Banka İşlemleri

HalkBank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır? Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

Halkbank Bankası ile kullandığınız hesabınıza ait hesap no ve şube no olmasına rağmen para transferlerinizi yaptırabilir, yapabilirsiniz. Bununla beraber eğer şube no ile hesap no biliyorsanız, IBAN öğrenebilir ve IBAN ile birlikte siz de anında tek numara ile size para transferlerinizi basite indirgeyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için izlemeniz gereken birtakım yollar bulunmaktadır. Bu yollar hakkında bazı detayları sizlere aşağıda belirttik.

Sizin de bildiğiniz üzere 2010 yılından bu yana IBAN kullanılmaya başlamış yaklaşık 10 yıllık teknoloji olarak biliniyordu. Bununla beraber daha öncesinde de hesap numarası biliyor ve buna göre işlemler yapabiliyorduk. Eğer siz de IBAN numaranızı öğrenmek ve buna göre tek işlem yapmak isterseniz, hesap numaralarınıza ait tüm detayları bildikten sonra bazı yöntemlerle Halkbank Vadesiz TL hesabınızla ilgili olarak siz de IBAN öğrenebilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın:

Halkbank IBAN Öğrenme

Halkbankası hesabınıza ait IBAN sorgulamak için yapacaklarınız çok basit. Resmi Halkbank internet sitesine erişerek, burada IBAN sorgulama yapabilir ve hesap numarasıyla beraber siz de IBAN bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Direkt olarak internet sitesinden IBAN hesaplatma kısmından da hesap numaranızı girerek isterseniz IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Halkbank İnternet Bankacılığıyla IBAN Öğrenme

İnternet bankacılığı ile birlikte çok basit şekilde siz de Halkbank sayesinde IBAN öğrenebilirsiniz. Bunun için yapacaklarınız çok basit: Telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan internet bankacılığına giriş yapın, burada var olan hesap bilgilerinizle beraber hesabınıza ait IBAN bilgilerinize de anında ulaşabilirsiniz.

IBAN No Kaç Haneli Olur?

Hesap numarası ile birlikte 2010 yılında birleşen ve buna göre tek numara şeklinde IBAN olarak sunulan bu bilgi, insanların şube no ya da hesap no ile tek tek uğraşmadan direkt IBAN no vererek hesaplarına para transferi yapabilmelerini sağlayan bir teknoloji olarak çıkartıldı. Bununla beraber IBAN NO 26 karakterden oluşan bir haneye sahiptir. Bu IBAN no ile birlikte para transferlerinizi yapabilmek adına ulaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Halkbank Müşteri Temsilcileriyle IBAN Öğrenme

İnternet bankacılığı dışında müşteri temsilcilerini arayarak da IBAN öğrenebilirsiniz. Halkbank IBAN öğrenmek için istediğiniz an 0850 222 0 400 numaralı telefonu tuşlayıp buradan Halkbank müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve birkaç güvenlik sorusu için vereceğiniz doğru cevapla beraber Halkbank IBAN öğrenebilirsiniz. Bu sayede temelinde para transferi olan tüm işlemleriniz için bu IBAN’ı kullanabilir ve hızlı şekilde istediğiniz gibi hesap numarası, şube numarasını tek tek vermek yerine tek bir kalemde IBAN numarasını verebilirsiniz. Bunu da artık hızlı ve pratik biçimde, müşteri temsilcileriyle beraber öğrenebilir, hızlı şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Halkbank Şubeden IBAN Öğrenme

Dilediğiniz her zaman 26 haneli IBAN öğrenmek için şubeye de ulaşabilirsiniz. Bunun için şubeye giderek burada bilgi sahibi olacağınız temsilcilerle birlikte, kimlik bilginizi verebilir ve banka şubesi üzerinden anında sorgulama yapabilirsiniz. Halkbank veznede bulunan banka memurlarla birlikte kendi bilgileriniz vererek, istediğiniz IBAN bilgisini öğrenmeyi hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Halkbank IBAN Numarasında Harf Olur Mu?

Evet, Halkbank IBAN sorgularken de göreceğiniz gibi ilk 2 karakter TR ile başlar. Bu 2 harften oluştuğu anlamına gelir. Daha sonrasında da kontrol adımları olarak 2 haneden oluşan sayı vardır. TR00 gibi kontrol rakamı ile IBAN kontrol etmek için sistemde kullanılan sayılardır. Sonrasında 5 haneli banka kodu gelir ve eğer 5 haneli değilse, başına 0 eklenir. En son ise 16 haneli şube kodu + hesap numarası olacak şekilde bilgiler girilerek IBAN oluşur. Bu bilgilere tam ve doğru şekilde ulaşmak için siz de Halkbank ile görüşebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

7 Yorum

  1. halkbank iban sorgulamak için harika yöntemler sağolun. halkbankın sitesinde bile yok 🙂

  2. Halkbank iban kaç haneli olur acaba?
    2 sattir bi arkadaşıma halkbankası internet bankacılığı ile para göndermeye çalışıyorum hatalı diyor.

  3. Halkbankası şube kodunu bir türlü bulamıyorum. adamlar resmen ibanın içine gizlemiş ama resimle anlatım yok sanırım

  4. Valla bende afedersin ama salak gibi 2 sattir müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışyıorum. vakıfbank iban sorgulamak için… halbuki ne hızlı yöntemler varmış 🙂 …

  5. valla halkbank kendi sitesine bile koymamış iban sorgulamayı neyseki müşteri temsilcisi ile hemen çözüyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu