Kredi ve Kredi Kartı

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 2021

Vatandaşlar her fırsatta bankaların vermiş olduğu kredilerden faydalanıyor. Her ne kadar alınan krediler acil ihtiyaçlarınızı veya normal ihtiyaçlarınızı kapatmaya yönelik olsa da bazı durumlarda geri ödemelerde sıkıntı yaşanabiliyor. Bu gibi zamanlarda kredinin ödemesini tekrardan yapılandırma yoluna başvurulabilir. Türkiye’de bulunan birçok banka tarafından kredi yapılandırma imkanı sunulmakta olup özellikle Ziraat Bankası kredi yapılandırma 2021 yılında daha cazip tekliflerle kapımızı çalıyor. Bu tekliflere göz atmadan önce kredi yapılandırma işleminin ne olduğu ile ilgili bilgisi olmayan kişilerin bu konu hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayalım.

Ziraat bankası kredi yapılandırma 2021 yılında pek çok alternatif sunuyor. Geçen seneye göre daha çok alternatif sunan ziraat bankası bu sene oldukça etkili ve daha iyi çözümler sunuyor. Mutlaka göz atmanızda fayda var.

Kredi Yapılandırması Nedir?

Bu uygulama bir diğer adıyla refinansman adıyla karşımıza çıkıyor. Eğer ki mevcut bir kredi borcunuz bulunuyorsa bu borcu ödemekte güçlük çektiğiniz durumlarda güncel faiz oranları çerçevesinde tekrardan yapılandırabilirsiniz. Bu sayede hem vadeyi uzatmış hem de taksit tutarlarınızda değişiklik yapmış oluyorsunuz. Yapılandırma faiz oranlarının her bankaya göre değişiklik gösteriyor olması sebebiyle bankanızın hangi faiz oranını uyguladığı konusunda bilgi sahibi olmak daha önceki taksitlerinize göre daha fazla taksit ödeme konusunda sizlere engel olacaktır. Bazı bankalar kullanıcıların ödemekte zorlandığı kredilerin tekrardan yapılandırılması ile ilgili taleplerini kabul etmeyebiliyor. Bu sebeple yapılandırma talebinizin kabul görmediği durumlarda başka bankalardan borç transferi yaptırabilirsiniz. Yapılandırma hesaplama işleminin ardından toplam kazancınızın daha önceki ödemelerinize göre yüksek olması durumunda daha kârlı bir ödeme süreci geçirirsiniz.

kredi yapılandırması nedir?
kredi yapılandırması nedir?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma 2021

Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma 2021 yılında bazı değişikliklere şahit olduğu için kullanıcıların en fazla tercih ettiği yöntemlerden biri budur. Bu kredinin uzun süre boyunca ödenecek olması müşterileri sıkıntıya sokar ve artık müşteri bir yerden sonra ödemek istemez. Bu durumun önüne geçmek için özellikle Ziraat Bankası dönemin faiz oranları ile birlikte yapılandırma teklifinde bulunur. Bu teklif neticesinde daha önceki ödemelerinize nazaran daha fazla kâr edebilirsiniz. Bu durumun popüler hale gelmesinin en önemli sebebi Ziraat Bankası faiz oranlarını 0.99’a çekti. Hâl böyle olunca tüketiciler normal ödemesi gereken miktardan daha düşük ödeme fırsatı buldu.

Ziraat Kredi Yapılandırması Nasıl Hesaplanır?

Ziraat Bankası kredi yapılandırma hesaplaması yapmak için kullanıcılara kendi sitesinde bir araç sunuyor. Bu aracı kullanarak kredi yapılandırma kazancı hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplamanın baz aldığı en önemli etken dönemin faiz oranlarıdır. Eğer ki faiz oranları krediyi aldığınız döneme göre düşükse kazanç sağlama oranınızda artacaktır. Yüksek olduğu durumlarda ise müşteriler yapılandırma yolunu tercih etmeyecektir.

Ziraat Kredi Kartı Yapılandırma Kampanyası 2021

Ziraat Bankası yapılandırma kampanyası niteliğinde birçok müşterisine olağan kredi kartı borçlarını yapılandırma fırsatı sundu. Bu fırsat doğrultusunda eğer ki kredi kartı borcunuzun yapılandırılmasını istiyorsanız banka şubesine giderek bu bilgiyi vermeniz yeterli olacaktır. Ardından eğer ki 10000 lira kredi kartı borcunuz bulunuyorsa bu borcu en az 24 ay vadede aylık ödemeyi 490 lira yaparak ödeyebilecektir. Bir farklı kampanya ise borcun 60 ay yapılandırılmasıdır. Eğer ki 60 ay yapılandırma yaparsanız aylık ödeyeceğiniz tutar 250 lira civarında olacaktır.

ziraat bankası kredi kartı borcu yapılandırma hesaplaması
ziraat bankası kredi kartı borcu yapılandırma hesaplaması

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hesaplaması

Kredi kartı borç yapılandırmasındaki kâr – zarar hesaplaması hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız bu bankanın uyguladığı şartlara göre yapılmaktadır. Bu sebeple her banka kendine göre şartlar oluşturarak kullanıcıların bu şartlara uyması dahilinde işlem yapıyor. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması hesaplaması ise yine her banka gibi bazı şartların yerine getirilmesi durumunda gerçekleşiyor. Bu banka özellikle müşterilerinin kredi kartı borçlarını ihtiyaç kredisi ile ödeme konusunda isteklerini geri çevirmiyor ve direkt olarak ihtiyaç kredisi veriyor. Bu sayede borçlar kredi bazında anlık faiz oranları ile yapılandırılmış gibi oluyor. Bunun yanı sıra kredi çekere kredi kartı borcu yapılandırmasında ödeme yapacağınız vade sayısı da 60 aya kadar ertelenecektir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatmak İçin İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası tarafından verilen borç kapatma kredisi 24 ile 60 ay vade arasında değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda vadeler ve ödeyeceğiniz tutarlar aşağıda belirtilmiştir.

  • 000 TL BORÇ; 12 AY VADE; AYLIK ÖDEME 906.055 TL
  • 000 TL BORÇ; 12 AY VADE; AYLIK ÖDEME 1813.10 TL
  • 000 TL BORÇ; 12 AY VADE; AYLIK ÖDEME 2719.65 TL
  • 000 TL BORÇ; 24 AY VADE; AYLIK ÖDEME 488.87 TL
  • 000 TL BORÇ; 24 AY VADE; AYLIK ÖDEME 977.73 TL
  • 000 TL BORÇ; 24 AY VADE; AYLIK ÖDEME 1466.60 TL

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırması İçin Gerekli Şartlar

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma şartları aşağıda belirtildiği gibidir. Eğer ki bu şartları yerine getirmeyen kredi kartı sahipleri başvuru yaparsa başvuruları geçersiz sayılacaktır.

  • Borç, geçici maddenin yürürlük tarihinden önceye ait olmalıdır.
  • Borçlu banka şubesine giderek bizzat yapılandırma başvurusunda bulunmalıdır.
  • Kredi notu yüksek olmalıdır.
  • Bankaya belgelenebilir gelir sunulmalıdır.

Eğer ki yapılandırma düşünceniz var ise Ziraat Bankası yapılandırma hesaplama araçlarını kullanabilir ve ödeyeceğiniz para miktarı konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu