktır.
 • Süs bitkisi üretimi yapan kişilere %50 faiz indirimi uygulanacaktır.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası, faizsiz çiftçi kredisi haberini birçok çiftçiye müjde olarak vermişti. Her ne kadar bu sürenin uzun olup olmayacağı ile ilgili bilgi olmasa da 2021 yılının içerisinde faizsiz çiftçi kredilerinin yanı sıra birçok kampanya Ziraat Bankası tarafından yapılıyor. Bu kampanyalar; iyi tarım proje kredisi, üretim destek kredileri, genç çiftçi kredisi, arazi alma kredisi, hasat pazarlama kredisi ve buna benzer birçok kredi türüdür. Bu kredi türlerinden herhangi birine başvuru yapmak için yaşadığınız alanda size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu bizzat yapmanız gerekiyor. Ancak mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden de başvuru yapabiliyor olsanızda yine de şubelere çağırılacaksınız.

16 Yorum

 1. Çiftçi kredisi almak için gerçekten ziraat bankası çok yardımcı oluyor.
  Bu blog üzerinden de ziraat bankası çiftçi kredisini nasıl alabiliriz ögrenmis olduk, saolun.

 2. Ziraat genç çiftçi kredisini almak için şartları yerine getiriyorum ama bir türlü dönüş alamıyorum arkadaş!

 3. Hayvancılık kredisi için başvurmak istiyoru. Bu konuda makale girişi yapar mısınız acaba. Teşekkürler

 4. ben bir bayan olarak genç çiftçi kredisinden yararlandım. gerçekten ziraat bankasına burdan tesekkurlerimi iletiyorum.
  Bahsettiği çiftçi kredisi şartlarını 2021 yılında yerine getiriyorsanız, sırasıyla veriyorlar hiç merak etmeyin.

 5. valla yaş dolayısıyla ben çiftçi kredisini kaçırdım. 35 yaşındayım. şimdi ne olacak bize kim destek verecek ?

 6. Tarımsal faaliyetlerde rol aliyoruz. Kısacası çiftçiyiz. Ziraat bankası çiftçi kredisini bize vermedi.
  Tüm çiftçi kredisi şartlarını karşılasakta vermediler. kimden destek alabiliriz?

 7. inşallah devletimizde destek verir bizde ziraat genç çiftçi kredisini alabiliriz yoksa tarımcılar olarak mafolduk 2021 de

 8. bende başvuru yapıcaktım ziraat çiftçi kredisine çok şükür ki kredi notu etkilemiyormuş.

 9. Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim.
  ziraat bankası genç çiftçi kredisi için gerekli belgeleri tamamladım. başvurumu yapacağım hayırlısı artık

 10. Askerliği tamamladıktan sonra bende genç çiftçi kredisi aldım. 2021 yılında işlemler biraz geç ilerlesede olumlu sonuçlara ulaşıyor.

 11. Ziraat bankası genç çiftçi kredisi gerçekten çiftçiler için on numara bi avantaj. Devletle ilişkisi ne bilmiyorum ama şartları yerine getiriyorsanız kesinlikle alın. rahatlarsınız en azından su pandemi döneminde.

 12. Bende genç çiftçi kredisinden yararlanmak istiyorum hocam nereye başvurucaz

 13. Genç çiftçi kredisine başvuramayan arkadaşlar unutmayın ki 4-5 tane şart var. bide virüs nedeniyle geç işliyor işler. ben kredimi aldım sağolsun ziraat bankası..

 14. bahsettikleri gibi gerçek. ziraat bankası çiftçilere gerçekten çok avantajlar veriyor.
  Zaten başka banka ile iletişimde olmak, çiftçi kredisi beklemek yanlış. Sonuçta devlet bankası.

 15. Teşekkürler bilgi için. Ziraat bankası gerçekten efsane bi banka. Faizler de düştü. Çiftçi kredisi almak için tam zaman!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu