Banka İşlemleri

Ekonomi101 Nedir? Kısaca Ekonomi101 Hakkında Bilgiler

Ekonomi101, Aralık 2020 tarihinde yayın hayatına başlamış ve temel amacı ekonomi hakkında bilgi sahibi olmayan, az bilgi sahibi olan ve bilgi haznesini genişletmek isteyen herkese ekonomi hakkında bilgi sunmaktır. Ekonomi101 tarafından üretilen içerikler diğer ekonomi sitelerine kıyasla biraz daha farklı olarak tasarlanmıştır ve ilk hedef kullanıcı verimliliğidir. Genel olarak ekonomi haberlerine yer vermek yerine eğitici ve soru-cevap şeklinde içerik paylaşımı yapılan bu web sitesinde sadece önemli ekonomi haberleri içerik olarak eklenmektedir. Bu şekilde de web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman haber yığını ile karşılaşmak yerine daha çok bilgilendirici içeriklerin yer aldığı bir web sitesi ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Ayrıca, web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman haftalık olarak Ekonomik Takvim oluşturulduğunu ve hafta başından haftanın son gününe kadar takip edilmesi gereken önemli haber akışlarını da öğrenmiş olacaksınız. Bu hizmetin sayesinde de hafta içerisinde önemli haberlere odaklanabilecek ve gereksiz haberleri okuyarak analiz yapma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Ziyaretçileri için verimliliği en üst düzeyde tutmayı hedefleyen Ekonomi101 ayrıca ziyaretçileri için çeşitli ekonomik araçları da web sitesinde barındırıyor ve ziyaretçilerin bu araçlara ücretsiz olarak erişerek kolayca işlemlerini gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu hizmetlere daha detaylı bakacak olursak;

Kredi Hesaplama

Ekonomi101 tarafından sunulan ‘’Kredi Hesaplama Aracı’’ ile dilediğiniz kredi türünü dilediğiniz taksit sayısına göre hesaplayabilir ve piyasada yer alan o kredinin tüm bankalar tarafından sağlandığı fiyatları görebilirisiniz. Ayrıca, bu özellik sayesinde seçmiş olduğunuz kredi türünün ve vade süresinin en uygun hangi banka tarafından sağlandığı bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Döviz Kurları

Web sitesinin en üst kısmında seçili döviz cinsleri, detaylı döviz sayfasında ise tüm para birimlerine ait döviz kurları gösterilmektedir. Bu özelliğin bulunduğu alan sayesinde serbest piyasada bulunan alım-satım kurları hakkında bilgi edinebilir ve günlük değişim oranlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca verilerin son güncelleme zamanı da gösterildiği için burada yer alan fiyatların ne zaman güncellendiğini de bilecek ve eski fiyat bilgileri ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Döviz Hesaplama

Döviz hesaplama aracı sayesinde kolayca istediğiniz miktarları hesap makinesine girebilir ve karşılığının hesaplarını yapabilirsiniz. Ayrıca, sadece yazılan dövizin Türk Lirası karşılığını değil, farklı 8 para birimine denk gelen karşılığını da buradan öğrenebilirsiniz.

Döviz Çevirici

Döviz çevirici özelliği sayesinde 11 farklı para birimini eş zamanlı olarak hesaplayabilirsiniz. Bu hizmetin en büyük avantajı ise internet bağlantısını veya bilgisayarınızı hiç yormadan 11 farklı para birimi için hesap yapabiliyor olmasıdır.

Döviz Arşiv

Döviz arşivi özelliği ile dilediğiniz zamana ait döviz kurlarına erişim sağlayabilirsiniz. Bu özelliğin sayesinde sadece tarih girişi yaparak 25 farklı para biriminin geçmiş verilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Ekonomik Takvim

Ekonomik takvim özelliği sayesinde gün içerisinde açıklanacak önemli ekonomik verilerin bilgilerini elde edebilirsiniz. Bu sayfayı ziyaret ettiğiniz zaman ekonomik veri hakkında detaylı bilgi elde edebilir ve açıklama sonrasında da güncel veriye ulaşabilirsiniz. Bu özelliğin makale olarak paylaşılan ‘’Ekonomik Takvim’’ ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Bu özellik ile güncel verilere erişebilir ve günün ekonomik takvimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Borsa Verileri

Borsa sayfası ile Borsa İstanbul’da işlem gören tüm hisse ve endeks bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, bu menüde yer alan tüm şirket hisselerinin üzerine tıklayarak o hisse senedine ait detaylı bilgilere ve grafiklere de ulaşabilirsiniz.

Altın Fiyatları

Günümüzde oldukça popüler hale gelmiş ve birçok kişi tarafından favori olarak takip edilen emtia olan Altın hakkında çeşitli fiyatlara bu sayfayı kullanarak erişebilirsiniz. 15 farklı fiyatların paylaşıldığı bu sayfada ons altın fiyatlarından gram altın fiyatlarına kadar her türlü fiyat bilgisi yer almakta ve güncellenmektedir.

Kripto Para Fiyatları

Kripto para fiyatları için özel olarak tasarlanan bu sayfada piyasada popüler olan ve iyi işlem hacmine sahip tüm kripto paralara ait detaylı bilgi alabilirisiniz. Grafik, son 24 saatlik işlem hacmi, güncel fiyatlar ve fiyat değişimi gibi daha birçok bilgi burada yer almaktadır. Ayrıca, bu sayfanın haricinde web sitemizde yer alan kripto para fiyatları çubuğu ve kripto para çevirici sayesinde de fiyatlara kolaylıkla erişebilir, hesaplarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Canlı Borsa

Canlı borsa özelliği sayesinde Borsa İstanbul’da işlem gören tüm hisse fiyatlarına, günlük değişimlerine, işlem hacimlerine ve daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Ayrıca, bu özellik sayesinde portföyünüzde yer alan hisse senedi fiyatlarına da kolayca erişebilir ve hızlıca fiyat kontrolü yapabilirsiniz.

Piyasa Özeti

Piyasa özeti özelliği ile güncel piyasa verilerine erişebilir, tek bir pencereden döviz, emtia, hisse senedi ve kripto para fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Döviz Çevirici

Döviz çevirici aracı ile hızlıca istediğiniz para birimlerinin Türk Lirası karşılığını öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Altın çevirici aracını kullanarak altın fiyatları sayfasında yer alan tüm fiyat bilgilerine göre altın hesaplaması yapabilirsiniz. Özellikle gram altın yatırımcıları için alım-satım şeklinde fiyat tercihi sunan bu araç oldukça faydalı hesaplamalar yapılmasına da imkân sağlayacaktır.

Kripto Para Çevirici

Kripto para çevirici aracını kullanarak tüm kripto paraların Türk Lirası karşılığını öğrenebilirsiniz.

Tüm bu özelliklerden faydalanmak ve bilgilendirici içeriklerimize erişmek için tek yapmanız gereken Ekonomi101’i ziyaret etmek! Hemen sitemizi ziyaret edebilir ve bu özellikleri kullanarak deneyim elde edebilirsiniz. Üstelik, Ekonomi101 tarafından sağlanan tüm hizmetler ücretsizdir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu