Banka İşlemleri

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ziraat banka kartını internet alışverişine açma durumu, genel olarak ziraat bankasından kredi kartı kullanmak yerine hemen her işlemini banka kartı ile halletmeyi tercih eden ziraat bankası müşterileri için önem arz eden bir konu olmaktadır.

Ziraat bankası üzerinde hesabınız var ve internetten 3d sanal pos gibi e-ticaret veya herhangi bi internet ödemesi yapmak istiyorsanız öncelikle ayarlar kısmından veya telefon bankacılığı ile internet alışverişlerine açmalısınız. Şimdi sizlere Ziraat banka kartı internet alışverişlerine açma 2021 güncel yöntemi paylaşacağız.

Gelişen teknolojiye ayak uydurarak verdiği hizmet kalitesini önemli ölçülerde artıran ve müşteri kitlesini geliştiren ziraat bankası, sadece kredi kartları ile değil banka kartı ile de müşterilerine internet üzerinden işlem yapabilme imkânı sağlamaktadır. Bu durum beraberinde müşteriler tarafından ziraat bankası kartını internet alışverişine açma yollarının öğrenilmesini sürecini getirmektedir.

Ziraat bankası, ziraat banka kartını internet içi yapılacak işlemlere açma konusunda müşterilerine birden çok seçenek sunmuştur. Bu durum, müşterilerin kendilerine en uygun kanal üzerinden işlem gerçekleştirerek, kaliteli ve hızlı bir hizmet almalarını sağlamaktadır.

Telefon Bankacılığı ile Banka Kartını İnternet Kullanımına Açtırmak

Ziraat bankası kartını internet alışverişine açma uygulaması, belirli bir tarihten itibaren, diğer tüm banka kartları ve kredi kartlarında diğer tüm bankaların uyguladığı gibi müşteri onayına bağlı hale gelmiştir.

Bu uygulamanın amacı, müşteri onayı olmaksızın, banka kartlarını ve kredi kartlarını internet alışverişine açık şekilde gönderen bankaları bu durumdan men etmek ve müşterileri olası siber dolandırıcılık olaylarından korumak olmaktadır.

Ziraat bankası, genel olarak hemen her hizmet için telefon bankacılığı üzerinden hizmet veren bir kuruluştur. İnternet şubesi ya da mobil bankacılık uygulamasından çok daha önce de telefon bankacılığı sistemi konusunda gelişmiş bir banka olduğundan dolayı, ziraat banka kartı için internet işlemi onayı verilmesi durumu, telefon bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bununla birlikte, telefon bankacılığı kullanarak ziraat bankasına ait banka kartını internet kullanımına açtırmak isteyen ziraat bankası müşterilerinin 444-00-00 numarasını aramaları ya da 0850-220-00-00 numarasını aramaları gerekmektedir. Bu numaralardan herhangi birinin aranması halinde, bankanın tuşlama menüsü ya da sesli yanıt sisteminin yönlendirmesi sayesinde, banka kartı internet işlemine açılabilmektedir.

İnternet Bankacılığı ile Banka Kartını İnternet Kullanımına Açtırmak

Ziraat bankası kartını internet alışverişine açmak için kullanılabilecek olan ve özellikle genç müşteri kitlesinin en çok tercih yöntem ise, ziraat bankası internet şubesini kullanarak bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Ziraat bankası, genel olarak müşteri kitlesini her gün çeşitlendirmeyi hedefleyen bir bankacılık sistemini benimsemiş olduğundan, bünyesinde hizmet verdiği ve genel olarak hemen her türlü bankacılık işlemini ve diğer tüm işlemleri de internet üzerinde yürüten müşteri kitlesini düşünerek, banka kartının internet üzerinden internet kullanımına açılmasına imkân vermiştir.

İnternet şubesini kullanarak kartı internet kullanımına açtırmak isteyen müşterilerin, öncelikle ziraat bankasına ait bir internet şifresine sahip olmaları gerekmektedir. Şifre sahipleri, internet tarayıcısı üzerinden, internet şifreleri ile internet bankacılığına girdiklerinde, ilgili hesabı ve ilgili banka kartını gösteren bir menü görmektedirler.

Müşterilerin yapacağı işlem ise, menü aracılığıyla kart işlemleri alt başlığı yardımı ile, kartın internet alışverişlerine açılmasına onay vermek ve bunu internet bankacılığı aracılığı ile bankaya bildirmektedir. Banka bazı durumlarda SMS bankacılığı yardımı ile müşterilerinden bu işlemi kendilerinin yaptığına dair teyit almaktadır.

Şubeye Giderek Banka Kartını İnternet Kullanımına Açtırmak

Ziraat bankası kartını internet alışverişine açmak için belki de en az tercih edilen ancak en güvenilir yol olan şubeler, genel olarak hiçbir müşteri tarafından, mecbur kalınmayan durumlar haricinde tercih edilmemektedir.

Yeni yapılan düzenlemeler neticesinde hem bankaların kendilerini korumaları hem de müşteri mağduriyetlerinin önüne geçilmesi amacı ile, banka kartlarının ve kredi kartlarının internet kullanımına açılması durumu müşteri onayına bağlı duruma getirilmiştir.

Bankaların bu uygulamasındaki amaç tamamen siber dolandırıcılıkların önüne geçmek olmakla birlikte, bankalar işlemleri müşterilerin yaptıklarından emin olamadıkları durumlarda SMS bankacılığı ile teyit istemekte, bunun da yeterli bulunmadığı durumlarda müşterileri şahsen şubelere davet etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu