Kredi Notu Öğrenme 2021

Kredi notu, bankanın kredi ürünlerini kullanabilmek için gerekli olan bir uygulamadır.

Kredi notu düşük olanlar kredi kullanamazlar, kredi notu orta düzeyde olanlardan ise bankalar kredi vermek için çeşitli şartlar isteyebilir. Henüz hiç bir kredi ürünü kullanmadıysanız kredi notunuz 0 ‘dır. Kredi kartı aldığınızda ve ödemelerini yaptığınızda kredi notunuz yükselir. Bir kredi ürünü kullandıysanız  ve kredi notunuzu merak ediyorsanız iki türlü kredi notunuzun kaç puan olduğunu öğrenebilirsiniz. Kredi notunu öğrenmek için ücretli ve ücretsiz yöntemler vardır. Bu yazıda sizlere kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız.

1- Kredi Notunuzu Banka Gişelerinden Öğrenebilirsiniz.
Eğer bankanızın müşterisiyseniz, şubeye gidip sıra numarası alarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Hangi banka ile çalıştığınız farketmemektedir. Ödeme yaparken veya başka bir işinizi hallederken kredi notunuzu görevli memura sorarak öğrenebilirsiniz.

2 – İlginç Bir Yöntem Daha Beyaz Eşya Satan Mağazalardan Öğrenebilirsiniz.
Kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenmenin bir diğer yolu ise senetle beyaz eşya satan mağazalara sormanızdır.  Bu mağazalar Findeks tarafından ticari özel kredi sorgulama paketlerine sahiptirler. Bu tarz firmalar da tıpkı banka gibi borcunu zamanında ödeyebilen, kredi sicili temiz olan bireylere senetle ürün satmaktadır. Bu nedenle bu mağazalardan rica ederek kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

3- Oto Galericilerden Kredi Notunuzu Öğrenin!
Oto galericiler araç satarken senet yapmak zorunda kalabiliyorlar. Bu nedenle senetle borç verecek kişileri iyi seçmeleri gerekiyor. Aksi takdirde oto galerici büyük zarara uğrar. Borç veren borçla satış yapan her kurum Findeks ticari kredi notunu kullanmaktadır. Dolayısıyla eğer yakınlarınızda bir oto galerici varsa kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

4- Kredi Çekmek İçin Başvuru Yapın
Telefonla bankayı arayın ve kredi kartı veya kredi kullanmak istediğinizi söyleyin. O esnada görevli kişi ilk iş olarak sizin  kredi notunuzu sorgulayacaktır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra başvurunuzu iptal edebilirisiniz. Bu kadar aksiyon yaşamak istemiyorsanız telefonla rica edip öğrenebilirsiniz mutlaka yardımcı olacaktırlar.

Kredi Notunu Ücretli Öğrenme – Kredi Notu Findeks

Ben yukarıdaki yöntemlerle uğraşamam basarım parasını öğrenirim kredi notumu diyorsanız, sizin için de çözüm var. Bankaların mobil uygulamalarında veya Findeks’te kredi notunuzu ücretli bir şekilde öğrenebilirsiniz. 30 dk içerisinde kredi notu sonucunuz çıkar. Bu işlem bankalarda ücretsiz olabilmektedir. Findeks raporu ise 12 TL civarıdır. Yani 12 lira ödeyerek yarım saat içerisinde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Blog metfinans

  1. https://www.metfinans.com/kredi-karti-taksitlendirme-nedir-nasil-yapilir
  2. https://www.metfinans.com/atmden-en-fazla-ne-kadar-para-cekilir-15-banka-ve-oranlari/
  3. https://www.metfinans.com/ev-hanimlarina-kredi-veren-bankalar
  4. https://www.metfinans.com/ev-hanimlarina-kredi-karti-veren-bankalar

admin

MetFinans en uygun kredi ve banka şartlarını araştırarak en güncel bilgileri sunar. Aynı zamanda kredi kartı, banka işlemleri,sigorta, KOSGEB gibi pek çok konuda da sizi bilgilendirir. Paranızı yönetmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir