Banka İşlemleri

İş Bankası Eft Saatleri 2021

İş Bankası eft saatleri, ülkemizde en fazla müşteri yoğunluğuna sahip olan 5 farklı bankadan biridir. Ticari hesaplara sağladıkları avantaj nedeniyle genelde insanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Her ne kadar tercihler bu bankadan yana kullanılıyor olsa da iş bankası eft saatleri konusunda müşterilerine diğer bankaların sunduğu imkanların birebir aynısını sunmaktadır. Bunun sebebine gelecek olursak iş bankasından farklı bir bankaya gönderilen paranın güvenliği konusunda araştırmalar yapılması gerektiğidir.

Eft ile havalenin birbiri ile karıştırılmasından dolayı insanlar paranın anlık olarak farklı bankadaki hesaba gönderileceği düşüncesine kapılıyorlar. Ancak bu iki bankacılık teriminin birbirinden farklı olduğunu sizlere söylememiz gerekiyor. İş Bankası havale saatleri ile eft saatleri değişiklik göstermektedir. Ayrıca şekilde İş Bankası eft ücteti de yeni kanunla işme büyüklüğüne göre sabitlenmiştir.

İş Bankası Eft Saatleri 2021

İş Bankası hesabınızdan farklı bir banka hesabına yapmış olduğunuz para transferi işlemleri hafta içi mesai saatleri içerisinde karşı bankaya 10 dakika gecikmeli olarak yansıyacaktır. Bu durumun birincil sebebi yazımızın girişinde bahsettiğimiz gibi yapılan transferlerin banka çalışanları tarafından bizzat onaylanıyor olmasıdır. İş bankası eft saatleri içerisinde yapılan transferleri müşterilerini mağdur etmemek amacıyla hızlı ve güvenli bir şekilde onaylayarak karşı bankaya ulaşmasını sağlamaktadır. İş Bankası eft saatleri hafta sonu sınırlama bulunmaz. Eft olduğu için hafta sonu istediğiniz zaman eft geçebilirsiniz. Pazartesi günü işlem gerçekleşecektir.

İş bankası tarafından sunulan farklı bir banka hesabına eft yapma imkanı belirli saatler aralığında gerçekleşmektedir. Bu saatler hafta içi 09:00 – 16:00 sınırları içerisinde olup belirtilen saatin dışında gerçekleşmemektedir. Eğer eft işlemini haftasonu mesai saatleri dışında gerçekleştirdiğinizde paranız banka hesabı bakiyenizden düşülecek ve bankanın onaylaması adına bir havuz içerisinde bekletilecektir. Burada bulunan transfer talepleri bir sonraki ilk iş gününde banka personelleri tarafından onaylanmaktadır.

İş Bankası Eft Ücretleri

İş bankası Türkiye’de çalışma saatleri dışında yapılan para transferlerinde en düşük ücretle hizmet veren bankaların başında gelmektedir. İş bankası eft ücreti ne kadar sorusunun cevabı eft işlemini hangi araç ile yaptığınıza göre değişiklik göstermektedir. Bu ücretlendirmeler aşağıda sizlerin bilgisine sunulmuştur.

Mobil Uygulama ve İnternet Şubesi ile EFT : 3 TL gibi bir ücret kesintisi yapılacaktır.

Telefon Bankacılığı ile EFT : 5 TL civarında bir kesinti yapılacaktır. Bu ücret göndereceğiniz paranın miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

Bu bilgilerin haricinde iş bankası eft limiti günlük olarak 200.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Eğer bu miktarın üzerinde bir para transferi yapmak istiyorsanız parayı bölerek bir gün sonrasında kalan miktarı gönderebilirsiniz.

İş Bankası Eft Hesaba Ne Zaman Geçer?

İş bankası eft karşı hesaba ne zaman geçer sorusunun cevabına geldiğimizde ise bu durum bankanın yoğunluk durumuna ve mesai saatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Eğer parayı bankanın öğle tatili saatleri olan 12:00 ve 13:00 saatleri arasında gönderdiyseniz personellerin iş başı yaptığı saatte karşı tarafın hesabına geçecektir. 09:00 – 12:00 ve 13:00 – 16:00 saatleri içerisinde yapılan eft işlemlerinin karşı hesaba geçmesi 10 dakika civarında sürmektedir.

İş Bankası Eft İptali Nasıl Yapılır?

İş bankası eft iptal etme işlemi sadece ve sadece telefon bankacılığı yolu ile gerçekleştirilmektedir. 0850 724 0 724 numarasından banka ile iletişim kurarak yapmış olduğunuz eft işleminin ivedilikle iptal edilmesini talep edebilirsiniz. Eğer eft işlemini yanlış bir kişiye yaptıysanız veya kişinin ismini yanlış girdiyseniz zaten eft işlemi doğrudan iptal olacaktır. Bu konuda banka sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

İşte video üzerinden İşCep’le EFT yapma.

https://www.youtube.com/watch?v=imMvX4MCGHE&feature=emb_title

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu