Banka İşlemleri

Ziraat Bankası Mobil Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu interaktif bankacılık hizmeti sayesinde hiçbir şekilde banka şubelerine gitmeden işlemlerinizi internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte banka müşterilerine internet şubesi kullanmaları durumunda daha cazip faiz oranlarıyla kredi kullandırma imkanı da sunuyor. Her şey bir kenara havale, eft ve buna benzer para transferlerini daha cazip fiyatlarla gerçekleştirebiliyorsunuz.

İnternet şubesi kullanıcıları vadesiz, vadeli ve döviz hesabı açma gibi işlemleri herhangi bir belgeye ihtiyaç duymadan direkt yapabiliyorlar. Bu platformda işlemler sadece bunlarla sınırlı olmamakla birlikte ziraat bankası mobil şifresi alarak işlemleri gerçekleştirmeyi daha kolay yapabilirsiniz. Ziraat mobil şifresi nasıl alırım sorusunun cevabı aşağıda bulunuyor.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Almak

Ziraat Bankası mobil veya internet şubesini kullanmak için ilk yapmanız gereken bu platformlara giriş için şifre almaktır. Her müşteri için farklı farklı hazırlanan bu şifreler işlemlerinizin güvenliği adına büyük önem arz ediyor. Bu şifre ile giriş yaptığınızda para durumunuzu ve diğer işlemlerinizi kişisel olarak kontrol edebilirsiniz. Bununla birlikte yatırımlarınızı yönlendirebilir ve gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Ziraat mobil şifresi almak için yapmanız gereken tek şey bankanın internet sitesine girmek ve online şifre oluşturma talebinde bulunmaktır. Bu bölümde sizden güvenliğiniz için bazı bilgiler talep edilecektir. Bu bilgilerin girişini gerçekleştirdiğiniz taktirde bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranıza güvenlik şifresi gönderilecek ve bu şifreyi girmeniz istenecektir. Başvuru anında sizden bankaya ait kredi kartı veya banka kartı numaranız talep edilebilir. Bu bilgileri hiçbir şekilde çekingenlik yaşamadan girerseniz internet şubesine giriş için şifrenize sahip olabilirsiniz.

Ziraat bankasından internet şifresi nasıl alınır ve Ziraat Bankası şifresi kaç haneli gibi sorulara da bu yazı ile cevap bulabileceksiniz.

ziraat bankası mobil şube şifremi unuttum ne yapabilirim?
Ziraat Bankası Mobil Şube Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

İşlemlerin ardından internet şubesi giriş şifrenizi aldıysanız bireysel şubeye girerek müşteri numaranız ve şifrenizi girmelisiniz. Bu adımın ardından yine bankaya kayıtlı olan telefon numaranıza şifre gelecek ve bu şifreyi ilgili alana girmeniz gerekecektir. Bu alan şifreyi girdikten sonra mobil şubeye erişebilirsiniz. Her zaman cep telefonunuzu yanınızda bulundurmanız internet şubeye girişinizi kolaylaştıracaktır. Ziraat Bankası internet bankacılığı açma işlemini yaptıktan sonra mobil şifre alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Şube Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Ziraat Bankası mobil şube şifresi almak genel olarak bu kanalı kullanan fakat giriş şifresini kaybeden kişilerin başvurduğu bir seçenektir. Eğer ki tekrardan şifrenize ulaşmak istiyorsanız aşağıda belirteceğimiz seçeneklerden herhangi birini uygulamak yeterli olacaktır.

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri olan 444 00 00 numarasını arayarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.
 • Bireysel Müşteri olmanız durumunda Ziraat Bankası İnternet Sitesi üzerinden mobil şifrenizi talep edebilirsiniz.

İnternet Sitesi Üzerinden Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası İnternet Şubesi üzerinden şifre almak için yapmanız gereken adımlar aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

 1. Ziraat Bankası İnternet Sitesine girin.
 2. Bireysel Şube’ye tıklayın.
 3. Açılan ekranda sizden müşteri numaranız ve şifreniz istenecektir.
 4. Hemen alt kısımda bulunan şifremi unuttum butonuna tıklayın.
 5. Sizi şifre yenileme sayfasına yönlendirecektir.
 6. Bu sayfada ise banka müşterisi olduğunuzu doğrulamak amacıyla bazı sorular sorulacaktır.
 7. Bu soruları doğru bir şekilde yanıtladıktan sonra cep telefonunuza bir şifre gelecektir.
 8. Bu şifreyi ilgili alana girdikten sonra eğer ki bilgiler doğruysa yeni şifre belirleme ekranına yönlendirileceksiniz.
 9. Bu ekranda daha önce kullanmadığınız, birbiri ile ardışık olmayan sayılardan oluşan yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.
 10. Şifreyi belirledikten sonra mobil şube girişini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ki sistemde kayıtlı cep telefonu numarasını artık kullanmıyorsanız yapmanız gereken tek şey müşteri hizmetlerine bağlanarak telefon numaranızın güncellenmesini istemektir. Bir ihtimal sizden şubeye başvuru yapmanız istenecektir. Eğer ki böyle bir durum talep edilirse en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek bilgi güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu