Banka İşlemleri

Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası başka banka hesabına para yatırma işlemlerini anlatacağımız bu içeriğimiz ile beraber hem şubeden hem ATM’den hem de internet bankacılığından başka hesaba para yatırmanın nasıl yapılacağını öğrenmiş olacaksınız. Ziraat Bankası kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun 50 yaş ve üzeri olması sebebiyle hesaba para yatırma aşamasında yaşanılan sıkıntıların yaşanmaması ve kullanıcılarımızın bilinçlenmesi adına oluşturulmuş bu içerik ile beraber çok daha detaylı Ziraat Bankası içeriklerine ulaşabilirsiniz. O halde hemen Ziraat Bankası başka hesaba para yatırma nasıl yapılır inceleyelim!

Ziraat Bankası Havale saatleri için herhangi bir sınırlama olmadığını bilmeniz gerekiyor. Aynı zamanda ne tür işlemler yapılarak başka hesaba para yatırılır bunu bilmelisiniz. Başka hesaba para yatırabilmeniz için üç seçenek bulunuyor.

  • ATM üzerinden başka hesaba para yatırma
  • İnternet bankacılığı ve mobil şubeden başka hesaba para yatırma
  • Fiziksel şubeleri kullanarak başka hesaplara para yatırma

Ziraat bankası başka hesaba para yatırma işlemi oldukça basittir. Eğer aşağıda verdiğimiz tüm adımları doğru bir şekilde yaparsanız başka hesaba para yatırma işleminiz gerçekleşir. Ancak farklı bir banka hesabına para gönderiyorsanız bunun adı EFT olur. EFT’ler sadece hafta içi mesai saatleri içerisinde başka banka hesaplarına geçmektedir. Pazartesi – Cuma arası saat 09:00 ve 17:00 arasında gönderebilirsiniz. Havale için herhangi bir saat ve gün kısıtlaması yoktur. Bu sebeple para göndereceğiniz hesap eğer Ziraat Bankası hesabı ise gönül rahatlığı ile 7/24 gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Bankası ATM’den başka hesaba para yatırabilmek için Kartsız Giriş tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından sizlere soracağı sorulara doğru yanıtlar vererek göndereceğiniz ücreti ATM’ye vermelisiniz. Örneğin: Ad Soyad > TC Kimlik > Telefon Numarası > Yatırılacak IBAN > Yatırılacak Tutar > Bu adımdan sonra cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek. Bu doğrulama kodunu olduğu gibi ATM’ye yazdıktan sonra onaylamanız halinde eğer Ziraat Bankası hesabına gönderiyorsanız 10 saniye içerisinde para gönderilen hesaba düşecek.

Yukarıda vermiş olduğumuz adımları doğru bir şekilde ATM’ye yazmanız halinde doğru ve başarılı bir havale işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Ziraat Bankası İnternet veya Mobil Şubeden Başka Hesaba Para Yatırma

Hem internet şubesi hem de mobil şubeden oldukça basit bir şekilde para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Ancak mobil veya internet şubesine giriş yapabilmek için öncelikle internet şubesi şifresine sahip olmanız gerekiyor. Eğer internet şubesi şifreniz yok ise Ziraat Bankası Mobil Şifresi Nasıl Alınır? Konulu makalemizi inceleyiniz. Eğer mobil şifreniz var ise mobil şubenize giriş yaptıktan sonra Transferler sekmesinden Başka Hesaba Havale seçeneğine tıklayın. Buradan sonra ihtiyacınız olan tek şey karşı tarafın IBAN bilgileridir. IBAN bilgilerini girdikten sonra göndereceğiniz tutarı girip tüm işleminizi tamamlayabilirsiniz. Aynı işlem internet şubesi içinde geçerlidir. Herhangi farklı bir işlem yoktur.

Ziraat Bankası Fiziksel Şube İle Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Bankası, bu konuda diğer bankalara göre çok daha anlayışlı bir bankadır. Gişe sorumlusuna gerekli IBAN bilgileri ve gönderilecek olan tutarı iletmeniz halinde işleminizi sağlıklı bir şekilde yapabilir. Bu yöntem en çok yaşlı vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu