Banka İşlemleri

Yapıkredi EFT Saatleri 2021

Bankalararası para transferi konusunda müşterilerin hızlı bir şekilde ihtiyaçlarını görmelerini sağlayan eft işlemi Yapıkredi tarafından hızlı ve ekonomik bir şekilde sunulmaktadır. Para göndereceğiniz kişinin hesap numarası veya iban numarasından herhangi birine sahip olmanız durumunda eft işlemini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Yapıkredi eft saatleri konusunda da müşterilerine geniş kapsamlı bir süre tanımaktadır.

Paranın gönderilme sürecinde oluşabilecek her türlü gecikme banka personellerinin denetleme yapmasından kaynaklı oluşmaktadır. Eğer farklı bir bankaya para transferi yapmanız gerekiyorsa bu paranın tam saatinde ulaşması için yapıkredi eft saatleri içerisinde transfer işlemini gerçekleştirmeniz büyük önem arzediyor.

Yapıkredi Eft Saatleri 2021

Yapıkredi bankası eft saatlerini sabah 09:00 ile akşam 16:45 saatleri arasında gerçekleştirmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı bu saatlerin dışında farklı bir bankaya para transferi işlemi yaparsanız gerçekleşecek olan para transferi bir sonraki güne kalacaktır. Bankalar her resmi kurum gibi resmi tatillerden önceki günlerde yarım günlük bir tatil hakkına sahiptirler. Bu günlerde eft işlemleri 09:00 ile 11:45 saatleri arasında gerçekleştirildiği taktirde başarılı bir şekilde diğer bankaya aktarılacaktır.

Yazımıza Göz Atabilirsiniz : Yapı Kredi Hesap No Nerede Yazar? TL Kart Hesap No Öğrenme

Yapıkredi Eft Ücretleri

Yapıkredi bankası şubesiz bankacılık tekniğini kullanmadığı için farklı bankalara para transferi işleminde müşterilerinden bazı ücretler talep etmektedir. Bu ücretler göndermiş olduğunuz para miktarına ek olarak sizden alınacaktır. Bankanın uygulamış olduğu ücret politikaları aşağıda belirtilmiştir.

Mobil Uygulama ile Eft Ücreti : 3 TL

İnternet Şubesi ile Eft Ücreti : 3.5 TL

Telefon Bankacılığı ile Eft Ücreti : 20 TL

Düzenli Eft Ücreti : 2.4 TL

Yapıkredi Eft Karşı Hesaba Neden Ulaşmaz?

Bu durumun birçok sebebi olabilir. Ancak ilk kontrol etmeniz gereken para göndereceğiniz kişinin iban veya hesap numarasını doğru girip girmediğinizdir. Sadece bu bilgileri doğru girmek yeterli olmuyor bunun yanı sıra sizden istenen alıcı isim soyismini doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu durumlara en iyi şekilde dikkat ettiğinizde yapıkredi eft neden ulaşmadı gibi sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Yapıkredi Eft Ne Zaman Ulaşır?

Yapıkredi eft ne zaman ulaşır sorusunun cevabı aslında her bankada olduğu gibi bankanın yoğunluğu ile alakalıdır. İşlemler sanal ortamlarda gerçekleşiyor olsa bile eft talepleri banka çalışanları tarafından manuel olarak onaylanmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise kulanıcıların yasadışı bir transfer işlemi yapmalarını önlemektir.

Eft işleminiz bankanın yoğunluğuna göre 10 – 15 dakikalık bir süre içerisinde karşı bankada müşteri hesabına ulaşacaktır. Ancak eft işlemini tatil günlerinde veya çalışanların öğle aralarında yaptıysanız bekleme süreleriniz oldukça uzayabilir. Bu konuya örnek vermek gerekirse; 12:00 ve 13:00 arasında yapılan bir eft işlemi 13:00’dan sonra gerçekleşmektedir. Ayrıca Cuma günleri saat 16:45’ten sonra yapılan eft işlemleri ise bir sonraki iş günü olan Pazartesi günü saat 09:00’da karşı bankadaki müşteri hesabına ulaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu