Banka İşlemleri

Garanti Bankası EFT Saatleri 2021

Türkiye’de bankacılık sektörünün önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Garanti Bankası müşterilerinin memnun kalması için güvenli, hızlı ve bunun yanı sıra herkes tarafından tercih edilen bir hizmet sunmayı hedeflemektedir. Günümüz teknolojisine uygun bir şekilde çalışmaya odaklanması toplumun her kesimi tarafından tercih edilmesine sebep oluyor. İnsanlar tarafından para transferi konusunda en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olan Elektronik Fon Transferi (EFT) Garanti Bankası tarafından mâkul ücretler karşılığında ve belirli saatler aralığında müşterilerine hizmet veriyor. Her ne kadar özel bir banka olsa da Garanti Bankası eft saatleri tüm devlet bankaları ile benzer özellikler göstermektedir.

Garanti Bankası Eft Saatleri 2021

Garanti Bankası tarafından kullanıcılara sunulan mevduat transferi işlemi farklı bankaya yapıldığında bu işlem elektronik ortamlarda gerçekleştiği için eft adını almaktadır. Para transferi gerçekleşmeden önce banka çalışanları tarafından şüpheli bir işlem olup olmadığına dair kontroller sağlanır. Bu sebepten dolayı garanti bankası eft saatleri genelde banka çalışanlarının aktif olduğu süreler içerisinde gerçekleşiyor. Hafta içi her gün 09: 00 ve 17: 15 saatleri aralığında bu işlemi belirli ücretler karşılığında hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Eft banka şubeleri, mobil bankacılık ve internet şubesi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin tamamlanması için para göndereceğiniz kişinin hangi bankaya kayıtlı olduğu ve hesap numarası ya da ıban numarası bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası Eft Ücretleri

Garanti Bankası eft ücretleri işlemin yapıldığı araçlara göre değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi ise bankanın birçok şubesi bulunması ve bu şubelerin giderlerinin müşterilere yansıtılmasıdır. Aşağıda verilen listeyi dikkate alarak garanti bankası eft ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Şubeden Eft Ücreti : Şubelerden gerçekleştirilen elektronik fon transferlerinin ücreti minimum 40 TL olup 250 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Garanti Bankası Atm’den Eft Ücreti : Saat 16:00’a kadar yapılan eft işlemleri 5.50 TL’dir. Bu saatten sonraki eft işlemleri daha pahalı ücretler karşılığında gerçekleştiriliyor.

Garanti Bankası İnternet Şubesinden Eft Ücreti : Aynı şekilde 16:00’a kadar olan işlemler 3.50 TL olup belirlenen saatten sonraki ücretler ise 6 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Eft Hesaba Ne Zaman Geçer?

Garanti Bankası eft ne zaman hesapta olur sorusunun cevabını vermek gerekirse bu durum yukarda da belirttiğimiz gibi tamamen bankanın mesai saatleri içerisinde olmasıyla alakalıdır. Hafta içi mesai saatleri içerisinde yapılan para transferleri 10 dakikalık bir süre içerisinde karşı bankaya ait hesapta olabiliyor. Ancak mesai saatleri dışında yapılan eft işlemleri bir sonraki gün 09:00 saatinde karşı bankaya ulaşıyor. Son olarak haftasonu yapılan işlemler ise Pazartesi saat 09:00’da gerçekleşiyor.

Garanti Bankası Eft İptali Nasıl Yapılır?

Bankanın müşteri hizmetleri sizlere her konuda yardımcı olmaktadır. 444 0 333 numaralı hattan müşteri hizmetlerini arayarak yanlış işlem bildiriminde bulunmanız durumunda eft iptali direkt olarak gerçekleştirilecektir. Ancak bu işlemi garanti bankası eft saatleri içerisinde yapmak sizler için bir hayli önemli bir durum niteliğindedir.

 

EFT ne demek?

Bankalar arası para transferi işlemleri herkesin bildiği gibi EFT (Elektronik Fon Transferi) olarak nitelendirilmektedir.

Garanti Bankası Eft sorgulama nasıl yapılır?

Garanti bankası müşteri hizmetlerini arayarak yada cep şube & internet şube üzerinden giriş yaparak, sizde mevcut olan EFT kodu ile sorgulama yaparak, karşı tarafa gidip gitmediğini öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT iade nasıl yapılır?

Garanti bankası ile EFT gönderimi yaptığınız zaman mesai saatleri içerisinde değil veya hafta sonu gönderim sağladıysanız eft’yi iptal etme şansınız var. Ancak ücret karşı hesaba geçtiği vakit iade’yi sadece karşı taraf sizin iban bilginize gönderim yaparak iade yapabilir. Yani para havuzda değilse o parayı karşı taraf göndermediği sürece alamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu