Banka İşlemleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021

Ziraat Bankası ülkemizde uzun yıllar boyunca hizmet veren köklü bankalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Müşterisine her daim önem veren ve bu önemi hissettirmek için kendini sürekli olarak geliştirmeye devam eden yapısı sebebiyle çoğunluk banka kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Bankalar arası para transferi işlemleri herkesin bildiği gibi EFT (Elektronik Fon Transferi) olarak nitelendirilmektedir. Eğer işlemlerinizi yaparken Ziraat Bankasını kullanan bir kişiyseniz eft saatleri ile ilgili bilgilere de hakim olmanız sizin için faydalı olacaktır. EFT aracılığıyla göndermiş olduğunuz fonlar bankanız tarafından kontrol edilir ve herhangi bir usülsüzlük bulunup bulunmadığına dair raporlama çıkarılır. Eğer raporlama sonucunda kanunlara aykırı herhangi bir işlem bulunmuyorsa para transferi işlemine onay verilir ve işlem gerçekleşir. Para transferi yapmanız gerekiyor fakat para transferi yapacağınız kişi sizinle aynı bankayı kullanmıyorsa bu işlemi kendi bankanızın yani ziraat bankası eft saatleri içerisinde yapmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise daha önce söylediğimiz gibi yapmış olduğunuz para transferinin denetleme süreci içerisine girmesidir. Kısacası mesai saatleri içerisinde yapılmayan farklı bankaya para transferleri doğrudan bir sonraki güne aktarılacaktır. Ziraat Bankası havale saatleri konusunda kısıtlama bulunmaz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021

Eğer farklı bir  bankaya para transferi işlemi gerçekleştirecekseniz havale seçeneğini değil eft seçeneğini kullanmalısınız. Aksi halde banka bu işlemi gerçekleştiremeyecek ve doğrudan hata verecektir. Ziraat Bankası aracılığıyla farklı bir bankaya para transferi gerçekleştirmek için alternatif yol olarak internet şubesi ve mobil şubeyi kullanabilirsiniz. Bu araçlar sayesinde hızlı, güvenli ve kolay bir transfer sürecini başlatmış olacaksınız.

Ziraat Bankası 2021 eft saatleri mesainin başlangıç saati olan 09:00 ve mesainin bitiş saati olan 17:15 aralığı olarak belirlenmiştir. Kullanıcıların kafasını karıştıran bir soru olarak aynı gün içerisinde saat 08:00’de verilen bir eft talimatı bir saat sonra gerçekleşecektir. Bu konuda herhangi bir endişeniz olmaması çok iyi olur. Ayrıca Ziraat eft ücteti işlem ücretine göre değişmektedir. Ziraat Bankası yurtdışı havale ücretleri için de müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.

EFT İşlem Süresi Ne Kadar?

Elektronik Fon Transferi (EFT) işleminizi mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda işleminiz bankanın yoğunluk durumuna göre yaklaşım 15 – 20 dakika arası sürecektir. Bu süre zarfının sonunda para karşı tarafın hesabına geçecek ve işleminiz başarılı bir şekilde sonlanacaktır.

Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası aracılığıyla elektronik fon transferi olarak bilinen farklı bankaya para gönderme işlemi parayı gönderen kişinin isteğine bağlı olarak iptal edilebiliyor. İptal işlemini gerçekleştirmek için mobil uygulama, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı yollarından herhangi birini kullanabilirsiniz. Bu durumu gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler aşağıda kategoriler halinde sizlere verilmiştir. Ziraat Bankası eft nasıl yapılır diye merak edenler ilgili içeriğimize bakabilirler.

Telefon Bankacılığını Kullanarak EFT İptal Etmek

Ziraat Bankasına ait olan 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralarından müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yapılmış olan para transferinin karşı tarafa ulaşmasını beklemeden işlemi iptal edebilirsiniz. Müşteri temsilcisine gönderim bekleyen eft’nin iptal edilmesini istediğinizi söylediğinizde işleminiz hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Mobil Bankacılık İle EFT İptal Etmek

Android ve iOS işletim sistemli telefon veya tabletlerinize indireceğiniz Ziraat Mobil uygulaması ile eft iptal etme imkanınız bulunuyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda belirtilen yolları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Mobil uygulamaya gerekli bilgiler ile giriş yaptıktan sonra menüden “Para Transferi” sekmesine giriş yapınız.
  • Bu sekmenin içerisinde bulunan “Talimatlarım” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Açılan pencerede karşınıza gönderim bekleyen eft çıkacaktır. Bu kısımdan para transferini iptal edebilirsiniz.

İnternet Şubesi Aracılığıyla EFT İptal Etmek

Ziraat Bankası İnternet Şubesine giriş yaptıktan sonra para transferini iptal etmek için aşağıda listelenmiş olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Üst menüde bulunan “Para Transferleri” kategorisine giriş yapın.
  • Açılan menüden “Başka Bankaya Para Transferi (EFT)” seçeneğini tıklayın.
  • Son adım olarak “Talimatlarım” bölümüne giriş yapın ve burada bekleyen transferin iptal işlemini tamamlayın.

İçeriğimizde Ziraat Bankası aracılığıyla başka bankalara gönderilen paranın gönderimi ile ilgili birçok soruna çözümler sunduk. Eğer bu yollardan herhangi biri çözüm olarak sonuç vermez ise Ziraat Bankası şubelerine giderek görevliler ile iletişim halinde kalmanızı öneririz.

Ziraat Bankası Haftasonu Çalışır Mı?

Hayır haftasonu Ziraat Bankası ile yapacağınız EFT’ler işleme koyulmaz ancak pazartesi günü mesai başlangıcın’da gönderim sağlayacaktır.

Ziraat Bankası EFT Ücreti Alıyor Mu?

Evet. Ziraat bankası göndereceğiniz miktar ve banka’ya göre EFT ücreti almaktadır, yazımızın tamamını okuyarak bilgilenebilirsiniz.

EFT Anında Gidiyormu?

Hayır, yolladığınız EFT’ler anında işleme koyulmaz, eğer hafta içide yani mesai saatlerinde gönderim sağladıysanız banka yoğunluğuna 5-15 dakika içerisinde yollamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu