Kredi ve Kredi Kartı

Hangi Banka Ne Kadar Faiz Veriyor (2021 Güncel)

zTürkiye’de banka faiz oranlarıyla birlikte, çoğu insan nakit parasının değerini kaybetmemesi için yatırım araçları arar. Borsa bilgisi olan insanların birçoğu forex ve benzeri yatırım araçlarını değerlendirirken; birçoğu ise dolar, altın, Euro vb. denemeler içerisinde bulunur. En garanti ve bilinen yol ise, hiç uğraşmadan yapabileceğiniz üzere banka vadeli hesap açmak olacaktır. İnternetin de yaygınlaşmasıyla beraber günümüzde e-vadeli mevduat hesapları bulunur ve bu vadeli hesaplarda da faiz oranları karşılaştırılır. 2021 yılı itibariyle genel dünyada bankaların faiz oranlarında ki düşüş ile etkilenen Türkiye’de de faiz oranlarında yazdan bu yana çok büyük düşüşler yaşandı. Buna göre de insanlar, en yüksek faiz oranını veren bankaları tercih etmekte ve her dönem aramalar yapmaktalar. Eğer siz de güncel avantajlara göre, güncel banka faizlerini merak ediyorsanız aşağıdaki tablolardaki kıyaslamalara göz atabilirsiniz.

Paranızı değerlendirmek istediğinizde ve bunu en yüksek faiz oranlarını veren bankalar arasında en doğru bankayı bularak yapmak istediğinizde, bankaların güncel mevduat faiz oranlarına dair kıyaslama yaparak en doğru yüksek faizli bankayı bulabilirsiniz. Güncel olarak her zaman çalıştığınız bankalarla görüşerek, bu bankaların eski müşterilerine özel, yatıracağınız nakit paranızın büyüklük miktarına özel ve vade gününe özel olarak çeşitli faiz oranlarında +1, +2’lik yüzdelik faiz oranlarını arttırma puanları olabiliyor. Güvenli para birikimi noktasında, faiz kazancınızı artırma adına günlük veya 30 – 32 günlük vadeli hesaplarda paranızı tutabilirsiniz.

Dolar ve Euro Mevduat Hesapları da Açabilirsiniz!

Bankaların birçoğunda TL ile birlikte dolar veya Euro hesabı açarak da mevduat hesabı tutabilirsiniz. Paranızın TL tarafında değer kaybetmesindense, yabancı para birimine göre faiz kazancınızın yanı sıra, piyasa koşullarına göre değişen dolar veya Euro kazançlarınızı da mevduat faizlerle birlikte birleştirebilirsiniz. Fakat dolar, Euro mevduat hesaplarındaki faiz oranları çok küçüktür. TL mevduat hesaplarının faiz oranları USD, Euro para birimlerine göre çok daha yüksek olduğundan tavsiye etmekteyiz. Bu sayede karşılaştırma yaptığınızda, avantajlı bulacağınız faiz oranlarıyla ilgili e-vadeli mevduat hesabınızı anında oluşturarak, en yüksek faiz oranı veren banka ile çalışabilirsiniz. Bu noktada en yüksek faiz veren bankalar 2021 listesine göz atmak istediğimizde değerler aşağıdaki gibidir.

Burgan Bank’da Faiz Oranı: %11.30

Günümüz koşullarında en yüksek faiz oranını veren Burgan Bank, %11.30 faiz oranını müşterilerine sunar. 32 günlük faiz oranları içerisinde en yüksek güncel faiz oranını veren bu bankada 100 bin TL karşılığında 839,78 TL kazanç vermektedir.

ING Bank’ta Mevduat Faizi 32 Günlük %11 Oranında!

Eğer ING Bank ile çalışıyorsanız, e-vadeli mevduat faiz oranları %15’lere kadar çıkmaktadır. Bununla birlikte ING Bank’ta bulunan e-turuncu hesap ya da Turuncu Ekstra gibi çözümlerle birlikte de +faiz bonusu kazanmakta, +%2 gibi faiz oranlarıyla beraber 32 günlük faiz oranı %18’lere kadar çıkartılmaktadır.

QNB Finansbank’ta %10,60 Faiz Oranı (32 Günlük Faiz Oranı)

Eğer QNB Finansbank ile çalışıyorsanız, Türkiye’de en yüksek faiz oranını veren 3. Banka ile çalıştığınızı söylemeliyiz. Şu anda %10,60 ile Türkiye’nin en yüksek faiz oranını veren banka arasında yer alan bu bankada 100 bin TL’niz olduğunda aylık kazancınız 787,56 TL’dir.

Odeabank ve Yapı Kredi Bankası da 32 Günlük Faiz Oranı %10!

Faiz oranı yüksek olan bankalardan biri de Yapı Kredi bankasıdır. Koç grubuna ait olan Yapı Kredi’de 100 bin TL karşılığı aylık getiri 742 TL’dir. Hal böyle olunca cazip faiz oranları konusunda mevduat hesap olarak, 32 günlük hesapları değerlendirmek istediğinizde ihtiyacınızı karşılar banka Yapı Kredi olacaktır.

Bir diğer banka ise Odeabank’tır. Yapı Kredi gibi %10 faiz oranıyla müşterilerini mutlu etmek isteyen bu bankada da yine aynı faiz oranları geçerli olup, 32 günlük faiz mevduat hesapları için geçerli olmaktadır.

Cepteteb Bankası Mevduat Faiz Oranları

2021’de çalışacağınız en öndeki bankalardan biri de CEPTETEB bankası oluyor. %7,50 ile %8,50 arasında değişiklik gösteren faiz oranları, mevduat hesapları için geçerli olup maksimum 2 milyon TL’ye kadar hesap açma limitiyle sizi karşılamaktadır.

Dolar İçin En Yüksek 32 Günlük Faiz Veren Bankalar Hangileri?

TL yerine dolar bazlı para birimlerinde de mevduat hesapları açabilir ve paranızı saklayabilirsiniz. 32 günlük faiz oranı veren bankalar konusunda dolar için en yüksek veren bankalar şu şekildedir:

  • ICBC %2,75
  • Burgan Bank %2,75
  • Anadolu Bank %1,35
  • Alternatif Bank %1,25
  • Denizbank %1,20
  • Enpara %1
  • İş Bankası %0,50
  • Garanti %0,25
  • Yapı Kredi %0,7

Mevduat Hesabı Türleri

Bankalar, sizler adına açtıkları hesaplarda size ait olan paraları saklar ve sizin adınıza bu paraları her zaman kullanmanız için tutarlar. Paranızı sakladığınız yer olan mevduat hesaplarında aynı zamanda paranızdan para da kazanabileceğiniz hesap türleri bulunmaktadır.

Öncelikli olarak vadesiz mevduat hesabı bankada birikimlerinizden faiz kazancı elde etmeyeceğiniz mevduat hesap türüdür. TL dışında döviz, altın gibi vadesiz hesaplar da açabilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabı ise birikimlerinizden kazanç elde edebileceğiniz, çalıştığınız bankanın vereceği faiz oranlarına bağlı değerlendireceğiniz hesaplardır. Altın birikimlerinden TL birikimlerinize kadar değerlendirmeniz mümkündür.

Son olarak birikim hesapları bulunur ve bu hesaplarda da günlük – aylık ya da. Yıllık kazanç elde edeceğiniz şekilde vadeli hesap türünü seçebilirsiniz. Bu şekilde de değerlendirebileceğiniz bir vade türü bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu