Kredi ve Kredi Kartı

Ön Onaylı Kredi Nasıl Alınır? Ön Onaylı Kredi Ne Demek?

Ön onaylı kredi, Bankalara gelerek vatandaşların kredi başvurusu yapması sürecinde, hazırladıkları belgeler ile beraber kredi ön onayı süreci başlatılır.

Konut kredisinden ihtiyaca ve hatta taşıt kredisine kadar kredi ürünlerinin tamamında başvurular, ön onaydan geçer. Bu ön onay 1-2 günlük süreç olurken olumlu yanıt verilmesi ya da başvuru reddi durumu söz konusu olmaktadır.

Kredi ön onayı geldiğinde, internetle ya da telefonla sizleri arayarak başvuru sürecinizi tamamlar. Bu konuda başvurunuzla ilgili bir olumsuzluk yoksa, kredi ön onayının gerçekleşmesi için işlem devamı adına banka sizi doğrudan şubeye çağırır.

Kredi çekmek için gidilen bankalarda, ön onay alabilmek önemlidir. Banka sizin gelir durumunuzu, borç durumlarınızı kontrol ederek sizlere belirli bir kredi kayıt bürosu tarafından kayıtlı incelemelere tabi tutar. Bunların tamamında eğer sorunsuz olarak ödemeleri yaptıysanız, şimdiye kadar borçlarınızda, gelir dengeli şekilde eksiksiz olarak ödeme yapıldıysa ve para giriş çıkışlarınızda sorun yoksa doğrudan kredi notunuza bakarak fikir sahibi olan banka, kredi başvurunuzu da onaylı olarak tamamlar. Bu noktada sizlere ön onay vermek adına banka sizlere hazır şekilde ön onaydan gelmiş belirli krediniz olduğunu söyleyebilir, istediğiniz zaman çekebilirsiniz bilgisi verebilir.

İş Bankası Ön Onaylı Kredi Ne Demek?

Bankaya gidilerek yapılan kredi isteği taleplerinizde, ön onaydan geçiş süreci başlatılır. İş Bankası ön onaylı kredi daha önceden tüm ön onayınız yapılmış, kredi çekme noktasında herhangi bir sorun bulunmamış olan İş Bankası tarafından sizlere belirli meblağlarda kredi verilmesi sürecidir. Bu sayede ihtiyacınıza karşılık gelen tutarsa şayet, en uygun şekilde siz de İş Bankasının kredisinden faydalanabilmektesiniz, ön onaylı olması sayesinde de sadece şubeye giderek birkaç evrak imzalanması süreçlerini atlatarak kredinizi hesabınıza görüntüleyebilirsiniz.

Akbank Ön Onaylı Kredi Ne Demek?

Akbank bankası üzerinden bir kredi çekme talebiniz olduğunda ön onaya gider. Akbank Ön onaylı kredi ise, siz daha önce başvuru yaptınız ya da yapmadınız, Akbank tarafından sizinle çalışılabilir ve size kredi verilebilir bir siciliniz olması nedeniyle ön onaydan geçmiş en yüksek meblağ size özel ne kadar olursa o kadarlık kredi verilmesi mümkün olmaktadır. Kredi banka tarafından aynı günde tahsis edilirken müşteri hesabına direkt olarak geçirilmektedir.

Yapı Kredi Ön Onaylı Kredi Ne Demek?

Kredi çekme süreçlerinde önemli şart ve koşulları sağlayan herkes, ön onaydan geçerek kredi çekme taleplerini gerçekleştirirler. Günümüzde de kredi çekme süreçlerinde en iyi şekilde şart ve koşula bğalı olarak gelir belgesi gösterilmesiyle beraber, çalışılan şirket üzerinden gelir belgesinin resmileşmesiyle beraber anında kredi kullanılabilir. Bu konuda birçok bilgi, tutarlı olduktan sonra bankalarda en iyi şekilde müşterilerine ön onayla uğraştırmadan kredi verme noktasında yardımcı olur.

Yapı Kredi bankasıyla da maaş müşterisiyseniz ya da benzer şekilde daha önce çalışmalarınız olduysa, kendilerine ait veri tabanında sizi görür ve müşterisi olduğunuz banka için almak istediğiniz kredi tutarı kadar talepte bulunmadan önce sizlere kredi musluklarını açmış olur. Hal böyle olunca da istediğiniz gibi kredi çekebilir olacağınız kadar, ön onaydan geçmiş kredinin daha da üstünde bir kredi talebiniz varsa bildirebilir ve başvurunuza göre onay alabilirsiniz.

Vakıfbank Ön Onaylı Kredi Ne Demek?

İnternet ya da SMS yolu ile yapılan ön onaylı kredi başvurularında siz de hızlıca başvurularınızı SMS yöntemiyle, internet üzerinden web siteyle yapabilir ve ön onaylı krediye sahip olabilirsiniz. Bunun için çalıştığınız banka önemlidir. Bankanızın internet sitesine erişerek, kredi bölümü ile beraber tüm işlemleri başlatabilirsiniz. Vakıfbank internet sitesinden de ön onaylı kredi için başvuru yapabilir ve gereken evrakların hazırlanması dahilinde siz de ön onaylı kredi sahibi olabilirsiniz.

Ön Onaylı Krediyi Nasıl Alabilirim?

Eğer adınıza ön onaylı bir kredi varsa ve krediyi kullanmak istiyorsanız, şubeye gitmeden hızlıca kredinizin onaylanması sürecini sizlerde internet üzerinden yapabilirsiniz. Eğer kredi başvurunuzu yaptınız ve ön onaylı krediniz hazır şekilde bir mesaj aldıysanız, bu noktada birkaç evrak iletmeniz, birkaç kredi aldığınıza dair evrakların onaylanması için internet üzerinden başvurunuzu doğrulama adına imzalanması gerek evraklarla karşı karşıya kalırsınız.

Bu nedenle hangi banka olursa olsun, ön onaydan geçen krediniz için kısa sürede şubeye giderek, en yakın şube üzerinden tüm evrak işlemlerinizi yapabilir ve teslim ettiğiniz ön onaylı kredi mesajı ile beraber kredinizin kısa sürede adınıza çıkartılması, kullanılmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Ön Onayı Neye Göre Çıkıyor?

Bankalar, kredi notlarına bakarlar ve insanların gelirlerinin bilgilerini kontrol ederek, yeterliyse eğer buna göre ön onaya sokarlar. Günümüzde de ön onay için kredi kullanma hakkına sahip olunduğunda, banka tarafından ön onaylı kredi hazır mesajı doğrultusunda işlemlerin resmileşmesi için bankaya ulaşmanız, banka tarafından detaylı belgelerle işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Çıkan kredi türüne göre istenen evrakları doğrudan banka web sitelerinde de öğrenebilirsiniz. İhtiyaç kredisi ön onaylı ise ne tür belgeler gerekiyor ya da konut kredisi ön onay tamamlandıysa ne tür belgeler gerekiyor doğrudan işlem süreçlerinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu