Kredi ve Kredi Kartı

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Günümüzde acil para ihtiyaçlarını karşılamak için birçok insan bankalardan kredi alma yoluna başvuruyor. Bu durum son yıllarda çok daha fazla artış gösteriyor olsa da alınan kredinin yüksek miktarlarda olması çok büyük geri ödemeleri ortaya çıkarıyor. Bu ödemelerde emeklilerin faizsiz kredi alma taleplerine sebep oluyor. Emeklilerin herhangi bir işte aktif olarak çalışmıyor olmaları kredi alma süreçlerini daha fazla zora sokmaktadır.

Ancak bazı bankaların bu durumun farkına varması yeni kampanyaları beraberinde getiriyor. Emekliye kredi veren bankalar aracılığıyla emeklilerin kredi almasıda fazlasıyla kolaylaşıyor. Eğer emekli maaşınızı aldığınız banka ile iletişime geçerek kredi talebinde bulunursanız bu bankadan kredi almanız daha kolay olacaktır.

2021 yılında emekliye faizsiz kredi veren bankalar haliyle çoğaldı. Neredeyse bankalar daha esnek kampanyalar ve fırsatlar sunarak birbirleriyle yarışır durumda oldu. Bilgi için sayfanın tamamını okuyun..

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Emeklinin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için para taleplerini faizsiz bir şekilde yerine getiren bankaların sayısı bir elin parmağını geçmez fakat PTT, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi köklü bankalar emeklilik vasfını kazanmış tüketicilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için belirli miktarlara kadar faizsiz kredi imkanı sağlayabiliyorlar. Bu bankaların emekliye faizsiz kredi kampanyaları ile birlikte emeklilik maaşlarının gelir olarak gösterilmesiyle birlikte kredi alabilmesi daha kolay hale gelmektedir. Emekli kişilere bu kolaylığı sağlayan bankalar aşağıda listelenmiştir.

 1. Ziraat Katılım Bankası
 2. Vakıf Katılım Bankası
 3. Kuveyttürk Katılım Bankası
 4. Türkiye Finans Katılım Bankası
 5. Albaraka Türk Katılım Bankası

Eğer farklı bankalardan kredi ödemeleriniz bulunmuyor ise aynı zamanda yaşınız 75 üstü değilse bu bankalardan faizsiz kredi alabilirsiniz.

Emekliye On Maaşa Kadar Faizsiz Kredi Alma Kampanyası Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye’de 2021 yılının ilk çeyreğinde yapılacak düzenlemeler ile birlikte kamu bankaları emekliye düşük faizli kredi verme planlamaları yapıyor. Faizsiz kredilerin maksimum miktarı ise 45.000 TL olarak belirlenmiş ve bu bağlamda emekli maaşı hangi bankadan alınıyorsa o banka ile kredi konusunda görüşme yapılması gerekiyor. Alınan kredilerin geri ödemeleri ise emekli maaşlarından yapılacak olup kesintiler ise doğrudan herhangi bir şekilde faiz alınmadan yapılacaktır. Banka bu krediler için geri ödenme süresini 36 ay kadar taksitlendirme fırsatını kullanıcılarına sunacaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Alma Fırsatı Sunan Banka

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar arasında diğer bankalara nazaran en çok kullanılan bankalardan biri Fibabanka bulunuyor.  Müşterinin gelirine göre bu banka tarafından uygun vade seçenekleri ile kredi alma imkanı sunuluyor. Banka tarafından yapılan bildiriler takip edildiği durumlarda bu bankanın yapmış olduğu emekliye faizsiz kredi imkanlarından faydalanabiliyorsunuz. Fibabanka’nın yanı sıra Denizbank’ın sunmuş olduğu kampanyalarda Fibabanka’nın sunduğu kampanyalar kadar uygun oluyor. Bu kampanyalardan faydalanarak acil ankit ihtiyaçlarınızı çok kolay bir şekilde giderebilirsiniz.

Emeklinin Faizsiz Kredi Alma Durumu

İsmi verilen bankalardan kredi almanız maaşınızı aldığınız bankalardan kredi almanızdan daha zordur. Bu sebeple güncel kampanyaları mutlaka takip etmeniz gerekiyor. Devletimizin emekliye on maaşa kadar faizsiz kredi kampanyası ile birlikte bütün emekliler rahat bir nefes alacak. Ancak bu durum yeni yılda daha planlanma aşamasında olduğu için alternatifleri kullanmak sizler için oldukça faydalı olacaktır. Ancak Türkiye genelinde hizmet veren bankalardan biri olan Kuveyttürk, diğer bankalardan farklı olarak kar marjına göre hizmet veriyor. Buna rağmen katılım bankalarının tamamen teminatlı olarak kredi vermekten yana olduğunu biliyoruz. Bunu daha net bir şekilde açıklamak gerekirse banka sizden istediğiniz kredinin nerde, ne zaman ve ne için kullanacağınıza ait bilgileri istemektedir. Aynı zamanda farklı bir istek olarak eğer kişi emekliyse bu emeklilik maaşını o bankadan almasıda gerekiyor.

Emekliye faizsiz kredi konusunda birçok banka sürekli olarak farklı farklı kampanyaları yapıyor. Bu kampanyalar kapsamında aldığınız hizmetin karşılığında banka sizden bazı taleplerde bulunuyor. Eğer bu talepleri yerine getirirseniz çok kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. Genel olarak bu şekilde yapılan kampanyaların tamamı bankaya ait olan resmi sitelerden müşteriler ile buluşturulur. Bu sebeple mutlaka bankalara ait kampanyaların takibi için internet sitelerini takip etmeniz gerekiyor.

Emeklilerin Faizsiz Kredi Alması için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Emeklilerin faizsiz kredi hizmetinden faydalanmaları için yerine getirmeleri gereken bazı şartlar bulunuyor. Bu şartları yerine getiren kişiler çok kolay bir şekilde krediden faydalanabilir.

 1. Emekli kişinin geçmişte bankalar ile yaptığı alışverişlerden kaynaklı olarak kredi sicilinde herhangi bir bozulma olmamalıdır.
 2. Emekliye faizsiz kredi hizmetinden faydalanmak için yaş sınır 80’dir. Bu durum bankanın insiyatifine göre değişkenlik gösterebiliyor.
 3. Eğer kişi emekliye ayrıldıktan sonra herhangi bir yerde çalışmaya başladıysa bu işten elde ettiği geliri belgeleyerek bankaya sunmalıdır.
 4. Emekli kişilerin talep ettiği kredilerin geri ödenme süreci için vade sınırı uygulanmaktadır. İhtiyaç kredisi alan emekliler maksimum 36 ay vade, taşıt kredisinde 48 ay vade seçeneklerini kullanabiliyorlar.
 5. Her kredi ürününde olduğu gibi emekliye faizsiz kredi ürününde de alınan kredi miktarının aylık ödemesi aldığı emekli maaşının altında olmalıdır.
 6. Bankanın isteği doğrultusunda oturmuş olduğu evin ipotek edilmesi gerekiyorsa bu durumda eşininde imzası gerekiyor.

Emekliye Faizli Kredilerde Uygulanan Faiz Miktarı Ne Kadardır?

Bazı bankalar her ne kadar kişi emeklide olsa kullandırmış olduğu kredinin geri ödemesinde faiz uygulaması yapar. Bu faiz oranları bankalara göre aşağıda sıralanmıştır.

QNB Finansbank : %1,48 oranında faiz talep etmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası : %1,50 oranında faiz talep etmektedir.

İş Bankası : %1,59 oranında faiz talep etmektedir.

ING Bankası : %1,59 oranında faiz talep etmektedir.

Garanti Bankası : %1,87 oranında faiz talep etmektedir.

Bu bağlamda en fazla faiz oranını uygulayan banka Garanti Bankası en az faiz uygulayan ise QNB Finansbank olduğu görülüyor. Sürekli olarak güncel kredi faiz oranlarını takip ederek kredi çekmek istediğiniz banka hakkında daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu